- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajMakyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyaj bazı diğer adıyla primer ürünü, makyajı gün boyu sabit tutmada etkilidir. Makyaj ürünlerinin cilde daha iyi tutunmasını sağlar.  Makyaj bazı göz kapağı için ayrı ten için ayrıdır.

Makyaj bazları jel, krem ve likit halde bulunurlar. İçeriği temiz olan ve silikon içemeyen makyaj bazı tercih etmek her zaman fayda vardır. Çünkü silikonlu makyaj bazları gözenekleri tıkar. Bu yazımızda makyaj bazının çeşitlerine ve nasıl kullanıldığına değindik. Makyaj bazı hakkında aklınıza takılan sorular varsa hepsinin cevabını bu yazıda kolayca bulabilirsiniz.

Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı genelde saydam renklidir. Nemlendiriciden sonra cilde uygulanır. Makyaj bazı içeriğinde güneş koruyucu da olması daha iyi bir durumdur. Çünkü ekstra güneş koruyucu uygulamaya gerek kalmaz. Makyaj bazı sürülünce kolay dağılır. Ayrıca makyaj bazı sayesinde üstüne yapıla makyaj daha kusursuz ve pürüzsüz halde durur.

Makyaj bazı başka bir tanımla cilt ile makyaj arasında bir katmandır. Cildi makyajın etkilerine karşı korur. Daha uzun süre kalıcılık ve daha kusursuz bir makyaj görünümü sağlar.

makyaj bazı nedir özellikleri

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

makyaj bazı kullanarak fondatenin cildinizde daha parlak ve canlı durmasını destekleyebilirsiniz. bitkisel içerikli makyaj bazı kullanarak cildinize zarar vermeden makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

  1. Makyaj bazı kullanmak makyajın etkisini arttırır. Gözenek ve diğer kusurların daha iyi kapatılmasını sağlar. Önemli bir güne hazırlanmak ve kusursuz olmak için makyaj öncesinde mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız.
  2. Makyaj bazı, ten ürünü kullanımından önce cilt tonunu eşitler.
  3. Cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesi sağlar.
  4. Gözenek sorunlarınız vara makyaj bazı ile gözenekler daha sıkı ve küçük görünür.
  5. Makyaj bazı ile T bölgesindeki yağlanma sorunu kontrol altına alınır.
  6. Makyajın daha güzel, pürüzsüz görünmesini sağlar.

Makyaj Bazı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Başarılı bir sonuç Almak için makyaj bazını doğru kullanmak önemlidir. Piyasada hazır satılan farklı cilt tipilerine ve farklı ihtiyaçlara yönelik birçok makyaj bazı mevcuttur. Makyaj bazı aldığınızda ürünü kullanma talimatına uygun şekilde kullanmak gereklidir.

Makyaj bazı seçerken öncelikle cilt tipinize ve cildiniz ihtiyacına uygun bir ürün seçmelisiniz. Eğer gözenek sorununuz varsa bunu gidermek içi gözenek küçülten bir baz seçmelisiniz. Yağlı cilde sahipseniz matlaştırıcı bir makyaj bazı almalısınız. Kuru cilde sahipseniz cildi nemlendiren bir makyaj bazı seçmelisiniz.

Göz Kapağı için Makyaj Bazı Ne işe yarar?

Göz kapakları için de makyaj bazı kullanmak önemlidir. Ten için kullanılan makyaj bazı göz kapağında her zaman olumlu sonuç vermez. Bu nedenle göz kapağı için ayrı satılan makyaj bazından kullanmak önemlidir.

Özellikle yaz aylarında daha çok terleriz ve göz makyajı akar, farlar her yere bulaşır. İşte bu noktada bunu önlemek için göz makyaj bazı kullanmak yeterlidir. Kaliteli bir göz makyajı bazı sayesinde göz makyajınız gün boyu yerinden oynamaz.

Makyaj bazı kullanımı için öncesinde nemlendiriciniz uygulayın ve emilmesini bekleyin. Sonra makyaj bazından gerektiği kadar alarak dairesel hareketlere uygulayın. Emilmesini bekleyin ve sonra ten ürünü adımına geçebilirsiniz.

Gözünüz için göz makyaj bazı uygulamak da bir o kadara kolaydır. Göz çevresi kreminizi sürün ve emilmesi bekleyin. Sonrasında göz makyajı bazını küçük bir miktara uygulayarak iyice dağıtın. Emildikten sonra göz makyajınıza başlayabilirsiniz. Eğer göz kapağınızda fazla kılcal damar görüntüsü ve kızarıklık varsa buna uygun renkli bir göz makyaj bazı da uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz

Makyaja Yeni Başlayanlar için Öneriler

En Etkili Makyaj Hileleri

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article