- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiSaç Egzamasında Etkili Doğal Tedavi Yöntemleri

Saç Egzamasında Etkili Doğal Tedavi Yöntemleri

Saç derisinde meydana gelen egzama ,sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir saç derisi hastalığıdır. bu hastalığın oluşmasındaki en büyük nedenlerden biri kimyasal içerikli saç bakım ürünlerinin kullanılmasıdır. Bunun için egzama hastalığı için destekçi doğal ürün ve yağlardan destek alarak saç derisini iyileştirebilirsiniz.

Saç Egzaması İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Saç derisinde meydana gelen egzama için evinizde buldurduğunuz veya aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz bitki ve yağlar ile egzamanın neden olduğu belitleri iyileştirebilirsiniz. İşte saç egzamasında etkili doğal tedavi yöntemleri…

İlginizi Çekebilir: Yağlı Saçlar İçin Doğal Çözümler

saç egzaması için doğal çözümler

1- Cildiyeye Başvurun

Saç derisinde meydana gelen egzama için doğal tedavi yöntemleri uygulamadan önce cildiyeye başvurmanız gerekir. Saç egzaması uzun süredir devam ediyorsa ve belirtileri çoğaldıysa doktorunuzdan tıbbi destek aldıktan sonra tavsiyesi ile doğal çözüm önerilerine başvurmak gerekir. Doğal çözümler ile saç egzamasının belirtilerini azaltarak tıbbi tedavi ile de saç egzamasını iyileştirebilirsiniz.

homm life chitosan aloe vera serum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

2- Doğal Özlü Şampuan Tercih Edin

Bazı kimyasal içerikli şampuanlar saç derisindeki yağ oranının fazla salgılanmasına neden olarak kepek, egzama, kaşıntı, ve kızarıklığı berberinde getirir. Bunun için saçınızın sebumunu dengeleyen, doğal özlü egzama da etkili şampuanlar kullanılması gerekir.

3- Çay Ağacı Yağı Kullanın

Çay ağacı yağı, Doğal dezenfektan olarak da bilinen ve saç egzamasında en etkili doğal yağlardan birsidir. çay ağacı içeriğinde ,zengin vitamin mineral ve bileşenler barındırır.

Antibakteriyal özelliğine de sahip olarak egzamaya sebep olan bakteri mantar ve virüsler ile mücadele ederek egzamadan dolayı medyana gelen kaşıntı, kızarıklık, pul pul dökülme gibi belirtilerin giderilmesine yardımcı olur. Çay ağacı yağını seyreltmiş şekilde saç derinize masaj yapabilir ya da çay ağacı özel, saç serumu veya şampuanlar tercih edebilirsiniz.

4- Elma Sirkesi Uygulayın

Anti bakteriyal ve antioksidan bakımında zengin olan elma sirkesi ile saç egzamasında önemli bir rol oynar. Elma sirkesinin içeriğinde yer  alan malik asit, egzama sebep  olan bakteri ve mantarları yok ederek egzamanın iyileşme sürecini hızlandırır.

Elma sirkesini tercih ederken doğal ve organik olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi taksirde saç derisine daha fazla zarar verip egzamanın belitlerini çoğaltabilirsiniz. Su ile karıştırdığınız elma sirkesini saç egzaması olan bölgeye uygulayarak hastalığın etkilerinin en aza indiğini görebilirsiniz.

5- Isırgan Otu ile Yıkayın

Saça birçok faydası bulunan ısırgan otu ile egzamanın belitlerini azaltabilirsiniz. Isırgan otu, Egzamanın neden olduğu kaşıntıları azaltmada etkilidir. Bunun için 1 tutam  kuru ve ya taze ısırgan otunu suda kaynatın ve soğumaya bırakın. Duş öncesi bu ile saç derinize masaj yapabilir ve her gün çay olarak da tüketebilirsiniz. Bu sayede egzamanın belirtilerini azaltıp saç dersinin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Isırgan Otunun Saça Faydaları Nelerdir?

Saç Egzaması Neden Oluşur?

Saç egzamanın oluşmasında birçok etken yatmaktadır. Bunlardan en önemlisi kimyasal içerikli saç bakım ürün kullanımı, stres ve bağışıklık sisteminin düşüklüğüdür. bir diğer nedenleri ise şu şekildedir;

  1. Saç derisinin Aşırı yağlanması
  2. Genetik faktörler
  3. Alerjik reaksiyonlar
  4. Aşırı terlemek
  5. Çevre faktörleri
  6. Saç derisi kuruluğu

Saç Egzaması Nasıl Geçer?

Saç egzamasının iyileşmesi için doğal özlü şampuan ve yağlar tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında aşırı sık banyo yapmamaya ve terlememeye dikkat etmek gerekir. Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmak ve tedavi sürecinde doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak egzamanın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Editörün Önerisi

İçeriğinde yer alan doğal özler ve vitaminler sayesinde saç egzamasının, kızarıklık, kaşıntı, saç derisi kuruluğu, pul pul dökülme gibi sorunların giderilmesine yardımcı olan Homm Life Chitosan Aloe Vera Serumu tavsiye ederiz.

homm life chitosan aloe vera serum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article