- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıKükürt Sabunu Nedir, Cilt Ve Saçlardaki Rolü Nasıldır?

Kükürt Sabunu Nedir, Cilt Ve Saçlardaki Rolü Nasıldır?

Kükürt sabunu, adından da anlaşılacağı üzere kükürt maddesinden üretilen doğa da saf halde bulunan, sarımsı bir rengi bulunup sabuna dönüştüren özel içerikli bir üründür.

Kükürt sabunu yapısı itibariyle diğer sabunlara göre az köpüren bir sabundur. Birçok amaç için kullanılabilen kükürt sabunu özellikle, yağlı ciltler için tavsiye edilen bir sabundur.

Kükürt Sabunu
Kükürt Sabunu

Kükürt Sabunu Cilt Bakımında ve Saç Bakımında Kullanılabilir Mi?

Yağlı bir cildiniz varsa size en iyi gelecek doğal içerikli kükürt sabunu olacaktır. Yağlı cildinizde kullanabileceğiniz bu sabunu ayrıca saç bakımınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kozmetik ve sağlık sektöründe sıkça adını duymaya alışkın olduğumuz kükürt sabunu, anti bakteriyel özelliğinden dolayı pek çok cilt ve saç bakımında kullanılmakta ve ciddi faydalar sağlamaktadır.

Suyla köpürtülerek yüz ve cilt temizliği ve bakımında kullanılabileceği gibi, saç bakımında da kullanılabilen özel bir sabundur.

Doğal içerikli bir sabun istiyorsanız hem cildinizde hem de saçınızda uygulayabileceğiniz özel sabunlardan biri de kükürt sabunudur.

İçeriğindeki bileşenlerden dolayı yağlı bir özellik taşımamaktadır bundan dolayı yağlı cilt ve saç bakımında kullanıma elverişli olup, ciltte ve saçlarda yağlanmanın önüne geçerek kuruluk sağlamaktadır.

Sizler için kükürt sabunu hakkında daha fazla araştırma yapıp bu yazımızda bir araya getirdik. Faydalanmanızı umarız

Kükürt Sabununun Faydaları Nelerdir?

 • Cildin tıbbi olarak temizliğini sağlayarak, ciltteki yağı kurutmaktadır.
 • Saç bakımında özellikle sıkça talep edilen kükürt sabunu kepek, saç dökülmesi, saç yağlanması gibi saç sorunlarına çözüm üretir.
 • Sıkça ve düzenli kullanım sağlandığında cildin fazla ter yaratma problemini kontrol altına almaktadır.
 • Cilt sorunlarında tedavi edici olup özellikle siyah nokta, güneş lekesi, akne gibi sorunların üstesinden kısa sürede gelmektedir.
 • Kükürt sabunuyla saç dökülmesine dur deyin
 • Kükürt sabunu doğa saf halde bulunan bir elementten sabuna dönüştürdüğünden yukarı da bahsetmiştik. Pek çok cilt sağlığına iyi geldiği gibi saç bakımında da oldukça iyileştirici bir etkiye sahiptir.
 • Zamanla zayıflayan ve dökülmeye yüz tutan saçlarda ciddi bir iyileştirme etkisine sahiptir.
 • Doğal içerikli kükürt sabunu ile zayıflayan ve dökülen saçlarınıza yeniden eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.
 • Her duşta en az iki kere kullanarak haftada en az 3 kez kullanıldığında saç tellerinizin daha sağlam ve daha sağlıklı olmasını sağlayarak, dökülmeleri ciddi bir oranda azaltmaktadır.
 • Düzenli ve doğru kullanım sağlandığında en kısa sürede (doğal saç dökülmesi hariç) saç dökülmesini azaltmaktadır.
 • Kükürt sabunundan sonra herhangi bir saç şampuanı ve saç kremi kullanımına ihtiyaç bırakmamaktadır.
 • Duş sırasında sadece kükürt sabunu ile saçların yıkanmasını sağlayarak yumuşacık bir etki bırakabilirsiniz.
 • İlk kullanımdan itibaren ciddi şekilde etki göstermektedir.

Kükürt Sabununu Kimler Kullanamaz?

Kükürt sabunun yağlı ciltleri kurutmada etkili bir sabun olduğunu yukarda değinmiştik. Yağlı cilt saçlar ve ciltlerle mücadelede kullanılan kükürt sabunu, cildi kurutarak fazla yağdan arındırır. Saçlardaki sebumu da kontrol altına alarak saçların fazla yağlanmasını engellemektedir.

Kükürt sabunun kurutma özelliği taşıdığından dolayı, kuru cilt tipine sahip olanların kullanmaması gereken doğal bir sabundur. Kükürt sabununun kullanımı durumunda, kuru olan cildi daha fazla kurutarak, cildin nem dengesini bozmaktadır. Bu yüzden kükürt sabunu ya da benzer bir sabunu kullanmaya başlamadan evvel mutlaka cilt tipinize göre karar verin.

Kükürt Sabununun Yan Etkileri Var Mıdır?

Bir ürünün doğal içerikli olması onu her zaman sağlıklı ve doğru bir ürün kılmaz. Tabi bu durum herkes için aynı şeyi ifade etmez. Cildiniz kükürt maddesine karşı hassas bir yapı da ise, haliyle alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Ciddi yan etkileri bulunmayan kükürt sabununu kullanmaya karar verdiğinizde, cildinizin görünmeyen bir kısmında kullanarak test edebilirsiniz. Kuru cilt tipine sahipseniz, kesinlikle kükürt sabunundan uzak durmanız gerekir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Saç Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar?
Yağlı Saçlar İçin Doğal Çözüm Yolları Nelerdir?
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article