- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıKusursuz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Sivilce Karşıtı Doğal Çözümler

Kusursuz ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Sivilce Karşıtı Doğal Çözümler

Sivilce, Kadın ve Erkek fark etmeksizin herkesin başına gelen ve özellikle ergenlik döneminde yaygın olarak görülen cilt problemlerinden birsidir. Sivilcelerin meydana gelmesinin nedeni cildin fazla yağ (sebum) salgılamasıdır. Bu nedenle gözenekler tıkanarak sivilce medyana gelir.

Sivilcelerin meydana gelmesinde bilimsel kanıt bulunmasa da kimyasal içerikli cilt bakım ürünleri ve abur cubur, yağlı yiyeceklerin sivilceyi tetiklediği bilinir. Peki sivilce ve sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Her yaşta sık sık rastlanılan sivilce problemi için bazı uygulanan yanlış yöntemler vardır. Bunun için sivilce uzun süredir varsa ve çoğalmış ise vakit kaybetmeden cildiyeye başvurmak gerekir. Bunun yanında beslenme ve günlük su tüketimine dikkat ederek sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Cildinizi ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlayan doğal özlü cilt bakım ürünleri ve bitki özlerinden elde dilen yağlar ile bakım yaparak sivilcenin önüne geçebilirsiniz. Bunun yanında sivilce ve sivilce lekelerinin üzerinde faydası görülen doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte sivilce karşıtı en etkili doğal tedavi yöntemleri…

İlginizi Çekebilir: Cilt Sağlığını Olumsuz Etkileyen 6 Etken

Sivilceler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

sivilce için doğal çözümler

1- Elma Sirkesi Kullanın

Sivilceler için doğal tedavi yöntemlerin arasında yer alan elma sirkesi ile sivilceleri kurutarak tekrardan çıkmasını engelleyebilirsiniz. anti-bakteri ve anti-mikrop özelliğine sahip olan elma sirkesi sivilceye neden olan bakteri ve mikropları öldürerek sivilcenin iyileşmesini hızlandırır.

bunun için her gün düzenli olarak 1 Yemek kaşığı elma sirkesini ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırarak pamuk ile tampon hareketler ile sivilceli bölgelere uygulayın. Düzenli kullanımda sivilce ve sivilce lekelerinin azaldığını görebilirsiniz.

2- Gül Suyu ile Tonik Uygulayın

Geçmişten bugüne kadar sivilcelerin doğal tedavisinde tercih edilen gül suyu ile sivilce ve sivilce lekelerini yok edebilirsiniz. Gül suyunun gözenek sıkılaştırıcı ve canlandırıcı etkisi sayesinde daha kusursuz ve canlı bir cilde sahip olarak sivilceleri yok edebilirsiniz. Bunun için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sivilceli bölgelere gül suyunu pamuğa sıkarak cildinize uygulayın.

Bir diğer Alternatif olarak gül özünden elde edilen gözenek sıklaştırıcı ve sivilce, sivilce lekelerinin giderilmesine yardımcı olan Homm Life Gül Suyunu tavsiye ederiz.

homm life gül suyu
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

3-  Zerdeçal ve Yoğurt Maskesi Yapın

Sivilcelere karşı etkili olan zerdeçal ve yoğurt ile sivilceleri kurutabilirsiniz. bunun için 1 çay kaşığı zerdeçala 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak temiz cilde uygulayın. 20 Dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Özelikle iltihaplı sivilceler için de etkisi görülen zerdeçal ve yoğur maskesini düzenli kullanımda sivilce ve sivilce lekelerini giderebilirsiniz.

4- Kükürt Sabunu Kullanın

Özellikle sivilce ve akne problemi yaşayanlar için en etkili doğal çözümlerinin arasında kükürt sabunu yer alır. Kükürt sabunu, ciltte sebum dengesini sağlayarak ve tıkanan gözenekleri temizleyerek sivilce ve akne oluşumunu engeller. Meydana gelen sivilce ve sivilce lekelerini yok edici özelliği görülür. İltihaplı sivilcelerin de iyileşmesini sağlayan kükürt sabunu ile düzenli olarak her gün cildinizi yıkayarak daha sağlıklı ve pürüzsüz  bir cilde sahip olabilirsiniz.

Editörün Önerisi

Bir Diğer Alternatif Olarak içeriğinde yer alan doğal özler ile birlikte gözenekleri sıkılaştırarak sivilce ve sivilce lekerinin giderilmesine yardımcı olarak daha sağlıklı ve kusursuz bir cilt yapısı için Homm Life Kükürt Kremini tavsiye ederiz.

hommm life kükürt krem
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

5- Çay Ağacı Yağı Kullanın

Doğal dezenfektan olarak da bilinen çay ağacı yağı, Sivilce ve aknelere neden olan bakteri ve mikropları öldürerek sivilceleri kurutur. Sivilce üzerinde görülen iltihaplanmaların giderilmesine yardımcı olan çay ağacı yağı, Anitbakteriyal özelliği sayesinde cilt sağlığını koruyarak sivilce oluşmasını engeller.

Bunun için her gün pamuk yardımı ile sivilce ve sivilce lekelerinin olduğu  bölgelere çay ağacı yağını pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz. ya da çay ağacı yağı özlü sabun ve ya krem de tercih edebilirsiniz.

Not: Alerjik reaksiyonlara karşı bir doktora başvurduktan sonra uygulamanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article