- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajMakyaja Yeni Başlayanlar için Öneriler

Makyaja Yeni Başlayanlar için Öneriler

Makyaja yeni bayanlar için öneriler verdiğimiz bu yazımız ile makyaj yapmanın kolaylığını yaşayacaksınız.

Makyaj büyüyen her genç kızın ilgi duyduğu bir uygulamadır. Makyaj ile yüzde vurgulanmak istenen noktalar vurgulanırken kusurlar geri plana atılır. Bu şekilde yapılan makyajlar daha iyi görünüm kazanılır.

Yeni Başlayanlara Makyaj Tüyoları

Yeni Başlayanlara Makyaj Tüyoları

Makyaja yeni başlarken ürün seçiminde kafa karışıklığı fazla olabilir. Çünkü günümüzde özellikle de sosyal medyanın etkisiyle birçok farklı makyaj ürünü ve farklı makyaj teknikleri görüp etkileniyoruz. Ancak kendimize yakışan makyajı bulmak ancak denenip yanılarak mümkün oluyor.

Bunun için makyaja yeni başlarken risk almadan doğal tonlarda makyaj ürünleri seçmek gereklidir. Bu yazımızda makyaja yeni başlayanların bilmesi gereken teknikleri ve makyaj ürünlerini anlattık. İşte makyaj yapma tüyoları.

1- Makyaj Bazı

Makyaja yeni başlarken edinmeniz gereken ilk ürün tabiî ki de makyaj bazıdır. Cilde makyaj bazı uygulayarak makyaja başlamak hem cilt ile fondöten arasında bir set görevi görür hem de makyajın daha uzun süre ve daha güzel durmasını sağlar.

Makyaj bazı kullanarak fondöten sürdüğünüzde daha pürüzsüz bir makyaj görünümü elde edilir. Bunun için gözenek küçülten, cildinizin sorunlarına yönelik olan bir makyaj bazı seçmelisiniz.

2- Fondöten Seçimi

Makyajın demirbaş ürünü olan fondöten yerine daha az kapatıcılık veren BB, CC kremlerden de kullanabilirsiniz. BB, CC kremler ciltte renk eşitsizliklerini giderir ve cildin nefes almasını sağlar. Ancak cildinizde sivilce lekeleri vs. varsa ve az daha kapatıcı bir ürün isterseniz fondöten seçmelisiniz.

Günlük kullanıma uygun likit bir fondöten seçerek makyaj koleksiyonunuz oluşturmalısınız. Seçtiğiniz fondöteni boyun bölgenizde deneyerek doğru rengi seçin ve alın. Cildiniz yağlıysa mat bitişli, cildiniz kuruysa da ışıltılı bitişli bir fondöten tercih edebilirsiniz.

3- Göz Far Paleti Seçimi

Makyaja yeni başlayanlar için far uygulaması başta zor gelebilir. Çünkü karışması zor olan bazı farları dağıtarak doğal görünüm vermek uğraştırıcıdır. Bunun için nude olan toprak tonlarında renkler içeren bir far paleti seçebilirsiniz.

İçinde koyu kahve bir far, açık tonlarda kahve far ve sedefli bir renk içeren far paleti makyaja yeni başlayanlar için idealdir. Bu farları karıştırarak veya tek başına sürerek göz kapağınızda kullanabilirsiniz.

4- Maskara Seçimi

Maskara makyajı tamamlayan en önemli makyaj malzemelerinden birisidir. Kimi kirpikler için plastik fırça iyi gelirken kimileri için kıl fırça daha iyi gelir. Eğer sert ve düz kirpikleriniz varsa plastik fırça kullanmak sizin için daha iyi olacaktır. Bunun için kirpiklere hacim veren ve uzatan kaliteli bir maskarayı da makyaj koleksiyonunuza eklemelisiniz.

5- Pudra Seçimi

Makyaja yeni başlayanlar için en temel ürünlerden birisi de elbetteki pudradır. Pudra ile makyajı hem sabitlersiniz hem de yağlı olan bölgelerdeki fazla yağ kontrol altına alınır. Bunun için şeffaf görünüme sahip olan transparan yapılı bir pudra seçmelisiniz. Eğer yağlı cildiniz varsa pudrayı tüm cilde geniş bir fırçayla uygulamalısınız. Karma bir cildiniz varsa da sadece T bölgesine pudra ile geçmek yeterli olacaktır.

6- Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçaları makyaj için en önemli aletlerdir. Fondöten fırçası, allık fırçası, pudra fırçası ve iki adet göz makyajı fırçası şimdilik işinizi görecektir. Bu sayede tüm günlük makyajınızı kolayca yapabilirsiniz.

Fondöten ve kapatıcı gibi ürünleri uygularken makyaj süngeri d kullanabilirsiniz. Bunun için kaliteli bir makyaj süngeri almalısınız. Makyaj süngeri ile fondöten uygulaması yapmak makyajın daha doğal görünmesini sağlar.

7- Ruj Seçimi ve Yapımı

Makyaja yeni başlayanlar için koleksiyonunuzda bir adet koyu bir de açık doğal tonlarda ruj bulunması yeterlidir. Bir kırmızı ruj ve bir de dudağınızın rengine yakın tonlarda ruj alırsanız tüm özel gün ve günlük makyajlarınızda bunları kullanabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Makyaj Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır, Püf Noktaları Nelerdir?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article