- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Saç Şekillendirici krem ürünler, hem günlük hayatta hem de özel günlerde sık başvurduğumuz ürünlerdir. Saç şekillendiriciler saçları dilediğimiz şekle sokmamızda oldukça yardımcı olmaktadır.

Saç Şekillendirici Krem

 

Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Saçlar en önemli aksesuarımız. Saçları şekillendirmek için ısı etkili saç aletleri kullanmak saçı daha fazla ve hızlı yıpratarak saç sorunlarına yol açar. Bu nedenle saça doğru bakım ürünleri kullanmalı ve ısı etkili aletleri nadiren kullanmak gereklidir.

Isı etkili saç aletleri kullanırken öncesinde mutlaka ısıdan korucuyu bir spreyi, saçlarınıza uygulamak faydalı olacaktır. Ayrıca saçları şekillendirirken ısı etkili aletleri en düşük sıcaklık ayarlarında kullanmak da saçlara daha az zarar verecektir. Bunun için saç şekillendirme bakım kremlerinden yardım alabilirsiniz.

Her saç tipine uygun saç kremi vardır. Kendi saçınıza uygun bir şekillendirici krem ile saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Böylece saçlarınızı ısının olumsuz etkilerinden de korumuş olursunuz. Bu yazımızda saç şekillendirici kreminin faydalarını ve saç kremlerinin  nasıl kullanılacağına dair bilgilere ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Saç Şekillendirici Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Saç şekillendirici krem saçların yumuşamasını sağlayarak daha parlak bir görünüme kavuşturur.
 • Saç şekillendirici kremler, hem kuru hem de nemli saçlara uygulanabilir.
 • Uygulamada pratiklik ve kolaylık sağlar.
 • Saçların gün boyu sabit kalmasını sağlar.
 • Saçlara doğal dalgalar veya başka şekiller vermede etkilidir.
 • Saçların daha sağlıklı görünmesini yardım eder.
 • Solgun ve mat saçların daha canlı görünmesini sağlar.
 • Erkekler de wax ve jöle yerine saç şekillendirici krem kullanabilir.

Saç Şekillendirici Krem nasıl Uygulanır?

Saç şekillendirici krem seçerken, öncelikle saç tipinize göre saç kremi olmasının yanı sıra bitkisel içerikli olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer saçlarınızı sert ise şekillendirmek ve gün boyu sabit tutmak daha zor olacaktır. Bunun için kalıcılık etkisi yüksek ve sert tutuş özelliği olan saç kremi seçmelisiniz.

Eğer saçlarınız mat ise daha yoğun parlaklık veren bitkisel içerikli saç kremi olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca saç şekillendirici krem seçerken doğal içerikli vitaminler içermesine ve gün boyu saça bakım yapması da tercih sebebi olmalıdır. Saç şekillendirici krem uygularken bunlara dikkat edilmelidir:

 • Saç şekillendirici krem hem ıslak hem de kuru saça uygulanır. Ancak daha kolay şekil alması ve kalıcı olması için ıslak saça uygulamak daha iyidir. Saçlarınızın nemini havluyla alın ve hafif nemli kalan saçınıza bitkisel saç kremle şekil verin.
 • Saçlarınıza bitkisel saç kremini uygulayıp, şekil verdikten sonra tarak kullanmaya özen gösterin.
 • Gün sonunda saçlarınız yıkayarak kremden mutlaka arındırmalısınız.
 • Saç kreminin daha çok etkisini görmek için daha fazla ürün kullanmak yanlış bir anlayıştır. Ürünü kullanma talimatına göre doğru miktarda kullanmak gereklidir
 • Saç şekillendirici krem uygularken avucunuza bir miktar krem alın ve nemli saçlarınıza uçlardan orta kısımlara kadar uygulayın. Saçların diplerine gelmemesine dikkat etmenizde fayda olacaktır. Saçlarınıza kremi sürün ve ellerinizle şekil verin. Islak saç görünümü için saç kremleriyle uygun şekli verin. Saça doğal dalgalar vermek için de saç şekillendirici kremden faydalanabilirsiniz.
 • Eğer saçınız bukleliyse ve belirginleştirmek isterseniz de saç şekillendirici krem ile daha belirgin bukleler elde edebilirsiniz.

Saç Şekillendirici Krem Seçimi

 • Saç şekillendirici krem alırken önemli noktalardan birisi de saçta ağırlaştırma yapmamasıdır. Saçta ağırlık yapan ürünler gün sonunda saçların şeklinin bozulmasına ve yağlı görünmesine neden olabilir. Bunun için doğal yağlar içeren bir şekillendirici saç kremi tercih etmekte fayda var.
 • Saç şekillendirici kremler uzun süre kullanılmaya elverişli ve ekonomiktir.
 • Saç şekillendirici kremi uyguladıktan sonra saçı hafif ısıda fön makinesi ile kurutabilirsiniz.
 • Saç şekillendirici kremler saça zarar vermez. Ancak bunun için doğru şekilde kullanmak gerekir. Gün sonunda saçlarınızdan kremi mutlaka arındırmak gereklidir. Çünkü saç kremi uyguladığınızda dışarıdaki kirler saça daha kolay yapışır ve bunların mutlaka arındırılması gereklidir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Bitkisel Saç Bakım Yağı
Saç En Çabuk Nasıl Uzatılır?
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article