- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & Makyaj6 Adımda İddialı Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

6 Adımda İddialı Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde sıkça tercih edilen ve ayrı bir hava katan kırmızı ruj, özel günlerde, davetlerde düğünlerde tercih edildiği kadar günlük makyajda da tercih edilerek trendlerde yerini alır. Kırmızı ruja uygun göz ve ten makyajı uygulayarak daha farklı ve dikkat  çekici bir görünüş yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda kırmızı ruj makyajı nasıl yapılır, önerilerini sıraladık.

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Kırmızı ruj daha canlı ve iddialı bir görünüşe sahip olmanızı sağlarken açık ve koyu tonlarıyla yapılan uyumlu makyajla farklı bir karakteristik özelliğe bürünebilirsiniz doğru ten makyajı göz makyajı ve ürün seçimi ile kırmızı rujunuzu öne çıkararak daha çekici bir görünüş sergileyebilirsiniz. Peki çekici ve iddialı göz makyajı nasıl yapılır? İşte adım adım kırmızı ruj makyajı….

İlginizi Çekebilir: 6 Adımda Çekici ve İddialı Gece Makyajı

kırmızı ruj makyajı

1- Doğal Ten Makyajı

Kırmızı ruj makyajının ilk aşaması ten makyajıdır. Ten makyajınız ne kadar doğal olursa kırmızı rujunuz o kadar öne çıkar ve daha doğal kırmızı ruj odaklı bir makyaj görüntüsü ortaya çıkarırsınız.

Öncelikle makyajınıza başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlamak için nemlendirici krem uygulamanız gerekir. Ardından  cilt sağlığınıza zarar vermeyen tamamen doğal özler ile üretilmiş fondöten ve ya BB kreminizi ten renginize göre seçerek fazla bastırmadan tampon hareketler ile uygulayarak ve son olarak ten renginizden 1 tık açık göz altı kapatıcı da uygulayarak ten makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İçeriğindeki doğal özler ile birlikte cilt sağlığını koruyarak kusursuz ten makyajı için Homm Life BB Krem Medıum‘u tavsiye ederiz.

homm life bb krem medıum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

2- Kontur ve Hıgletır Uygulaması

ten makyajınızdan sonra ve kendi ten renginize göre uygulayacağınız kontur ve hıglıgterın  kırmızı makyajınız için önem arz eder. Kontur uygulaması yaparken fazla belli olmayan ve tamamen doğal duruş sergileyen kontur uygulaması gerekir. Daha sonra fazla ışıltılı olmayan ve ıslak görünümlü bir hıgletır uygulaması ile  kırmızı ruj makyajınız da daha doğal bir görünüş elde edebilirsiniz.

3-  Nude Tonlarında Göz Makyajı

Kırmızı rujun vazgeçilmez ve en önemli makyaj adımı göz makyajıdır. Göz makyajında seçeceğiniz tonlar ile kırmızı rujun uyumlu olması gerekir. Bunun için daha sade ve mat duruşlu nude tonları tercih ederek çekici bir makyaj elde edebilirsiniz. Kendi ten renginize uygun nude tonları tercih ettikten sonra mat bir eyelenır ve uzun hacimli kirpik için de rimelinizi sürerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

4-  Pembe Tonlarda Allık

Kımızı ruj makyajının önemli aşamalarından biri olan allık tamamen ten renginize uygun pembe tonlarda seçerek uygulayabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajınızın daha doğal ve iddialı durması için allık  renginizi pembe tonlarında tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha al yanak ve kırmızı ruj  rengini bastırmadan doğal bir yanak duruşu meydana gelir.

5- Dudak Kalemi

Ruj öncesi  uygulayacağınız dudak kaleminizi seçeceğiniz kırmızı tonlara göre değişiklik gösterebilir. Eğer koyu tonlarda bir kırmızı ruj tercih edersiniz bir tık açık renkte kırmızı dudak kalemi, eğer açık tonlarda kırmızı ruj tercih edecekseniz ise eğer bir tık koyu dudak kalemi uygulamanız gerekir. Dudak kaleminizi uygularken dudak hatlarınızı belirgin çizerek kırmızı ruj dudakta daha dolgun ve hoş durabilir.

6- Kırmızı Ruj

Ten ve göz makyajınızı tamamladıktan sonra ki son aşama kırmızı ruj işlemedir. Kırmızı ruj olarak mat yapıda tercih ederek ve uygulamadan önce dudağınıza balm ve ya vazelin sürerek daha dolgun ve doğal bir ruj duruşu meydana getirebilirsiniz. Kırmızı rujunuzu sürerken Kenarlara taşırmadan ve yavaş bir şekilde uygulamaya dikkat etmeniz gerekir. kırmızı tonlarda rujunuzun  açık ve ya koyu tonunu Gideceğiniz yere göre tercih edebilirsiniz.

İçeriğindeki Doğal özler ile birlikte daha dolgun ve kusursuz bir kırmızı ruj makyajı için Homm Life Mat likit Ruj kırmızı tonunu tavsiye ederiz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article