- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiTakma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpik özellikle seyrek ve kısa kirpikliler için vazgeçilmez bir aksesuardır. Özellikle özel gün ve geceler için makyaj yapıyorsanız bazen sadece maskara yetmez. Seyrek kirpikleri uzatmak da o kadar kolay değildir. Bu nedenle özel günler için yaptığınız makyajlarda doğal duran takma kirpikler kullanabilirsiniz

Takma Kirpik Nasıl Takılır ?

Takma kirpiği günlük hayatta da abartmadan doğal duracak şekilde kullanabilirsiniz. Takma kirpik takmak sanıldığı kadar zor değildir.

Bazı püf noktalar bilindiği halde takma kirpik takmak sadece saniyeler sürer. Takma kirpik düzgün takılmadığında bazen günün veya gecenin yarısında gözünüzden düşebilir ve bu da trajikomik bir sahneye neden olabilir. Bu nedenle takma kirpiğinizi takarken önceden denemeye yapmaya dikkat etmelisiniz. İşte 4 Adımda takma kirpik takma…aşama aşama takma kirpik takma

1- Kirpikleri Paketten Çıkartın

Öncelikle kirpikleri dikkatli şekilde paketinden çıkartın. Bu paketleri açmak da bazen çile halini alabiliyor. Daha kolay olması için paketleri iç değil dış köşeden açmaya çalışın.

Kirpiklerin boyunu ölçün ve kendi kirpiklerinize uygun olana kısmını belirleyin. Takma kirpiğinizi  ölçmek için kendi kirpiklerinizin üstüne yerleştirin. Doğru ölçü için gözün iç kısmındaki kirpiklerden başlamalı ve gözün bitimindeki kirpiklerden 1-2 kirpik önce takma kirpik bitmelidir. Eğer daha uzunsa kesebilirsiniz. Kirpiklerin ölçüsünü ayarlarken kesme işlemi önemlidir. Kirpikleri içten değil mutlaka dıştan kesin.

2- Yapıştırıcı Uygulayın

Bu aşama takma kirpik takmanın en önemli aşamasıdır. Bunun içi mutlaka güçlü bir kirpik yapıştırıcı kullanmak önemlidir. Yapıştırıcıdan bir miktara alarak kirpiğe ince katman halinde uygulayın. 2-3 saniye bekleyin ve kendi, kirpiklerinizi üst kısmında kirpiği yapıştırın. Daha uzun süre kalıcı olması için öncesinde kendi kirpiklerinize de kürdan veya kulak çubuğu ile biraz yapıştırıcı sürebilirsiniz.

3- Takma kirpiği Cımbızla Tutun 

Takarken gözlerinizle aşağı bakın. Kirpikleri önce gözü ortasına sonra da yan taraflara yerleştirin ve bastırın.

4- Takma Kirpiğinizi Takın

Son düzeltmeleri yaparken de mutlaka cımbız kullanın. Takma kirpik ile kendi kirpiklerinizin arasında yapay bir boşluk kalmasını önlemek için bir maskara ile üzerinden geçin. İşte takma kirpik takmak aslında bu kadar kolay!

Takma Kirpik Takarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

takma kirpik takarken dikkat edilmesi gerekenler

takma kirpik takarken dikkat etmemiz gereken en önemli madde takma kirpiğin tamamen doğal  olmasıdır. Aksi takdirde gözümüz hassas bir organ olduğu için enfeksiyon kapabilir  bu yüzden doğal  olmasına dikkat edin

 1- Takma Kirpik Seçimine Dikkat Edin 

Takma kirpik seçimi zevke göre olmasının yanı sıra öncelikle göz şekline göre olmalıdır. Çünkü her göz şekline her takma kirpik çeşidi elbette ki olmaz. Eğer badem gözlüyseniz o zaman her çeşit takma kirpiği takabilirsiniz.

 2- Alıştırma Yapın

Takma Kirpik takarken tek kat yetmiyorsa gelin makyajı gibi özel günlerde bir adet kalın kirpikler yerine iki adet ince ve uzun kirpiği üst üste takarak daha güzel bir etki oluşturabilirsiniz. Takma kirpik uygulamadan önce mutlaka birkaç kez alıştırma yapın.

3- Göz Makyaj Temizleyicisi  Kullanın

Takma kirpikleri çıkarırken mutlaka yağlı bir göz makyaj temizleyicisi  kullanın. Kirpikleri tekrar kullanmak için de iyi şekilde temizleyin. Onları sabunlu suda bekleterek arındırabilirsiniz.

4- Yapıştırıcıya Dikkat Edin

Takma kirpik için kullandığınız yapıştırıcı ne kadar kuruysa kirpikleriniz gün boyu o kadar sabit olacaktır. Yapıştırıcı kullanırken gözle temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir.

Not: Takma kirpik almadan önce tamamen doğal  olmasına dikkat ederek göz sağlığınızı koruyabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article