- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiEn Hızlı Saç Gürleştiren Maskeler | En Etkili 8 Maske Tarifi

En Hızlı Saç Gürleştiren Maskeler | En Etkili 8 Maske Tarifi

Saç gürleştiren maskeler, doğru şekilde ve zamanında uygulandığında etkisi görülebilen maskelerdir.

Saçların gürleşmesi hemen her kadının isteğidir. Hacimli saçlar daha bakımlı ve güzel görünür. Saçların daha hacimli ve sağlıklı olması için beslenmeden saç bakımına birçok şeye dikkat etmek gereklidir. Bunun için öncelikle beslenmenize dikkat etmeli vitaminli besinler tüketmelisiniz. Kızartmaları nadiren tüketmeli ve günlük düzenli spor yapmaya dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızın gürleşmesi için düzenli olarak kestirmeli ve kırıkları aldırmalısınız. Bununla birlikte kullandığınız şampuanların daha doğal ve temiz içerikli olması önemlidir. Bu yazımızda saçları gürleştirmek ve hacim kazandırmak için maske tarifleri veriyoruz.

Saç Gürleştiren Maske Tarifleri

Saç gürleştiren maskeler

Aşağıda sizlere vereceğimiz saç uzatan maske tarifleri, kullanıcılar tarafından denenmiş maskeler olup saçlarınızın yoğunluğuna göre uygulayabileceğiniz maskelerdir.

1- Badem Yağı Maskesi

Saç gürleştiren maskeler arasında yer alan badem yağı maskesi, düzenli olarak kullanıldığında saçların gürleşmesi daha hızlı gerçekleşir.

Badem yağı hem saç hem de kaş, kirpik ve sakal bakımında kullanılabilecek mükemmel bir doğal yağdır. E vitamini sayesinde cildi besler, kıl köklerini besler ve güçlendir. Badem yağını şampuanlarınıza katarak da kullanabilirsiniz. Bunun dışında badem yağı maskesini haftada 2 kez parlak suçlarınızız gürleştirmek de mümkün. Burada önemli olan maskeyi düzenli olarak 2-3 ay boyunca kullanmaktır.

Badem yağını saçlara dipten uca uygulayın ve masaj yapın. Saçları bir bone ile kapatarak 30 dk. bekletin ve ılık su ile durulayın. Saçlarınız bu bakım ile kısa sürede hacim kazanır.

2- Muz ve Avokado Maskesi

Muz ve avokado hem cilt hem de saç bakımı için mükemmel sonuçlar doğuran ikilidir. Bunu kullanmak için muz ve avokadoyu ezin ve karıştırın. Tüm saçlara eşit miktarda uygulayın. Dilerseniz bu karışıma zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Ancak avokado içerdiği zengin yağlar ile zaten saçları besler ve güçlendirir. Ardından saçları bone ile kapatın.

Saç gürleştiren maskeler arasında yer alan bu maskeyi uyguladıktan 30 dk. sonra saçları ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 kez bu doğal mükemmel maske ile daha hacimli ve bakımlı saçlara sahip olursunuz.

3- Zeytinyağı Maskesi

Saç bakımında en faydalı yağlardan birisi de kesinlikle zeytinyağıdır. İçeriği doğal vitamin ve mineraller ile saç köklerini güçlendirir ve saçlara hacim kazandır. Saç gürleştiren maskeler arasında da yer alan zeytinyağı maskesi ile kısa sürede saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

Bunun için saçlarınıza dipten uca zeytinyağını uygulayın. Bu maskeleri yaparken saçların temiz olması gereklidir. Çünkü saç maskelerinin saç hücresine girmesi için saç tellerinin temiz ve arınmış olması önemlidir.

Saçlara zeytinyağı uygulanmış halde 30-40 dk. kadar bekletin. Sonra şampuan ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmaya özne göstermelisiniz. Özellikle boya ve çeşitli işlemlerden yıpranmış saçlarınız varsa bu maske ile saçlarınız toparlamak mümkündür.

4- Sarımsak Yağı Maskesi

Hem cilt hem saç hem de tüm vücut ağlığı için mucizevi faydalara sahip olan sarımsak yağını saç bakımında kullanabilirsiniz. Sarımsak saçları gürleştirir ve besler. Bu özelliği nedeni ile birçok şampuanda da sarımsak özütü bulunur.

Saçlarınızın hacim kazanması için sarımsaklı doğal şampuanlar kullanabilirsiniz. Bunun dışında sarımsak yağı ile de haftada 2 kez doğal saç maskesi yaparak saç hacminizi kısa sürede arttırabilirsiniz.

Sarımsak yağını zeytinyağı ve bal ile karıştırın. Tüm saç dipten uca eşit miktarda uygulayın. 20 dk. kadar bekletin. Sonra saçları açın ve şampuan ile yıkayın. Bu sayede saçlarınız için hem detoks etkisi olur hem de düzenli kullanımda hacim kazanır.

5- Hindistancevizi Yağı Maskesi

Hindistan ceviziz yağı son dönemde kozmetik merakta raflarında en çok bulunan ürünlerden biri olmuştur. Bu mükemmel doğal ürünün mucizevi faydalarından saçı gürleştirmek için de faydalanabilirsiniz. Bunun için katı olan Hindistan cevizi yağını ellerinizin arsında ısıtın ve saçlara sürün.

Dipten uca masaj yaparak tüm saçlara bu yağı uygulayın ve 1 saat bekletin. Ardından şampuan kullanarak saçları durulayın. Bu saç maskesini haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saç Elektriklenmesi Neden Olur?

Gül Suyunun Saça mucizevi 5 Faydası

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article