- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıDoğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır? saçlarınızı istediğiniz renge kavuşmasını sağlamanın farklı alternatif yolları var elbette. Doğal yollarla hayalinizdeki saç renginize de kavuşmanız mümkün.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal Yöntemlerle Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saçlar, hem kadın hem de erkeklerin en önemli aksesuarıdır. İyi görünümün en temel ögelerinden biri de kesinlikle saçlardır. Bazen değişiklikler yaparak saç rengimizi değiştirme ihtiyacı duyabiliriz.

Rengini değiştirdiğiniz saçlarınız olur ki bazen istediğiniz rengi yakalamamış olabilirsiniz. Yeterince kimyasal süreçlerden geçen saçlar, bir zaman sonra sağlığını kaybederek cansız mat bir görünüme kavuşur.

Bu noktadan sonra saçlarınızı fazla kimyasal içeriklere bulaştırmadan hayalinizdeki saç rengini yakalamaya çalışmak isterseniz, en sağlıklı ve kolay yöntem olan bitkisel içerikli ürünlerle saçlarınızı istediğiniz rengi verebilirsiniz.

Yaz aylarının etkisiyle saçlar bir kaç ton ile güneşin yardımıyla rengini açmaktadır. Lakin kış aylarında bu kadar şanslı olunmamaktadır. Güneş ışıkları olsa dahi sıcaklığının azlığından dolayı, boyanan saç renklerinin açılması oldukça zor bir durumdur.

  • C vitamini Maskesi

Saçların rengini açmak için kullanılacak en doğal yöntemlerden birisi de C vitaminidir. C vitamini hem doğal saç renklerini, hem de boyalı saçların rengini açmada oldukça etkilidir. Bu işlem için ihtiyacınızı olan malzemeler C vitamini tableti ve şampuanı olacaktır.

C vitamini tabletini bir miktar şampuanla karıştırın. köpüren karışım ile saçlarınızın açılmasını istediğiniz yere karışımdan sürün. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Maskenin saçınızı kurutmasını önlemek için karışıma doğal yağ veya saç kremi de ekleyebilirsiniz.

  • Bal ve Zeytinyağı Mucizesi

Bu iki mucizevi ürün, hem saç bakımlarında  hem cilt bakımında sıkça kullanılmaktadır. Bal ve zeytinyağının birlikte saç açma özelliği bulunmaktadır. Bunun için bu iki malzemeyi eşit oranlarda karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı bone ile sarın. 30 dk. bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Birkaç gün ard arda bu doğal ve etkili maskeyi yaparak saç renginizi açabilirsiniz.

  • Karbonat ile Saç Renginizi Açın

En etkili ve zahmetsiz yöntemlerden olan karbonat ile saç renginizi açabilirsiniz. Bunun için karbonatı ıslak saçlarınıza yedirmeniz yetecektir. 30 dk. bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Karbonat, ayrıca yağlı saçların üzerinde de ciddi bir etkiye sahiptir. Eğer kuru şampuanınız yoksa yerine karbonatı kullanabilirsiniz. Bunun için bir miktar karbonatı saç diplerine yedirmeniz yeterlidir.

  • Papatya Suyu ile Saç Renginizi Açmayı Deneyin

En çok bilinen ve uygulanan doğal yöntemlerden bir de papatya suyudur. Papatya suyu, saç rengini açmada en etkili doğal yöntemlerden birisidir. Papatya suyu için aktardan kurutulmuş papatya alarak kaynatın. Papatya suyu soğuduktan sonra saçlarınıza uygulayın.

Saçlarınızı güneş altında kurutarak daha etkili etkili sonuç alabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak yaparsanız saçlarınızın renginde ciddi bir açılma olduğunu fark edebilirsiniz.

  • Tarçının Etkisinden Faydalanın

Tarçın da saç rengini açmada etkili bir üründür. Bunun için bir miktar toz tarçını, bal, zeytinyağı ve saç kremini karıştırın. Saçlarınızda özellikle açılmasını istediğiniz bölgelere bu karışımdan uygulayın. 4-6 saat beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Böylece saç renginizin birkaç ton açılmasını sağlayabilirsiniz. saç renginizin daha fazla açılmasını isterseniz daha fazla bekletmeniz gerekecektir.

  • Limon Suyu ile Saç Renginizi Açın

Limon beyazlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu etkisi ile koyu olan saç renginizi kolaylıkla açık tonlara çevirebilirsiniz. Limon aynı zamanda içerdiği C vitamini ile saçları besler ve canlandırır.

Bunun için bir adet taze limon suyu ile bir miktar suyu bir sprey şişede karıştırın. sonra da saçlarınıza uygulayın. Ardından güneşte 1-2 saat bekleyerek saçlarınızın renginin daha çabuk açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Soğuk Havalarda Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article