- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıHoş Kokusu ile Baş Döndüren Lavanta Yağının Saça Faydaları

Hoş Kokusu ile Baş Döndüren Lavanta Yağının Saça Faydaları

Hoş kokusu ve zengin içeriği sayesinde birçok alanda tercih edilen lavanta yağının saçlara birçok faydası görülür. Birçok uzman tarafından da önerilen lavanta yağı, saçta hoş koku bırakmasının yanında saç sorunlarını en aza indirerek saçları besler. Bu yazımızda lavanta yağının saçlara faydasından ve saç bakımında nasıl kullanıldığından bahsettik

Lavanta Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saçlarınıza doğal bir görünüm kazandırmak için öncelikle kimyasal saç bakım ürünlerinden uzak durmak gerekir. Bunun yanında saçlara her gün düzenli bakım yaparak saçlarrınızı yeniden beslemek mümkündür. Saç bakımında sıkça tercih edilen lavanta yağı zengin ieiriği sayesinde saçlara birçok fayda sağlar. İşte lavanta yağının saçlara en etkili faydaları…

İlginizi Çekebilir: Lavanta Yağının En Etkili 21 Faydası

1- Saçları Nemlendirir

birçok etkenlerden dolayı saçlar nemliliğini kaybeder ve daha cansız mat bir saç görüntüsü ortaya çıkar. Bunun için zengin içeriğe sahip ve saç sağlığını koruyan lavanta yağı ile saçlarınızı derinlemesine nemlendirerek saçın ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayabilirsiniz.

2- Saçları Besler

Saç sağlığını korumada etkili olan lavanta yağı yıpranmış ve hacimsiz saçları kökten uca besler ve saç sorunlarını en aza indirmeye yardımcı olur. Lavanta yağının içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde saçınızı doğal yoldan besleyebilmek mümkündür.

3- Saç dökülmelerini Durdurur

Saç uçları kırılarak ve saç telleri zayıflayarak saç dökülmesini meydana gelir. Bu durumdan kurtulmanın en doğal yolu lavanta yağıdır. Lavanta yağının zengin içeriği sayesinde saç köklerini güçlendirerek saç dökülmelerini en aza indirir.

4- Kepek Oluşumunu Engeller

Saç derisinde meydana gelen kepeklenme için etkili olan lavanta yağı saç derisindeki ölü hücreleri ve kirleri arındırır ve saç dersini besler bu sayede saç dersinde kepekleri yok ederek kepek oluşumunu önler.

5- Bit ve Sirkeyi Yok Eder

Saç dersinde meydana gelen ve genellikle okul çağındaki çocuklarda görülen yaygın bir salgın olan bit ve sirkeyi öldürerek saç derisinde bit ve sirke oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Bit ve sirke oluşumunu engelleyen Homm Life Lavanta Yağlı Saç Spreyini tavsiye ederiz.

homm life lavanta yağlı saç spreyi
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

6- Saçların Uzamasına Yardımcı Olur

Yıpranan ve kırılan saçlar hızlı  ve sağlıklı bir şekilde uzayamaz bunun için faydalı olan lavanta yağını saç bakım rutinine dahil ederek saçlarınızı kökten uca besler ve daha sağlıklı  hızlı bir şekilde uzamasına destek olabilirsiniz.

Saç Bakımında Lavanta yağı Nasıl Kullanılır?

lavanta yağının saça faydaları

Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri saç sağlığını olumsuz etkileyerek birçok saç ve saç derisinde problemlerine yol açabilir. Bunun için günlük saç bakım rutinine doğal özlü yağlar ekleyerek saç ve saç derisini besleyerek daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Saç bakımında önerilen lavanta yağı  birçok çeşitte kullanılabilir. İşte saç bakımında lavanta yağının kullanım şekilleri

1- Şampuanlarınıza Ekleyin

güvenirliği olmayan şampuanlar saç yapısını bozarak saçların sağlığını kaybetmesine neden olabilir. Bu durumu önlemek için doğal yağ ve ürünleri şampuanlarınıza ekleyerek saçlarınızı koruyabilirsiniz. Lavanta yağının saçlara sağladığı faydalarından dolayı şampuanlarınıza ekleyerek saçlarınıza daha çok etkisi olduğunu görebilirsiniz.

2- Saç Spreyi Olarak Kullanın

Saç bakım rutinlerinden biri olan saç spreylerinin bazıları güvenirliği olmaz ve kimyasal içeriği yüzden saçınızın sağlığını tehlikeye atar. Bunun için saç sağlığına iyi gelen doğal yağlardan biri olan lavanta yağını günlük saç bakım rutininize saç spreyi olarak ekleyerek doğal yoldan saçınızın güzel kokmasını  sağlar ve daha canlı parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

3- Saç Maskesi Olarak Kullanın

Saç bakım rutinlerinin arasında yer alan saç maskeleri saçları yumuşacık yapmasıyla ve saça canlılık parlaklık kazandırmasıyla birlikte saç sorunlarını en aza indirir. Bunun için doğal özlü yağ olan lavanta yağını ve diğer yardımcı doğal yağ ve ve ürünler ile ettiğiniz karışım sayesinde haftada 1 kere saç maskesi olarak uygulayabilirsiniz.

4- Doğal Saç Şekillendirici Olarak Kullanın

Kullanılan saç şekillendiriciler fazla ısıdan dolayı saçlara zarar vererek saçların kırılmasını ve yanmasına neden olur. Bunun için lavanta yağını doğal saç şekillendirici olarak tercih ederek saçınızı doğal yoldan şekil verebilirsiniz.

Not: alerjik reaksiyonlara karşı bir doktora danıştıktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article