- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaç Problemlerine Karşı Özel Maske Tarifi

Saç Problemlerine Karşı Özel Maske Tarifi

Mevsim geçişleri, güvenirliği olmayan saç bakım ürünleri ve fazla ısıdan dolayı saçlar canlılığını yitirerek yıpranır bu durum ise zamanla saç kırılmasına ve saç dökülmesi gibi saç sorunlarının meydana gelmesini sağlar.

Bu can sıkıcı durumu çözmek için tek çözüm her gün düzenli saç bakımı yapmak ve saç bakım rutininize  tamamen doğal özlü ürün ve yağlar eklemektir. Bu şekilde saçlarınızı doğal yönden besleyerek saç problemlerini en aza indirebilirsiniz.

Saça En Etkili Doğal Özlü Ürünler Nelerdir?

Saçların görüntüsü kadar sağlığa da önemli bir noktadır. Sağlıksız olan saçlar görünüş olarak güzel durmayabilir. bu yüzden saçınızı doğal ürünlerle besleyerek ve her gün bu ürünlerle saç bakımı yaparak saçınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Bu şekilde daha parlak ve canlı saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

İçeriğindeki Zengin vitamin ve mineraller sayesinde sıkça saç bakımında tercih edilen iki yağ vardır. bu yağlar hindistancevizi yağı ve zeytinyağıdır. Bu yağlarla saçınızı kökten uca besleyerek saç problemlerinizi  en aza indirebilirsiniz

Bu yağlara ek olarak iki doğal ürün ise vazelin ve elma sirkesidir. içeriğindeki zengin mineraller sayesinde saçlarınızı derinlemesine besleyerek ekstra parlaklık ve hacim katabilirsiniz. Günlük cilt bakım rutinine bu dört mucizevi ürün karışımı elde ettiğiniz saç maskesi ile saç problemlerine veda edebilirsiniz. Peki bu ürünlerin saçlara sağladığı başlıca faydaları nelerdir?

İlginizi Çekebilir: Kemik İliği İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır? |

saç maskesi tarifi

1- Hindistancevizi Yağı

Hindistancevizi yağı içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saçları kökten uca besleyerek saç derisinde kepek oluşumunu engeller ve Saç derisindeki ölü hücreleri ve kirleri arındırır.

Saç uzamasında da etkili olan hindistancevizi yağı saçtaki kırıkları onararak saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunun yanında  nemlendirme etkisi gösteren hindistancevizi yağı saça ekstra parlaklık ve yumuşaklık katar. Saç elektriklenme ve kabarmalara karşı da önemli bir rol oynar.

2- Zeytinyağı 

Zeytinyağının içeriğinde ki demir minerali sayesinde saç derisinde kepek oluşumunu önler. Saçı kökten uca besleyerek gün boyu canlı ve parlak kalmasına yardımcı olur. Bir diğer faydası ise saçın ihtiyacı olan  nem oranını sağlayarak saçların nemli ve yumuşak kalmasına yardımcı olur.

3- Vazelin 

Özellikle kuru saçlar için etkili olan vazelin Saçı derinlemesine nemlendirir. Saç kırıklarının onarılmasında  da etkili olan bu doğal ürün saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bunun yanında saç dersindeki pul pul dökülmeleri önler. Özellikle çocuklarda rastlanılan bit ve pireyi yok ederek saçı temizler.

4- Elma Sirkesi

Saçları daha hacimli ve parlak göstermek için Tercih etmeniz gereken bir diğer ürün ise elma sirkesidir. Elma sirkesi saç derisini ölü hücrelerden ve kirlerden arındırarak saçı temizler. Saç kırıklarının onarmasına yardımcı olarak saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. buna ek olarak saça ekstra yumuşaklık kazandırır.

4 Doğal Ürün Karışımı Özel Saç Maskesi

saç maskesi tarifi

Doğal ve zengin içeriğe sahip olan Hindistancevizi yağı, zeytinyağı, elma sirkesi ve vazelinden elde edilen bu özel  saç maskesi sayesinde saç problemlerinden kurtularak daha parlak canlı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte 4 Doğal ürün karışımı Saç maskesi tarifi…

Malzemeler:

1yemek kaşığı hindistancevizi yağı

1 yemek kaşığı Zeytinyağı

1 Tatlı kaşığı sirke

1 yemek kaşığı vazelin

Hazırlanışı : Bir kaba bütün malzemeleri alarak kremsi bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Malzemelerin ölçüsünü saç uzunluğunuza göre değiştirebilirsiniz.

Uygulanışı: Kremsi bir kıvam elde ettikten sonra saçlarınıza eşit miktarda saç uçlarından  başlayarak uygulayın. ve saçlarınıza doğru bir şekilde yedirin. Özellikle saç uçlarına yedirmeye özen gösterin. 2 Saat beklettikten sonra saçınızı maskeden arındırın. Duş sonrası kullanılması tavsiye edilir.

Her haftada bir defa uygulayacağınız bu maske ile saçınıza sağladığı faydaları görerek memnun kalabilirsiniz.

Not: Makalede bahsettiğimiz maskeyi alerjik reaksiyonlara karşı doktora başvurduktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article