- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıGece Yatmadan Önce Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece Yatmadan Önce Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Güne mükemmel saçlarla başlamak herkes için maalesef ki mümkün olmayabiliyor. Sabahları uyanınca genelde kabarmış ve elektriklenmiş saçlarla uyanıyoruz. Bunu önlemek ise yatmadan önce yapılacak püf noktalar ile mümkün.

Yatmadan Önce Saç bakımı 

Havalı saçlara sahip olmak için mutlaka bazı püf noktalara dikkat etmek gereklidir. Eğer kısa saçlara sahipseniz sabah kalktığınızda muhtemelen daha kabarık saçlarınız var ve şekillendirmek için uzun zaman harcıyorsunuz.

Bunun için gece yatarken çeşitli saç bakımlarını yaparsanız sabaha daha yatışmış ve şekilli saçlarla uyanabilirsiniz. Bu yazımızda kadın ve erkek herkesin ihtiyacı olan saç bakım sırlarını veriyoruz. İşte Yatmadan önce yapılacak saç bakım önerileri…

yatmadan önce saç bakımı önerileri

İlginizi Çekebilir: Saç Elektriklenmesi Neden Olur?

1-  Kıvırcık Saçlar  İçin Gece Saçlarınızı Örün

Sabah kalkınca saçlarınızı şekillendirmek için uzun vakit harcamak istemiyorsanız bunun için geceden saçlarınız hafifçe örebilirsiniz. Ancak çok sıkı örerseniz baş ağrısı yapacaktır. Saçlarınızı gece uyumadan önce aralarda boşluklar bırakarak örün. Sabah uyanınca saçlarınızı açın ve biraz saç kremi uygulayın. Bu sayede saçınız maşa ile yapılmış gibi havalı ve doğal duracaktır.

2- Hindistancevizi Yağı Kullanın

Sabahları uyanınca saç uçlarınıza bir miktar Hindistan cevizi yağı sürerek de onları sakinleştirebilirsiniz. Bunun için Hindistan ceviz yağını avuçların arasına alın ve ısıtın. Sonrasında sadece saç uçlarına uygulayın ve saçlarınızı tarayın. Bu sayede saçlarınız yatışır ve kabarması söner. Hindistan ceviziz yağı yerine jojoba, avokado yağı, tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz.

3- Yastık Kılıflarını Saten Tercih Edin

Saten yastık kılıfları tercih etmek cilt ve saç sağlığı için çok daha faydalıdır. Yumuşak ve kaygan olduğu için uyku esnasında cildi çizmez ve saçları da elektriklenmez. Saten yastık kılıfı ile saçlarınız daha az kırılır. Saten yastık kılıflarında uyduğunuzda sabah uyanınca saçlarınızı daha sakin ve yatışmış bir şekilde olur. Bunun için saten yastık kılıfları tercih edin. Ayrıca hem saç hem de cilt sağlığını korumak için yastık kılıflarını haftada 1 kez mutlaka değiştirmelisiniz.

4- Aloe Vera jeli Kullanın

Cilt için çok faydalı olan aloe vera jelini saçların elektriklenmesini almak için de uygulayabilirsiniz. Aloe vera jelini sabahları uyanınca sadece saç uçlarına uygulayın. Bu sayede saçların kabarması ortadan kalkar. Daha kolay şekillenir. Haftada 2 kez aloe vere jelini kullanarak saç maskesi de yapabiliniz. Bu sayede saçlar beslenir, kabarma sorunu azalır ve güçlenir.

5- Saçlarınızı Topuz Yapın

Gece uyumadan önce saçlarınızı fazla sıkmadan ve arada boşluklar bırakarak toparlayın. Ardından saçların üstüne bir naylon çorap geçirin. Bu sayede sabahları daha sakin bir saçla uyanırsınız.

6- Plastik Tokalar Tercih Edin

Metal tokalar saçların daha fazla kırılmasına yol açar. Bunun yerine plastik ve hafif ola tokalar kullanmalısınız. Eğer gece uyurken da toka kullanarak uyursanız mutlaka plastik ve kumaşlı bir toka kullanın. Tokanın kumaş kısmının saç değmesi önemlidir. Plastik kısmı saça değerse saçlar aynı şekilde kabarır.

7- Akşamdan Duş Alın

Akşamdan duş alarak saçlarınızı kremle sakinleştirin ve şekillendirin. Sabah kalkınca duş alıp saçları hızlıca yapmak saçları daha çok kabartır ve şekillenmesini zorlaştırır. Bu nedenle akşam yatmadan önce duşu alın ve saçlarınızı aloe vera jeli gibi bir jelle sakinleştirin. Bu sayede sabah daha mükemmel ve havalı saçlarla uyanacaksınız.

8- Sabah Saçlarınızı Taramayın

Sabahları saçlara direkt olarak tarak sürmek daha çok kabarıp elektriklenmesine yol açabilir. Bunun için önce saçları sakinleştirecek bir bakım yağı veya aloe vera jel uygulayın. Ardından saçları ahşap ve geniş dişli bir tarak ile tarayın ve kendi haline bırakın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article