- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaç Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar?

Saç Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Saç maskesi, canlılığını yitirmiş, sönük, yıpranmış saçlar için kullanılan bir üründür. Saç kremi, nemsiz kalan saçlar için gerekli takviyeyi sağlamaya yarayan saç kreminin katı halidir.

İhtiyaç duyulduğu takdirde hafta bir ya iki kez olmak üzere uygulanması yeterli olmaktadır. Yüksek oranda ısıya maruz kalıp yıpranan saçların onarılması, boya gibi kimyasal süreçlerden geçmesi gibi saçların bakımında oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

saç maskesi öneri
saç maskesi öneri

Saç Maskesi Neden Kullanılmalıdır?

Saçlarda insanın bedeni gibi yorulabilir, hastalanabilir. Bedenimize yaptığımız bakımlarla eski sağlığımıza kavuşabiliriz. Saç maskesi ile Saçlarımıza da gerekli bakımı yaptığımız takdirde, eski sağlığına kavuşması muhtemelen olmaktadır.

Isıya fazla maruz kalan saçlar, ciddi şekilde nem dengesiniz kaybeder. Bu notada sık ısıya saçlarınız maruz kalıyorsa, ilk etapta ısıdan olabildiğince uzak durmalısınız. Ya da düşük ayarda saçlarınıza işlem yapmalısınız. Isı kaynaklı saç ürünleri saçın nem dengesini ciddi oranda azaltmaktadır.

Gün içinde özellikle dışarda geçirilen saatlerde saçlar kire, dumana, toza maruz kalabilmektedir. Bu etkenlerde saçların nem dengesini bozarak, mat ve cansız bir görünüme girmesine sebep olabilmektedir. Saçlara gerekli takviye ve bakım sağlandığı takdirde, günlük ve yıllık bakımları sağlandığında eskisinden daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Maskesi Alırken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Nem dengesini kaybetmiş, matlaşmış, sönükleşmiş saçlar için en iyi saç maskesini kullanarak, saçlarınızın kaybolan nemini tekrara sağlayabilirsiniz. Tabi bazı noktalara dikkat ettiğiniz takdirde. Saç maskesi alırken mutlaka saç tipinize uygun bir saç maskesi seçimi yapmanız gerekir. Saç tipinize seçeceğiniz bir maskeyle. Saçlarınızın kaybolan nemini tekrar sağlayabilirsiniz.

Birbirinden farklı saç tipleri olduğu gibi saçlarında birbirinden farklı ihtiyacı olmaktadır. Yağlı saçlar, kuru saçlar, boyalı saçlar ve doğal saçlar olmak üzere farklı saç maskeleri bulunmaktadır. Bu çeşitler içinde saçınıza en uygun saç maskesini seçerek saçınızın bakımını sağlayabilirsiniz.

Saç Maskesini Kimler Kullanmalıdır?

Saçları kurumuş, yıpranmış, nem dengesini kaybetmiş herkes bu saç maskelerini saçının tipine uygun olacak şekilde kullanabilirsiniz. Saçınıza gerekli bakımı uygun zamanlarda ve uygun miktarda yaptığınız takdirde ilk andan itibaren saçlarınızda bir farklılık görebilirsiniz. Tabi bu yeterli olmayacaktır. Haftada iki kez olmak şartıyla, saçlarınızda mutlaka bakım maskesini yapmalısınız.

Fön ve maş gibi fazla ısı işlemine maruz kalan saçlarınızı daha fazla yıpratmamaya dikkat etmelisiniz. Daha etkili ve net sonuçlar almak istiyorsanız, saç bakımınız sırasında doğal içerikli ürünler kullanmaya gayret edin.

Evde doğal yöntemlerle saç bakım maskenizi kendiniz de yaparak saçlarınıza gerekli bakımı sağlayabilirsiniz. Üstelik çok düşük maliyetlerle bunu yapmak mümkün.

Saç Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Onarıcı saç maskesi, besleyici saç bakım maskesi, boya koruyucu saç maskesi ve kuru saç maskesi olmak üzere dört çeşit saç maskesi bulunmaktadır. Saçınızın tipine göre uygun bir saç maskesi tercih ederek, saçlarınızın kaybolan ışıltısınız tekrar kazanabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Saç Maskesi

Kuruyan saçların birbirinden farklı nedenleri olabilmektedir. Deriden kaynaklı olabildiği gibi dışsal kaynaklı da olabilmektedir. Yeterli miktarda sebum üretmeyen saç derisi, saçların kuru kalmasına neden yaratmaktadır. Kuru kalan saçlarında cansız, mat ve yıpranmış bir görünüm almaktadır. Kuru saç tipi özellikleri yaşıyorsanız, kuru saçlar için özel üretilen maskeleri kullanarak saçlarınızın kaybolan ışıltısını tekrar kazanabilirsiniz.

Onarıcı Saç Bakım Maskesi

Sağlığını kaybetmiş saçlarınızı için saç tipinize en uygun saç maskesini seçtiğiniz takdirde saçlarınızdaki ışıltının farkına ilk kullanımdan itibaren varabilirsiniz. Çalışan bayanların saç bakımlarına daha fazla ihtiyaçları vardır. Sürekli ısıya maruz kalan saçlarından dolayı, sık sık saç bakımı yapmaları önerilmektedir. Onarıcı içerikli saç maske kullanımı ile saçların kaybolan nem ve keratin ihtiyaçları kolay bir şekilde sağlanabilir elbet.

Boya Koruyucu Saç Maskesi

Saç boyalarındaki kimyasal maddeler saçlara en çok zarar veren dış kaynaklı maddelerdir. Saç boyayanların sürekli çeşitli saç bakım işlemleri yapmaktadırlar. Açılan saç renkleri, dibi çıkmış saçlar gibi işlemler fazlaca kimyasal madde demek oluyor. Süreç bu şekilde işledikçe saçlar sağlıksız bir görünüm almaya başlamaktadır.

Saç boyaları saçlarınızı geçirgen bir hale getirerek, saçlarınızın yoğun bir şekilde nem kaybetmesine yol açmaktadır. Hem saçlarınızı boyamak ve hem de saçlarınızın sağlıklı bir durumda kalmasını istiyorsanız, saçlarınız için en ideal saç maskesi, firmaların boyalı saçlar için özel olarak üretmiş olduğu boya koruyucu saç maskelerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Besleyici Saç Maskesi

Saç maskesi saç bakımı için ihtiyaç duyulan tüm bakımı sağlamaktadır. Saç diplerinden saç uçlarına kadar tüm ihtiyaç duyulan şartlar besleyici saç maskesi sayesinde sağlanabilmektedir.

Saçlarınızda arzu ettiğiniz ipeksi görünüm ve dokunuşu saç tipinize uygun saç maskesi ile kavuşabilirsiniz. Fazlaca kimyasal içerikli saç ürünleri tercih ediyorsanız, mutlaka besleyici saç bakım maskesini kullanmalısınız. İncelen ve kolay kırılabilen saçlarınız için besleyici saç maskesi sayesinde sağlıklı bir saça kavuşabilirsiniz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

 Yağlı Saçlar İçin Doğal Çözümler
 4 Etkili ve Pratik Saç Uzatma Önerisi
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article