- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıC Vitamini Deposu Kivi Suyunun Faydaları Nelerdir?

C Vitamini Deposu Kivi Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kivi suyunun faydaları hem genel sağlık açısından hem de cilt sağlığı açısından son derece fazladır. Düzenli kullanılması halinde, sağlığı koruma altına alan kivi suyunun mükemmel faydaları ile tanışmaya hazır olun.

Tropikal bir meyve olan kivi oldukça hoş bir koku ve tada sahiptir. Çin’ de eski çağlardan beri üretilen kivi ülkemizde son 20 yıldır herkesin ulaşabildiği bir meyve haline gelmiştir Kivi içerdiği zengin bileşenler ile son derece faydalı bir meyvedir.

Yoğun C vitamini içeriğiyle de besleyici olan kivi güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Kivinin kendisini tüketebileceğiniz gibi kivi suyunu da tek başına veya başka meyvelerin sularıyla sıkarak içebilirsiniz. Bu yazımızda kivi suyunun genel sağlığa ve cilde olan faydalarında bahsettik.

Kivi Suyunun Sağlığa Faydaları

Kivi Suyunun Sağlığa Faydaları

Doğal bir C vitamini deposu olan kivi, suyunun düzenli şekilde tüketilmesi halinde birçok yönüyle sağlığı destekleyen özellikleri ile ön plana çıkar. İşte kivi suyunun sağlığa faydaları.

Sindirim sistemini destekler ve güçlendirir. Kivi lif içerene, vitamin ve mineral bakımından da zengin bir meyvedir. Bu nedenle kivi tüketmek bağırsakları daha iyi çalıştırır. Kabızlık ve şişkinlik gibi sorunların çözümden faydalıdır. İşte kivi suyunun sağlığa faydaları.

 1. Kivi suyu tüketmek kan basıncını dengeler. Yüksek tansiyon ve kolesterol gibi ciddi hastalıkları önler. Kalp ve damar sağlığını korur.
 2. Hem kivi hem de kivi suyu bağışıklık sistemini güçlendirir. Doğal bir antibiyotiktik ve  vücudu hastalıklara karşı korur.
 3. Kan pıhtılaşmasını doğal yoldan önler ve buna bağlı gelişen kalp hastalıklarını da önler.
 4. Kivi suyu diyabet hastaları için faydalıdır.
 5. Kivi suyu tüketmek, kan şekerini yükseltmez bu nedenle şeker hastaları rahatlıkla tüketebilir. Bu tüketimde aşırıya kaçmamak son derce önemlidir.
 6. Kivi suyu güçlü antioksidan içeriği sayesinde vücuttan toksinlerin ve zararlı serbest radikallerin atılasını kolaylaştırır.
 7. Bağırsak hareketlerini düzenler ve bağırsak parazitlerini temizler. Bağırsakta yaşayan iyi bakterilerin oranını ise arttırmaya yardımcı olur. Bu sayede kilo verme sürecini kolaylaştırır.
 8. Kronik astım ve bronşit hastalığı için faydalıdır. Kivi suyu tüketmek solunum sistemi işlevlerini destekler. Solunum yolu hastalıklarından korur.
 9. Hamilelik döneminde en çok önerilen meyvelerden birisi kesinlikle kividir. Yüksek C vitamini oranı sayesinde hamileleri olası hastalıklardan korur. Bebeğin fiziksel ve zihinse gelişimi için çok önemlidir. Kivi suyunu gebelik döneminde doktor kontrolünde tüketmelisiniz.
 10. Kalp Sağlığını Destekler

Kivi Suyunun Cilde Faydaları

Kivi Suyunun Cilde Faydaları

Cilt dostu olan kivi suyu tüketmek cildin pürüzsüz ve genç görünmesini destekler. Cilt güzelliğini olumlu yönde etkiler. Kivi suyunun içindeki antioksidanlar sayesinde tüm vücut temizlenirken ciltteki leke görünümü de hafifler. Cilt için de sağlıklı bir detoks yöntemidir. Ciltte iltihaplı akne oluşması önlenir.

İçerdiği bolca potasyum minerali sayesinde kivi suyu yara ve eksiklerin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Kivi suyunu düzenli tükettiğini zaman ciltteki yara izleri daha hızlı iyileşecektir. Daha kusursuz ve genç bir cilde sahip olmak için kivi suyunu mevsiminde tüketmelisiniz. İşte kivi suyunun cilde faydaları.

 1. Kivi suyu tüketmek saç sağlığını korur. Zengin E vitamini içeriğiyle saçları nemlendirir ve kuruluğu önler. Saçların hızlı uzamasında etkilidir. Kivi suyu vücudu içeriden besleyerek saçların parlak olmasını sağlar.
 2.  Kivi suyu tüketmek tüm vücut sağlığını olumlu etkiler. Kalp hastalığı ve inme riskini azaltır.
 3. Kivi Suyu Anti-aging etkisi yaratır.
 4. Kivi suyunda bolca bulunan antioksidan bileşikler sayesinde ciltte anti aging etkisi yaratır yani yaşlanma etkisi olan kırışıkları engeller.
 5. Daima canlı ve genç kalmak için bol C vitamini içeren besinle tüketmek gereklidir. Kivi de C vitamini bakımından zengindir.
 6. Cildi besler ve nemlendirir.
 7. Akne ve sivilce oluşumunu engeller.

Kivi Suyu Nasıl Hazırlanır?

Kivi suyunu tüketirken taze şekilde sıkıp tüketmekte fayda vardır. Bunun içi kivileri kabuğundan soyarak dört parçaya bölün ve kat meyve sıkacağından geçirin. Bu şekilde tek başına veya havuç, elma gibi meyvelerle karıştırarak da kivi suyunu tüketebilirsiniz.

Kivi suyunu özellikle elma ve havuç işle karıştırarak sıkmak hem lezzetli hem de faydalı ve güzel bir meyve kokteyli olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Balzamik Sirkenin Faydaları

Yulaf Sütü Faydaları

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article