- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıMistik Kokusu ile Çekici Lavanta Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Mistik Kokusu ile Çekici Lavanta Yağının Cilde Faydaları ve Kullanımı

Hoş koku ve görüntüye sahip olan lavantadan elde edilen lavanta yağının cilde birçok faydası bulunur. Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde yer alan lavanta yağı, cilde en faydalı doğal yağlardan birisidir.

Cilt bakım rutinine lavanta yağını ekleyerek cilt sağlığınızı koruyup hem de doğal yoldan cildinizi besleyebilirsiniz. Bu yazımızda lavanta yağının cilde faydaları ve cilt bakımında nasıl kullanıldığından bahsettik.

Lavanta Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Çevre faktörleri, dengesiz beslenme, zararlı alışkanlıklar, kimyasal içerikli cilt bakım ürünleri, gibi iç ve dış etkenlerden dolayı cilt sağlığını kaybederek cilt hasarları meydana gelir.

Cilt hasalarını önlemek ve cilt sağlığını korumak için zengin içerikli doğal yağlar kullanmak gereklidir. Bunun için önerilen lavanta yağı içeriğindeki cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sayesinde cildi yeniden onarır ve cilt problemlerinin oluşumunu engeller. İşte lavanta yağının cilde başlıca faydaları….

Doğal Nemlendiricidir: Kuru ciltler için uygun olan lavanta yağı, cildi derinlemesine nemlendirir ve cilde ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar.

Cildi Gençleştirir: Antioksidan özelliği sayesinde cildi dış etkenlere karşı koruyarak erken yaşlanmayı önler daha aydınlık ve genç görünümlü cilt yapısı sunar.

Sivilce ve Akneleri Yok Eder: Antibakteriyal özelliğe sahip olan lavanta yağı, ciltte akne ve sivilce oluşumunu engeller ve sivilce lekelerini giderir.

Enfeksiyon ve İltihapları Önler: Antibakteriyal ve antioksidan özellikleri sayesinde ciltte meydana gelen mantar, egzama gibi enfeksiyon hastalıklarını önler ve c bu hastalıkların belirtisi olan yara, kaşıntı ,tahriş ve kızarıklığı giderir.

Cildi Temizler: Cildi ölü hücre ve kirlerden arındırarak derin bir temizlik sağlar bu sayede daha pürüzsüz ve canlı bir cilt yapısına sahip olunur.

Böcek Isırıklarına İyi Gelir: Böcek ısırıkların tedavisinde tercih edilen lavanta yağı böcek ısırıklarını iyileştirerek kaşıntıların giderilmesine yardımcı olur:

Yara ve Yanıkları İyileştirir: antiseptik özelliği sayesinde ciltte meydana gelen yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır..

Dudak Çatlaklarına İyi Gelir: dudak çatlaklarını giderek daha yumuşak ve dikkat çekici dudaklara sahip olmayı sağlar.

ayak topuğu çatlaklarına iyi gelir: Ayak topuğunda meydana gelen çatlakları giderir ve ayak yapısının yumuşamasını sağlar.

İlginizi Çekebilir: Lavanta Yağının En Etkili 21 Faydası

Editörün Önerisi:

İçeriğindeki lavanta yağı ve doğal özler sayesinde cilt hasarlara karşı cildi koruyan ve leke karşıtı Homm Life 3 in1 kremi tavsiye ederiz.

homm life 3in 1 krem
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Cilt Bakımında Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

lavanta yağının cilde faydaları

Cilde birçok faydası görülen lavanta yağı birçok cilt bakım ürünlerinin içeriğinde yer alır. Bunun yanında cilt bakım rutinine lavanta yağını ekleyerek daha çok faydasından yararlanabilirsiniz.

1- Maske Olarak Kullanın

Cilt bakım rutinlerinden biri olan cilt maskelerinin bazıları kimyasal içerikli olup cilde ve cilt sağlığına zarar verir. Zengin içeriğe sahip lavanta yağını diğer yardımcı doğal yağ ve ya ürünlerle karıştırarak cilt maskesi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede cildinizi doğal yoldan besler ve cilt problemlerini en aza indirebilirsiniz.

2- Nemlendirici Olarak Kullanın

Doğal nemlendiricilerin arasında yer alan lavanta yağını, Zengin vitamin içeriği sayesinde her gün cildiniz uygulayarak doğal yoldan cildinizin nem ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

3- Doğal Parfüm Olarak Kullanın

Kimyasal içerikli parfümler cilt yapısını bozarak birçok cilt hastalıklarını beraberinde getirir. Bunun yerine hoş koku ve ve zengin içeriğe sahip olan lavanta yağını, cilde zarar vermeden boyun ve bileğe sürerek doğal yoldan kalıcı parfüm elde etmiş olursunuz.

4- Cilt Temizleyici Olarak Kullanın

Günlük cilt bakım rutininde yer alan cilt temizleyici sularının bazıları kimyasal içerikli olup cildin hasar görmesine sebep olabilir. Bunun için lavanta yağını ciltteki kirleri ve makyaj kalıntıları temizlemek için kullanarak  derinlemesine temizlik sağlar ve cildinizi ferahlatabilirsiniz.

5- Vücut Losyonu Olarak Kullanın

Duş sonrası kullanılan ve cilt bakım ürünlerinden biri olan vücut losyon ve ya scrupların yerine lavanta yağını tercih edebilirsiniz. Bu sayede tüm cildinizi doğal yoldan besleyerek yumuşacık bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz.

Editörün Önerisi:

İçeriğindeki lavanta yağı ve doğal özler sayesinde cildi derinlemesine besleyen Homm Life Lavanta Yağlı Bitki Tanecikli Scrubu tavsiye ederiz.

homm life lavanta yağlı bitki tanecikli scrup
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Lavanta Yağının Yan Etkisi Var mı?

Cilde birçok faydası görülen lavanta yağının fazla kullanılması sonucunda ciltte alerjik reaksiyonlara neden olabilir.  Bunun yanında hamilelik dönemi ve bazı antidepresan ilaçları kullananların kullanılması önerilmez. Bu yüzden lavanta yağını kullanmadan önce bir doktora danışmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article