- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıYeşil Çayın Saça Faydaları Nelerdir? | Yeşil Çay Saç Maskesi Tarifi

Yeşil Çayın Saça Faydaları Nelerdir? | Yeşil Çay Saç Maskesi Tarifi

Saç bakımında yeşil çayın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yeşil çay içeriğinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde saçımıza sağlığımıza ve cildimize birçok fayda sağlar.  Saç bakımında tercih edilen yeşil çay saç problemlerini en aza indirerek saçları kökten uca onarır ve saçlara parlaklık kazandırır.

Yeşil Çayın Saçlara Başlıca Faydaları

Mevsim değişikliği zararlı alışkanlıklar, kimyasal saç bakım ürünleri ve fazla ısıya maruz kalan saçlar zamanla yıpranarak saç dökülmesine yol açar. duşta kullanılan fazla şampuan ise kepek ve saç dökülmesinin sebebi olarak gösterilir. İşte Saç sorunlarına karşı faydalı olan yeşil çayın saçlara faydaları…

  1. Saç derisindeki ölü hücreleri onararak saç dökülmesine engel olur.
  2. Saça parlaklık ve canlılık kazandırır.
  3. Saç elektriklenmelerini engelleyerek saçın yumuşacık olmasını sağlar.
  4. Boya ısı ve yanlış cilt bakım ürünlerinden dolayı kırılan saç uçlarını onarır.
  5. Saçtaki kepek sorununu tamamen ortadan kaldırır.

 Yeşil Çay Maskesi Tarifleri

Saç dökülmesi çoğu kişinin mustarip olduğu konulardan birisidir. Bu durumu önlemek için ne yazık ki güvenirliği olmayan ürünler tercih edilir. Ama bu durumu kökten çözecek doğal bir yöntem vardır. Bunlardan biri yeşil çay saç maskesidir.

Yeşil çay saç maskesi saç dökülmelerine karşı önemli bir rol oynar  haftada bir kez yapılan yeşil çay saç maskesi ile saç dökülmelerini durdurmak çok basittir. Saç dökülmesinin yanında saç elektriklenmesi kepek ve saçın cansızlığı da can sıkıcı bir durumdur bu durumu engellemek için de yeşil çay kullanımı faydalıdır.

Doğal ürünlerle yapılan yeşil çay saç maskesi ile tekrardan eski saç sağlığına kavuşmak kolaydır. İşte Yeşil çay ile yapılan saç maskesi tarifleri

İlginizi Çekebilir: Gül Suyunun Saça mucizevi 5 Faydası

yeşilçay saç maskesi

1- Yeşil Çay ve Çam Terebentin Yağı Maskesi 

Malzemeler: 1çay kaşığı çam terebentin yağı, 1 fincan demlenmiş ve süzülmüş yeşil çay

Çam terebentin yağı ve soğumuş ve süzülmüş yeşil çayı bir kabın içinde karıştırın. Saç uçlarından saç diplerine kadar uygulayarak iyice saçlarınıza bu karışımı yedirin daha sonra saçınızda 1 saat bekletin. Ardından  saçlarınızı  yıkayın. haftada1 veya isteğe göre 2 defa uygulayabilirsiniz.

Çam terebentin yağı bir doğa mucizesi olarak her alanda kullanılır yeşil çay ile birleşince saç sorunlarına karşı faydasını görebilirsiniz. Çam terebentin yağı ve yeşil çay maskesi Saçları kökten uca besleyerek saç dökülme sorununu en aza indirir. Bunun yanında saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır.

2- Zeytin Yağı ve Yeşil Çay Maskesi 

Malzemeler: 1çay kaşığı zeytinyağı ,demlenmiş ve süzülmüş yeşil çay

Ilıyan ve süzülmüş yeşil çayı ve zeytin yağı bir kapta karıştırarak saç uçlarından saç diplerine kadar uygulayarak iyice saçlarınıza bu karışımı yedirin daha sonra 1 saat bekletin ardından saçlarınızı yıkayınız. Haftada 1 veya dileğe göre 2 defa uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saç bakımda en çok tercih edilen doğal yağlardan biridir. Saç derisindeki pullanma ve kaşıntılara iyi gelmesiyle birlikte saçları kökten uca besler ve saçlara ekstra  yumuşaklık katar. Zeytinyağı ve yeşil çay maskesi ile saç problemlerini en aza indirebilirsiniz.

3- Yumurta ve Yeşil Çay Maskesi

Malzemeler: Bir  adet yumurtanın akı ,demlenmiş ve süzülmüş yeşil çay

Bir kapta  yumurtanın akını ve ılımış süzülen yeşil çayı karıştırın. Daha sonra saç uçlarından diplerine kadar maskeyi  uygulayarak bu karışımı iyice saçlara yedirin. Ardından 1 saat saçta kaldıktan sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 1 veya isteğe göre 2 defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta protein ve mineraller açısından zengin bir besindir. Yumurta akı yeşil çay ile buluştuğunda saç köklerini besleyerek saç dökülmesi sorununa karşı etkilidir.

Not : Makalede bahsettiğimiz maskeleri, herhangi bir alerjik reaksiyonlara karşı doktora başvurduktan sonra kullanmanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article