- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiMakyaj Fırçaları Nasıl Kullanılır?

Makyaj Fırçaları Nasıl Kullanılır?

Makyaj fırçaları makyaj yaparken kullanılan fırçalardır. Her ürün için farklı bir uygulama fırçası bulunur. Makyajı yaparken süngerle, fırçalarla veya ellerinizi kullanarak da makyaj yapabilirsiniz. Ancak makyajı fırçalarla uygulamak her zaman daha profesyonel ve doğal bir sonuç verir.

Makyaj sanatçıları makyaj yaparken makyaj fırçalarından yardım alır. Makyaj fırçaları kullanacaksanız birkaç adet kaliteli fırça edinmeniz yeterlidir.

Makyaj Fırçaları Nasıl Kullanılır?

Gereken tüm teknikleri de bilerek cildinizi tanıyorsanız ortaya harika ve profesyonel durun makyajlar çıkarabilirsiniz. Kaliteli bir makyaj fırçası gerektiği kadar uygulama yapan pratiklik sağlayan fırçadır. Ayrıca makyaj fırçalarının temizlenirken çok tüy dökmemesi de uzun ömürlü olmasını sağlar.

Makyaj fırçalarını tek tek alabileceğiniz gibi set halinde de alabilirsiniz. Bu yazımızda makyaj fırçaları nedir ve nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir gibi sorular cevap verdik.

lginizi Çekebilir: Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

1- Fondöten Fırçası Kullanımı

fondaten fırçası

Fondöten fırçaları fondöteni cilde kusursuz ve pürüzsüz duracak şekilde uygular. Eğer cildinize yoğun şekilde kapatıcılık vermesini isterseniz daha yoğun kılları olan yumuşak  bir fondöten fırçası almalısınız.

Daha ince şekilde uygulamak isterseniz de seyrek kılları olan bir fondöten fırçası almalısınız. Fondöten fırçası ile cildin her yerine kolayca fondöten uygulaması yapabilirsiniz.

2- Pudra Fırçası Kullanımı 

pudra fırçası

Pudra fırçası daha uzun ve seyrek kıllara sahip olan fırçadır. Bu fırça ile cildinize pudrayı çok yoğun uygulamadan eşit bir şekilde uygulayarak makyajı sabitlemiş olursunuz. Kaliteli bir pudra fırçası alarak uzun süreler kullanabilirsiniz.

3- Kapatıcı Fırçası Kullanımı

kapatıcı fırçası

Özellikle de göz altına uygulayacağınız kapatıcıların eşit şekilde dağılması ve yeterli kapatıcılık vermesi için kapatıcı fırçası kullanmak önemlidir. Bu fırçalar genelde kedi dili şeklinde veya sık  kılları olan küt kesimli fırçalardır. Bunu kullanarak göz altına ve detay isteyen bölgelere kapatıcıyı kolayca uygulayabilirsiniz. Eğer fırça ile kapatıcı uyguladıktan sonra fazla geldiyse üzerinden süngerle geçerek ürünün fazlasını alabilirsiniz.

4- Kaş Fırçası Kullanımı 

kaş fırçası

Makyajda güzelliği ön plana çıkartan en önemli detaylardan birisi kesinlikle kaşlardır. Bunun için kaşlarınızın yüzünüze oranla doğru şekillendirilmiş olması ve boşluklarının doldurulmuş olması önemlidir. Bu işlemi de en iyi yapan alet kaş fırçasıdır.

Kaş fırçası küçük yassı ve kesik uçlu fırçadır. Yapısı sayesinde kaşlara daha iyi girer ve boşlukları kolayca doldurmaya yarar. Bunun için kaş pudranızdan bir miktar fırçaya alın ve boşlukları doldurarak kaşlarınızı tarayın. Kaş fırçasını satın alabileceğiniz gibi birçok kaş ürünü içerisinde hazır olarak da kaş fırçası çıkıyor. Bir kaş fırçası alacaksanız bir tarafının kaş fırçası diğer tarafının ise kaş tarama fırçası olarak kullanılabilmesi önemlidir. Bu şekilde daha işlevsel bir kullanım sağlar.

5- Aydınlatıcı Fırçası Kullanımı

aydınlatıcı fırçası

Aydınlatıcı, ciltte öne çıkması isteyen bölgelere sağlıklı bir aydınlık katmak için kullanılır. Bunun için yassı ve fan şeklide olan fırçalar kullanılır.

Aydınlatıcı fırçası alacaksanız daha küçük boyutlarda olması detaylı bir uygulamak yapmak için önemlidir. Öte yandan seyrek kıllı bir far fırçasını da aydınlatıcı sürerken kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı fırçası ile uygulama yapmak şerit halinde aydınlık bir görüntü sağalar.

6- Kontur Fırçası Kullanımı

kontur fırçası

Ten makyajın önemli adımlarından olan kontur uygulamasını her gün olmasa da önemli davetlere katılırken kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile yüz hatları ve özellikle elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir. Bu sayede daha güzel bir görüntü oluşur.

Kontur uygulamasını profesyonel ve kusursuz uygulamak için bir kontur fırçası kullanabilirsiniz.  Kontur fırçası yüzdeki kemik yapısına göre kolay uygulama sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve kesik uçludur. Kontur fırçası ile uygulama için öncelikle likit kontur ürünü elmacık kemiklere uygulayın ve fırçayla iyice dağıtın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article