- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaç Sağlığını Destekleyen Vitaminler Nelerdir?

Saç Sağlığını Destekleyen Vitaminler Nelerdir?

Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri, çevre koşulları, genetik faktörler gibi iç ve dış etkenlerden dolayı saçlar sağlığını yitirerek saç sorunlarını beraberinde getirir. Saç sağlığını destekleyen ve saçın ihtiyaç duyduğu vitaminler ile saç bakımı yaparak daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda saçlar için gerekli olan vitaminleri sıraladık.

Saç İçin Gerekli Vitaminler Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşam için vitaminlerden yardım almayı tercih ederiz. Vitaminler büyüme ve gelişimde destek olan vitaminler saç dökülmesi kepek yıpranmış saçları yeniden onarmaya ve saç sağlığını koruyarak birtakım saç ve saç derisi sorunlarını engellemek için ihtiyaç duyduğumuz bileşiklerdir.

Günlük saç bakım rutinine saç sağlığını destekleyen ve saç sorunlarını en aza indirmeye yardımcı olan vitamin içerikli şampuan, serum, krem, tercih ederek daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte saç için gerekli olan vitaminler..

İlginizi Çekebilir: Kısa Sürede Saç Uzatan 5 Doğal Yağ Önerisi

saça iyi gelen vitaminler

1- A Vitamini

Saçların ihtiyaç duyduğu vitaminlerin başında yer alan A vitamini antioksidan bakımından zengin olan vitamin türüdür. Fazla işlem gören saçların ihtiyaç duyduğu vitaminlerin başında A vitamini gelir. A vitamini eksikliği saçların canlılığını yitirerek dökülmesine neden olur.

Bu yüzden A vitamin içerikli serum ve ya şampuan kullanmanız gerekir. A vitamini yağlı saçlarda sebum dengesi sağlayarak saç sorunların meydana gelmesini önler. Kuru saçlarda ise saç dersini nemlendirerek saç yapısını yumuşatır. A vitamini içeren besinler ve doğal saç bakım ürünlerini tercih ederek daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

İçeriğindeki A vitamini ve doğal özler ile birlikte cansız ve sağlığını yitiren saçları yeniden onararak sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için Homm Life Multivitamin Complex Serumu tavsiye ederiz.

homm life multivitamin complex serum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

2-  B Vitaminleri

Saç sağlığını koruyan ve saçların yeniden onarılmasını sağlayan Bir diğer vitamin ise b vitaminleri arasında saç sağlığını destekleyen vitaminler B5, ve B7 Vitaminlerdir.

B5 vitaminin saç üzerinde sağladığı en önemli faydalarından biri saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına destek olmasıdır. Bunun yanında saç tellerini tek tek onararak saç dökülmelerini de en aza indirmeye yardımcı olur.

B7 vitamini saçın en ihtiyaç duyduğu Biotin adı da verilen vitamin türüdür. B7 vitamini içeren serum ve ya şampuanlar ile saçlara bakım yaparak saç dökülme, kepek gibi sorunları en az indirerek daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

İçeriğindeki B7 (biotin) vitamini ve doğal özler ile birlikte hasar görmüş saçları yeniden onarmak ve saçlara canlılık katmak için Homm Life Haır Cocktail Serumu tavsiye ederiz.

homm life cocktail serum
SİPARİŞ VERMEK ÇİN TIKLAYIN

3- C Vitamini

Saç için gerekli olan vitamin C vitaminidir. C vitamini saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olan vitamin türdür. Saçlar C vitamini alamadığı taktirde saç telleri kırılarak saç dökülmesine neden olur ve daha cansız mat saç görüntüsü medyana gelir.

Bu yüzden C vitamini içerikli serum ve şampuanlar ile saç bakımınızı gerçekleştirerek daha sağlıklı ve parlak saç görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Bunun yanında C vitamini içeren meyve ve sebzeler tüketerek de saç sağlığını destekleyebilirsiniz.

3- E Vitamini

Saçın ihtiyaç duyduğu vitaminlerden birisi ise E vitaminidir. E vitaminin saçlara sağladığı en önemli faydalarından biri kuru ve mat saçlara ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlamasıdır. E vitamini eksikliğinde saçlar saçlar kırılmaya dökülmeye ve geç uzamasına sebep olabilir.

Bu yüzden günlük saç bakım rutinine E vitamini içerikli serum veya şampuan ekleyerek saç dökülmesini ve kepek oluşumunu engelleyerek daha sağlıklı saç ve saç dersinie sahip olabilirsiniz. Bunun yanında E vitamini içerikli sebze ve meyve tüketimi sağlayarak hem saç hem de cilt sağlığını korumuş olursunuz.

Vitaminlerin Saçlara Yan Etkisi Var mı?

Vitaminlerin saçlara sağladığı faydaları kadar aşırı vitamin alımında saç üzerinde bazı yan etkilere neden olabilir. Bunlar saç dökülmesi, saç derisinde kaşıntı, kızarıklık, pul pul dökülme gibi yan etkilerdir. Bunun için kararında alınması ve alınmadan önce alerjik reaksiyonlara karşı mutlaka bir doktora başvurulması gerekir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article