- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajMakyaj Sabitleyici Sprey Nedir, Ne İşe Yarar?

Makyaj Sabitleyici Sprey Nedir, Ne İşe Yarar?

Makyajı hemen her kadın çok seviyor. Ancak uygulanan makyajın kalıcı olması makyajın güzelliği kadar önemlidir. Cildin yağlı olması, ter, nem, rüzgâr gibi çok farklı faktörler gün içinde makyajın bozulmasına ve yama yama görünmesine neden olabilir. Tam da bu noktada devreye makyaj sabitleyici sprey giriyor.

Makyaj sabitleyici sprey, hem makyajdan önce hem de bitişinde kullanılan ve makyajın kapatıcılığını arttıran bir üründür. Son yıllarda çok popüler olan makyaj sabitleyici ürün genelde sprey veya pudra şeklindedir.

Makyaj Sabitleyici Sprey Ne İşe Yarar?

Makyaj sabitleyici sprey, akışkan yapıya sahip olup pompalı ve basınçlı şişede satılır. Pratik kullanıma sahip olan makyaj sabitleyici spreyler makyajın dayanıklılığı arttırarak özellikle düğün, parti ve mezuniyet gibi özel günlerde makyajın daha uzun süre mükemmel kalmasını sağlar. Ayrıca gün içinde ara ara sıkarak cildinizi ferahlatabilirsiniz. Makyaj sabitleyici sprey seçerken mutlaka cilt tipinize uygun olanı seçmelisiniz.

1- Makyajın Akmasını Engeller

Özellikle sıcak ve nemli havalarda makyaj ciltten daha çabuk kusma yapar veya terleme ile makyaj akar. Bu nedenle yaz aylarında bir davete, katmaya katılacaksanız makyajın uzun saatler dayanması için mutlak bir makyaj sabitleyici sprey kullanmanız gereklidir.  Ayrıca makyaj sabitleme spreyi cildin kendi ürettiği yağı da kontrol altına alır ve makyajın bozulmasını önler.

2- Ten Ürününün Pul Pul Dökülmesini Önler.

Ten ürünleri özellikle kuru ciltlerde pul pul görünmeye meyillidir. Bu hoş olmayan görüntü aynı zamanda fazla makyaja varmış gibi bir görüntü yaratır. Bunu önlemek için nem verme etkisi olan bir makyaj sabitleme spreyi kullanmalısınız

Makyaj sabitleme spreyi hem makyajın kalıcılığını uzun saatler boyu arttırır hem de nemli yapısı sayesinde makyajı daha doğal ve canlı görünmesini sağlar.

3- Cildi Ferahlatır

Makyaj sabitleme ürünlerini arada gün içinde sıkarak tazelenip ferah bir hava yaratmış olursunuz. Özellikle yaz aylarında bu spreyi buzdolabında bekletin ve gün içinde çıkartıp ara ara cilde sıkın. Bu sayede daha tazelenmiş ve ferah hissedersiniz. Aynı zamanda makyajın kalıcılığı da artar. Kozmetik marketlerde satılan vitamin, mineral içerikli birçok makyaj sabitleme spreyi de bulunuyor. Bunlardan kullanarak gün içinde hem cilt ferahlar hem de beslenerek canlanır.

4- Kusursuz Bir Makyaj Görüntüsü Sağlar

Makyaj sabitleyici ürün seçerken de elbette cilt tipine göre seçmek gereklidir. Yağı ve parlayan bir cildiniz varsa matlaştırıcı etkili bir sprey kullanmak gereklidir.

Mat bir cilde sahipseniz de cildin ihtiyacı olan nemi de sağlaması ve daha fazla kurutmaması amacıyla nem etkili bir makyaj sabitleyici sprey kullanmak gereklidir. Normal cilt tipine sahipseniz mat veya parlak bitişli bir sprey seçebilirsiniz. Bu sayede makyaj sabitleme ürünü her cilt tipi için kusursuz ve mükemmel bir görüntü sağlar.

Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanımı 

makyaj sabitleyici sprey kullanımı

Makyaj sabitleyici sprey makyaj ile dış faktörler arsında adeta bir katma görevi görerek makyajın bozulmasını önler. Kalıcılığını uzun saatler boyu arttırır. Bunun için makyaj spreyi makyaj başlarken nemlendirici emildikten hemen sonra da kullanabilirsiniz. Bunun için gözlerinizi kapatın ve spreyi yaklaşık 20 cm uzaktan yüzünüze doğru püskürtün.

Makyaj bitikten sonra 20 cm uzaktan makyajın he yerine gelecek şekilde spreyi sıkın ve kurumasını bekleyin. Spreyi uzaktan sıkmak önemlidir Çünkü yakından sıkarsanız su izleri kalır ve makyajı bozabilir.

Makyaj sabitleyici spreyi kullanmak hem te hem de göz makyajının kalıcılığını arttırmada etkilidir.

İlginizi çekecek diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaja Yeni Başlayanlar için Öneriler

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article