- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç ProblemleriKısa Sürede Saç Uzatan 5 Doğal Yağ Önerisi

Kısa Sürede Saç Uzatan 5 Doğal Yağ Önerisi

Çevre faktörleri, zararlı alışkanlıklar, güvenirliği olmayan kimyasal içerikli ürünler, saç boyaları ve saç şekillendiriciler zamanla saçın sağlığını kaybetmesine ve saçların yıpranmasına neden olur.

Yıpranan saçlar uzayamaz ve cansız mat bir görünüm elde edilir. Bu durumu önlemek için tamamen zengin içerikli doğal yağlar kullanarak ve saç bakımını gerçekleştirerek saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına ve daha hacimli gür saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda saç uzamasında etkili doğal yağlardan ve bu yağlarla yapılan saç maskesi tarifini verdik.

Saçlar Nasıl Hızlı Uzar?

Saçların uzamasını engelleyen ve saç sorunlarını meydana getiren birçok sebep vardır: bunlar Çevre faktörleri, zararlı alışkanlıklar, güvenirliği olmayan kimyasal içerikli ürünler, saç boyaları ve saç şekillendiriciler ve dengesiz beslenmedir.

Bu etkenler zamanla saçın yıpranarak uzamasını engeller. Bu can sıkıcı durumu engellemek için  saçların sağlıklı, hızlı uzamasına etkili olan doğal yağları saç bakım rutinine ekleyerek saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasına katkı sağlayarak saçların yeniden omarılmasına ve saç sorunlarını yok etmede katkı sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saç En Çabuk Nasıl Uzatılır?

Saç Uzamasında Etkili Olan Doğal Yağlar Nelerdir?

saç uzatmada etkili yağlar

Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına destek olmak için öncelikle her gün dengeli beslenmek, saç şekillendiricilerden ve kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinden uzak durmak gerekir. Bunun için saçlarınızın her gün bakım yaparak ve doğal yağlar ile saçlarınızı besleyerek saçların hızlı ve sağlıklı uzamasına destek olabilirsiniz. İşte saç uzamasında En etkili 5 doğal yağ

1- Zeytinyağı

Sağlık başta olmak üzere saç ve cilt bakımında en çok tercihe edilen zengin içerikli yağlardan birisi zeytinyağıdır. Zeytinyağı saçları kökten uca besleyerek birçok saç sorunlarını ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

antioksidan özelliği sayesinde saçların sağlığını korur ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Zeytinyağını saç bakım rutininize ekleyerek veya zeytinyağı içerikli şampuan krem saç maskesi kullanarak saçlarınıza birçok fayda sağlamakla birlikte hızlı ve sağlıklı uzamasına destek olabilirsiniz.

2- Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağının İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde birçok hastalıklara ve saç cilt bakımına faydası görülür. Hindistancevizi yağı saç üzerinde yarata ve tercih edilmesi gereken doğal içerikli yağdır.

Hindistan cevizini günlük saç bakım rutinine ekleyerek ya da hindistancevizi özlü şampuan, krem ve saç maskeleri kullanarak saçların hızlı ve sağlıklı uzamasına bunun yanında saç sorunlarının giderilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

 İlginizi çekebilir: Hindistancevizi Yağı Saça En Etkili 11 Faydası

3- Badem yağı

Bir diğer saç uzatmada etkili olan doğal yağ ise badem yağıdır. Sağlık başta olmak üzere saç ve cilt bakımında birçok faydası görülen badem yağının en büyük özellikleri arasında saç, kirpik ve kaşları besleyerek hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatmasıdır.

Badem yağını günlük saç bakım rutinine ekleyerek ya da badem yağı özlü saç bakım ürünleri kullanarak saçınızı kökten uca besleyerek ve saçların hızlı bir şekilde uzamasına destek olabilirsiniz.

4- Argan Yağı

Saç bakımında ve saç bakım ürünlerinin içeriğinde yer alan argan yağı zengin içeriği sayesinde saçlara birçok fayda sağlar. Bu faydalarından birisi ise saçları hızlı ve gür şekilde uzatmasıdır.

Argan yağını günlük saç bakımında yer alan saç maskesinin içeriğinde kullanarak yada argan yağı özlü serum, şampuan, krem gibi saç bakım ürünlerini tercih ederek saçlarınıza olan birçok faydasını ve saç uzatmasında etkisini görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Argan Yağının Saça Mucizevi Faydaları

5- Hint Yağı

Saç uzamasında etkili olan bir diğer doğal yağ Hint yağıdır. Hint yağı zengin içeriği sayesinde birçok saç sorununa iyi gelmekle birlikte saçların hızlı hacimli ve gür bir şekilde uzamasına destek sağlar. Günlük saç bakım rutinine yada şampuan, krem gibi saç bakım ürünleri tercih ederek badem yağının saça mucizevi faydalarından ve saç uzamasındaki etkisini görebilirsiniz.

Doğal Yağlarla Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç uzamasında etkili olan ve saçın ihtiyaç duyduğu zengin içerikli barındıran bu 4 yağıını karıştırarak saç bakım rutininde yer alan güvenirliği olmayan saç yapısına zarar veren maskeler yerine bu yağlardan elde ettiğiniz karşımı saç bakım rutinine saç maskesi olarak ekleyebilirsiniz.

Mucizevi 4 Doğal Yağlı Saç Maskesi tarifi

Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 Yemek kaşığı hindistancevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1Yemek kaşığı argan yağı
  • 1 Yemek kaşığı Hint yağı
  • 1 kapsül A vitamini (ölçülerde saçın uzunluğuna göre değişiklik gösterilebilir)

Hazırlanışı ve kullanımı:

Bütün malzemeleri bir kabın içerisine aldıktan sonra karıştırın. Ardından temiz ve nemli saça eşit miktarda saç uçlarından başlayarak diplere kadar uygulayın. 2 saat saçınızda beklettikten sonra yağların saçtan arınması için şampuan ile yıkayınız. İsteğe göre gece yatmadan uygulayarak sabah yıkayabilirsiniz. Haftada 1 veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Saç uzamasında etkili olan Bu 4 doğal yağ ve A vitamini sayesinde saçlarınız hızlı ve gür şekilde uzayarak daha sağlıklı, canlı ve parlak bir saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Not: Herhangi bir alerjik reaksiyonlara karşı bir doktora başvurduktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article