- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiEvde Hazırlayabileceğiniz 5 Saç Bakım Kürü

Evde Hazırlayabileceğiniz 5 Saç Bakım Kürü

saç bakım kürü saç bakımında oldukça önemli bir noktadır. Saçlar özellikle mevsim geçişlerinde kırılıyor ve yıpranıyor. En çok bu dönemlerde saçta kırıklar ve saç dökülmeleri görülüyor. Cildin yenilenme ihtiyacı olduğu gibi saçların da yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için düzenli bir şekilde evde doğal yöntemlerle hazırlayabileceğiniz saç bakım kürleriyle saçlarınızı besleyip yeniden onarabilirsiniz.

Saç Bakım Kürü Neden Kullanılır?

mevsim geçişleri, zararlı alışkanlıklar ve fazla ısıya maruz kalan saçlar zamanla kırılarak saç dökülmesi meydana gelir. Bu durumdan kurtulmanın en pratik yolu ise evde hazırlayabileceğiniz doğal içerikli saç bakım kürleridir. Evde hazırladığınız saç bakım kürleri saçınızı kökten uca yenileyip saç dökülmesine ve kepeğe engel olur. İşte evde basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz 5 etkili  saç bakım kürleri

İlginizi çekebilir : Saç Detoksu Nasıl Yapılır?

saç bakım kürleri neden kullanılır

1-Saç Dökülmesini Azaltan Doğal Kür Tarifi

Malzemeler: ardıç yağı, biberiye yağı ve ısırgan tohumu yağı

Bu yağları bir kapatarak karıştırın. Sonra kaynayan suya atın ve bunları ısıtın. Sonrasında saçlarınıza masaj yaparak her yerine yedirin. Saçlarınızı bone veya streç filmle sarın. 1 saat bu şekilde bekletin. Ardından saçınızı durulayın. Haftada 1 kez bu maskeyi yapabilirsiniz

hazırladığınız doğal içerikli saç bakım kürü sayesinde saçlarınız arınır, güçlenir ve dökülmeler azalır. Kafa derisi temizlenir ve kepek sorunu varsa azalır.

2- Saçları güçlendiren Bakım Kürü tarifi

Malzemeler: yumurta sarısı, zeytinyağı, bal ve tatlı badem yağı

Malzemeleri karıştırın ve homojen hale gelene kadar karıştırın. Sonra nemli saçlara dipten uca kadar uygulayın. Saçları bone ile kaynatın ve 1 sata kadar bu halde bekletin. Ardından soğuk su ile durulayın. Sıcak su ile durulama yaparsanız saçlarınızda yumurta pişer ve kokabilir. Her zamanki şampuan ile saçınızı güzelce arındırın

hazırladığınız doğal içerikli saç bakım kürü sayesinde  ile saç kökleri beslenir ve güçlenir. Bal ile saçlar nemlenir ve canlılığına tekrar kavuşur.

3- Canlı ve parlak Saçlar İçin Saç Bakım Kürü Tarifi

Malzemeler: portakal yağı, bal ve sandal ağacı yağı

Portakal yağı yerine suyunu da kullanabilirsiniz. Bu çok etkili maske için malzemeleri karıştırın. Oranlarını kendi saç tipine ve boyuna göre ayarlayabilirsiniz. Tüm saça bu maskeyi uygulayın. 30 dk. bekletin ve saçı durulayın. Saçlarınız hem canlanır hem ferahlar. Ayrıca sandal ağacı yağının mis kokusu sayesinde saçlarınız uzun süre kötü kokulardan korunarak mis gibi kokar.

hazırladığınız bu saç bakım kürü sayesinde saçlarınızın eski canlı ve parlak görünümüne tekrardan kavuşabilirsiniz.

4- Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Saç Bakım Kürü Tarifi

Malzemeler: aloe vera jeli, zeytinyağı ve gliserin

Saçlar zamanla hava kirliliği, stres, mevsim değişimleri ve hormonal sebepler ile kırılır ve yıpranır. Bu yıpranma en etkili şekilde onarmak için kimyasallar yerine mutlaka doğal ürünlerden faydalanmak gereklidir. Bunun için yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve saçları her yerine eşit şekilde uygulayın. Ardından saçları 30-40 dk. bekletin ve durulayın.

Bu sayede saçlar yoğun şekilde nem kazanır ve güçlenir. Her saç tipi için uygun olan bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsiniz.

5- Canlandırıcı Saç Bakım Kürü Tarifi

Malzemeler: Avokado, bal, Hindistan cevizi yağı

Avokadoyu ezerek püre haline getirin ve diğer malzemeler ile karıştırın. Ardından üstüne diğer malzemeleri ekleyin. Tüm saça eşit miktarda uygulayın. Uygulama esnasında saç diplerine 5 dk. kadar masaj yapın. Bu sayede kan dolaşımı artar ve maske daha etkili olur. Maskeyi 1 saat bekletin ve sonra şampuan ile saçınız yıkayın. Haftada 1-2 kez bu maske ile saçları canlandırmak mümkün. Özellikle saçlarınız yıprandıysa bu maske haftada 3 kez de yapabilirsiniz.

Avokado içindeki zengin yağ asitleri ve mineraller ile saçları besler ve canlandırır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article