- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajDoğal ve Hacimli Kirpikler İçin Kirpik Bakımı Tüyoları

Doğal ve Hacimli Kirpikler İçin Kirpik Bakımı Tüyoları

Doğal kirpik bakımı yaparak daha güzel ve alımlı yüz hattına sahip olabilirsiniz. Kullandığınız cilt bakım ürünleri ile makyaj malzemelerinin doğal olmasına özen göstermeniz, cilt sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Uzun ve Hacimli Kirpiklerin Sırrı Nedir?

Sağlıklı bakımlı hacimli ve uzun kirpikler hepimizin hayalidir. Kirpikleri hacimli ve uzun olmasında en temel faktör genetiktir. Bununla birlikte beslenme düzeni, sağlıklı yaşam, kirpiklerin doğal yağlarla düzenli bakımı ve az makyaj yapmak kirpikleri çok yormamak da tabi ki önemlidir. İşte uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için en etkili tüyolar.

1- Kirpikleri Nemlendirin

Kirpikleri Nemlendirin

Kirpiklerin özellikle soğuk aylarda düzenli olarak nemlendirilmesi önemlidir. Kuru kalan kirpikler yıpranır ve dökülür. Ayrıca sürekli makyaj yapıyorsanız kirpikler daha hızlı yıpranır ve nemini kaybeder. Bu nedenle düzenli olarak kirpiklere vazelin veya kirpik bakım yağları uygulanmalıdır.

Bunun için kirpiklere tatlı badem yağı da uygulayabilirsiniz. Bu sayede kirpikler daha hacimli ve uzun olurlar. Uygulama için temiz maskara fırçası kullanarak yağ veya vazelin ile kirpikleri tarayın. Bu işlemi özellikle gece uyumadan önce yapmanız daha sağlıklıdır.

2- Hindistancevizi Yağı Kullanın

Hindistancevizi Yağı Kullanın

Hindistan cevizi yağı hem kirpik rengini koyulaştırır hem de kirpikleri nemlendirir ve besler. Bunun için sıvı haldeki bu yağdan temiz bir maskara ile göz kapaklarınıza sürmelisiniz. 1 saat bekletin ve kirpiklerinizi durulayın.

Haftada 1-2 kez bu uyulmayla daha gür ve canlı kirpiklere kavuşabilirsiniz. Kirpikleriniz açık renkliyse bu yağ bakımını yaparak koyu renk aldıklarını göreceksiniz. Bu yağı kaş bakımında da kullanabilirsiniz.

3- Makyajı Doğru Şekilde Çıkarın

Makyajı Doğru Şekilde Çıkarın

Kirpiklerdeki makyajı temizleme aşaması da kirpik bakımı aşaması olduğu için kirpikleri doğru şekilde temizlemek önemlidir. Kirpiklerdeki ve gözdesi makyajı temizlerken nazik olmalı ve yağ bazlı ürünle kullanmalısınız.

Kirpikleri sağa sola çekiştirmeden makyaj temizleme pamuğunu üstünde bekletin ve makyajın çözünmesini bekleyin. Ayrıca bazı makyaj temizleme suları kirpik bakımı etkilidir ve zarar vermez. Bunlardan kullanarak kirpikleri doğru ürünlerle temizlemelisiniz.

4- Kirpik Serumu Kullanın

Kirpik Serumu Kullanın

Kirpik serumları kirpikleri beşleri güçlendirir ve hacim katar. Eğer kirpikleriniz güçlendirmek ve düzenli bakım yapmak istiyorsanız her cilt bakım rutininde bir kirpik bakım serumu da kullanmalısınız. Bunun için hazır satılan uygun fiyatlı ve etkili kirpik bakım serumları mevcuttur.

Kirpik bakım serumu ile daha canlı ve gür kirpiklere kavuşabilirsiniz. Ancak bu serumların düzenli kullanımı olumlu sonuç alınması için şarttır.

5- Kirpik Kıvırıcı Kullanın

Kirpik Kıvırıcı Kullanın

Eğer seyrek ve düz kirpikleriniz varsa kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Kirpikleri çok çekiştirmeden bu aleti kullanmak gerekir. Kirpik kıvırıcı sıklıkla kullanılmalıdır aksi halde kirpikleri kırar ve dökülmesine neden olur. Bu nedenle önemli günler için makyaj yapıyorsanız maskara sürmeden önce kirpikleri daha kıvrık yapmak için kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz.

6- Maskara Bazı Kullanın

Maskara Bazı Kullanın

Eğer sürekli olarak maskara uygulayan biri iseniz maskara seçiminiz daha önemlidir. Mutlaka kaliteli maskaralar kullanmalısınız. Çünkü kalitesiz ve ucuz maskaralar kirpikleri kurutur ve daha hızlı yıpratır.

Ayrıca kirpiklere maskaradan önce bir maskara bazı kullanmanız da hem kirpikleri direkt olarak maskaradan korur. Ayrıca maskara bazı kullanmak kirpikleri daha hacimli gösterir. Maskara bazından sonra hemen maskarayı uygulamalısınız. Aradaki farka siz de şaşıracaksanız.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article