- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç UzatmaSaç En Çabuk Nasıl Uzatılır? 4 Etkili ve Pratik Saç Uzatma Önerisi

Saç En Çabuk Nasıl Uzatılır? 4 Etkili ve Pratik Saç Uzatma Önerisi

Hızlı saç uzatma yöntemleri olarak uzmanların da onayladıkları önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Saçlarınızın sağlıkla uzaması için okuyun.

Saçlarını uzun kullanmayı seven birçok kadın var. Saç uzatmak bazıları için çok kolay iken bazıları için tam bir çile halini alabiliyor. Bu yazımızda sizler için hızlı saç uzatma yöntemlerini, etkili bakımları anlattık. Birkaç pratik ve etkili bakım tüyosu ile saçlarınızı en kısa sürede uzatabilirsiniz.

Pratik Saç Uzatma Yöntemleri

Pratik Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızın hızlı ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olacaktır. Bu yazımızda, tüm bunlarla ilgili ayrıntılı bilgileri sizlere sunuyoruz. İşte hızlı saç uzatma yöntemleri

1- Düzenli Saç bakım Yapın

Öncelikle saç tipinize uygun bir saç şampuanı ve bakım kremi seçmelisiniz. Özellikle doğal ürünler seçmeli ve içerisinde saça zara veren paraben gibi kimyasal ürünler içermemesine dikkat etmelisiniz. Eğer saç dökülme sorununuz varsa buna yönelik bir şampuan almalısınız. Bunların yanında saçlarınızın daima sağlıklı kalması ve hızlı uzaması için de mutlaka ekstra bakımlar yapmak gereklidir.

Saçlarınıza haftada 2-3 kez nemlendirici maske yapmalısınız. Bu maskeleri bitkisel doğal yağlar kullanarak da yapabilirsiniz. Evde pratik saç maskeleri hazırlayarak düzenli şekilde uygulayabilirsiniz. Her yıkamadan sonra saçlarınızı besleyici bir serum ile bakımını yapın. Saçlarınız için keratin, biotin içeren takviye edici ürünler kullanmalısınız.

Ayrıca saç bakınma bitkisel yağlar da oldukça önemlidir. Haftada 2-3 kez avokado yağı, hindistan ceviz yağı, argan yağı, papatya yapı gibi saç bakımında mucizevi etkileri olan bitkisel yağları kullanabilirsiniz. Bu yağları saçınızda maske yaparak 2-3 saat veya bir gece bekletin ardından şampuan ile durulayın.

2- Kırıkları Aldırın

Saçlarınızı ayda bir kez kestirin: Kırıkları aldırmak saçların bakımlı görünmesi ve uzaması için en önemli ikinci adımdır. Kırıklar gitmediği takdirde saçın sağlıklı uzaması mümkün değildir. Bunun için 1 veya 2 ayda bir saçlarınızdan bir parmak kadar kestirerek saç kırıklarınızı aldırın. Bu sayede saçlar kendini daha hızlı yeniler ve daha hızlı uzar.

3- Saçlarınızı Isıdan Koruyun

Saç uzatma sürecinde saçınızın elastikiyetini arttırmalı ve yoğun bakım ürünleri kullanmalısınız. Isı veren işlemler saçın yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Bunun için bu süreçte maşa ve fön gibi işlemlerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Eğer ısıl işlem uygulaması yapacaksanız öncesinde ısıdan koruyucu bir saç ürünü kullanabilirsiniz.

Pratik Saç Bakım Önerileri

Pratik Saç Bakım Önerileri

Saçınızın hızlı uzaması için saçları her gün değil iki üç günde bir yıkamalısınız. Bu süreçte saçlar kendi ürettiği yağ ile beslenir ve daha güçlenir. Eğer kötü saç gününüzdeyseniz birkaç pratik öneri ile günü kurtarabilirsiniz. İşte öneriler:

1- Kuru Şampuan Kullanın

Saçlarınızı yıkayamadığınız günlerde bir kuru şampuan kurtarıcınız olacaktır. Kuru şampuan hem yağlı görünümü alır hem de saçlara hacim kazandırır. Bunun için kafanızı öne eğin ve saç diplerinize 20 cm uzaktan kuru şampuanı sıkın. Sonra ellerinizle saçın her yerine dağıtın. Bu sayede saçlarınız daha temiz görünecek, hacimli görüntü kazanacaktır.

2- Saçlarınızı Toplayın

Kötü saç günlerinin en net kurtarıcısı topuz olabilir. Bunun için saçınızı ister tepede ister ensede toplayın ve bir sprey sıkarak sabitleyin. İsterseniz saçınızı minik tokalarla da süsleyebilirsiniz.

3- Saçlarınızı Örün

En trend saç modellerinden olan saç örgüsünü de kötü saç günlerinde kullanabilirsiniz. Kuru şampuan ile hacim verdiğiniz saçlarınızı geniş bir şekilde örün ve salın.

4- Saçınıza Doğal Dalgalar Verin

Bu saç şekli için saçlarınızı yıkadıktan sonra şekillendirici sürün ve saçlarınıza doğal dalga şekli verin. Ardından saç kutruma makinesinin vigo tarafıyla saçlarınızı kurutun. Deniz tuzu spreyleri saçı doğal dalga verme konusunda oldukça yardımcıdır. Bu spreylerden saçı hafif nemlendirecek kadar kullanabilirsiniz. Doğal dalgalı saçınızı günlük hayatta veya gece hayatında da kullanabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

En Etkili 9 Bitkisel Saç Bakım Yağı

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]