- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajTuruncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır? | 5 Adımda Turuncu Ruj Makyajı

Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır? | 5 Adımda Turuncu Ruj Makyajı

Özellikle sonbahar ve yaz aylarına çok yakışan turuncu rengi dudaklarda da ayrı bir hoş duruyor. Hemen her kesimin sevdiği renk olan turuncuyu doğru şekilde uygulamak ve doğru kıyafetle kombin etmek ölçmelidir.

Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Turuncu rengi hemen herkese yakışan işlevsel bir renktir. İçinde bulunduğumuz sonbahar ayları için de turuncu ruj makyajı oldukça hoş duracaktır. Makyajınızda turuncu ruj kullanacaksanız bazı püf noktalara da dikkat etmeniz gereklidir.

Turuncu rujlu makyajı günlük hayatta, parti veya herhangi bir kutlamada kullanabilirsiniz. Ancak günlük hayatta kullanımı zor bir renktir. Çünkü çıkınca tazelenmesi gereken bir renktir. Bu yazımızda turuncu ruj makyajı nasıl yapılır bunu detaylıca anlattık. İşte 5 adımda turuncu ruj makyajı

İlginizi Çekebilir: Beyaz Eyelinerla Makyaj Nasıl Yapılır?

turuncu ruj makyajı önerileri

1- Göz Makyajını Sade Tutun

Bu makyajda dudaklar fazlaca ön planda olduğu için gözleri sade tutmak önemlidir. Göz makyajını sadece bir eyeliner ve maskara ile de bitirebilirseniz. Biraz daha özenecekseniz önce göz makyajı bazı ile başlayın. Ardından göz kapaklarınız kızarıksa ten rengi bir far ile sütünden geçin ve gözü makyaj hazırlayın.

Bu sayede üstüne uygulanacak farlar daha kusursuz görünür. Gözlerin katlanma bölgesine karıştırma fırçası ile koyu renk bir farla geçin ve gözlere derinlik katın. Gözün orta kısmalarını boş bırakabilirsiniz veya ışıltılı bej bir far uygulayabilirsiniz. Göz pınarını aydınlatıcı ile aydınlatın. Bu sayede gözler daha büyük ve parlak görünür.

Kirpik diplerini boş bırakmamak için siyah bir eyeliner ile ince bir eyeliner çekin. Alt kirpik diplerini de far ile mutlaka karıştırın. Turuncu dudak makyajına en çok uzun kirpik görüntüsü yakışıyor. Eğer kirpikleriniz seyrek ve kısa ise bu noktada tekli takam kirpiklerden de yardım alabilirsiniz. Uzatama etkisi olan bir maskara kullanmalısınız. Son olarak maskaranızı uygulayın ve göz makyajınızı bitirin.

2-Ten Makyajında Kapatıcı Ürün Kullanın

Turuncu ruj pürüzsüz bir ten makyajı ister ve kusur kaldırmaz. Bunun için eğer lekeleriniz çok fazaysa yüksek kapatıcılıkta ten ürün kullanmalısınız. Eğer çok fazla cilt sorunuz yoksa B brem gibi bir ürün de kullanabilirsiniz. Makyaj bazı ile teniniz hazırlayın. Sonra fondöteni fırça ile oturun ve süngerle tampon hareketlerle cilde yayın. Fondöteni göz atlarına getirmemeye dikkat edelim.

Göz atlarına ince yapılı ev çizgilere dolmayan bir kapatıcı ile kapatalım. Üstünden nemli sünger ile geçince kapatıcı daha iyi oturacaktır. Ardından tüm ten makyajını transparan pudra ile üstünden hafifçe geçerken sabitleyin. Transparan pudra hem yağlanmayı kontrol altına alır hem de makyajı sabitler.

3-Turuncu Tonlarda Bir Allık Kullanın

Turuncu ruj makyajına en yakışan ve uyumlu olan allık tabi ki turuncu veya mercan tonlarında allıklardır. Mat bir allığı gülerken yanaklarınızın beliren yerlerine hafifçe uygulayın. Üstünden aydınlatıcınızı burun sırtı, dudak üstü ve çene kemiklerinizden geçerken uygulayın.

Bu aşamadan elmacık kemiklerinizin altından pudra ile tekrara geçmek o bölgeyi daha kesik yapar. Böylece tekrar kontur kullanmanıza gerek kalmaz

4-Turuncu Ruju Uygulayın ve Kalıcılığını Arttırın!

Turuncu rujun yıldız olan turuncu rujunuzu likit mat rujlardan seçebilirsiniz. Kalıcılığının yüksek olması önemlidir.

Öncelikle dudağınız nemlendirin ve ruja tampon hareketlere sürün. Sonra ruju tam olarak sürün. Daha farlı hava katmak isterseniz dudağın iç kasımlarına mercan renginde bir ruju hafifçe uygulayabilirsiniz. Daha nemli duruş istiyorsanız saten bitişli ancak kalıcılığı yüksek olan bir turuncu ruj seçerken uygulayabilirsiniz.

5- Son Olarak Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanın

Son olarak makyajınıza 15 cm uzaktan sabitleme spreyi sıkın ve işte mükemmel turuncu ruj makyajınız artık hazır!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article