- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaçları Güçlendiren Keratin Sütü Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Saçları Güçlendiren Keratin Sütü Ne İşe Yarar, Faydaları Nelerdir?

Yıpranan saçları yeniden canlandırmak için bazı saç bakım ürünlerine ihtiyaç duyarız. Saç bakım ürünlerinin arasında yer alan keratin sütü Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri barındırır.

Mat ve cansız saçları yeniden onararak daha sağlıklı ve canlı bir saç yapısına kavuşturur. Peki, keratin sütü nedir, ne işe yarar, Faydaları nelerdir?

Keratin Sütü Nedir, Ne işe Yarar?

Keratin, saç ve tırnakların güçlü olmasını sağlayan bir proteindir. Keratin sütü kullanımda vücutta keratin üretimini arttırarak daha güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmayı sağlar. Keratin sütü, saç bakım ürünlerinin arasında yerini alan ve saç için en etkili ürünlerden birisidir.

Saç uzmanlarının ve kuaförlerin de kullandığı keratin sütü yıpranan ve hasar görmüş saçları yeniden onararak daha güçlü ve canlı saç yapısına kavuşturur.

Keratin Sütünün Saça Faydaları Nelerdir?

keratin sütü

Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kullanarak saç sağlığını tehlikeye atar ve saç sorunlarını beraberinde getirebilirsiniz.

Saçın ihtiyaç duyduğu protein ve vitamin ve mineral içeriğine sahip olan keratin sütü ile  bakım yaparak daha sağlıklı ve güçlü saç yapısına sahip olabilirsiniz. İşte keratin sütünün saça sağladığı en etkili faydaları..

İlginizi Çekebilir: Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1- Saçları Onarır

Birçok etkenden dolayı hasar gören saçlar canlılığını yitirerek saç dökülmesi ve hızlı uzamayan saç yapısı meydana gelir. Keratin sütü saç üzerinde birçok etkisi görülen saç bakım ürünüdür. Keratin sütü saç tellerindeki kırıkları onararak saç dökülmesini engeller ve saçların daha sağlıklı uzamasına destek olur.

2- Saça Canlılık ve Parlaklık Katar

Keratin sütü, mat ve cansız saçları yeniden onarma etkisi ile eski saç sağlığına kavuşturur. Bu sayede saçları derinlemesine besleyerek daha canlı ve parlak bir saç yapısına sahip olunur. Günlük saç bakım rutinine keratin sütü ile bakım yaparak daha dolgun ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

3- Kolay Tarama Sağlar

Sertleşen saçlar ve birbirine dolaşan saçları açmak için yanlış yöntemler denenir ve buda saçların koparak dökülmesine ve yıpranmasına neden olur. Saça yumuşaklık katan keratin sütü saçla tellerini tek tek ayırarak saçların kolay bir şekilde taranmasına yardımcı olur.

4- Saçları Yumuşatır

Soğuk havalardan ve kimyasal içerikli saç bakım ürünleri gibi etkenlerden dolayı saç kurur ve canlılığını yitirir. Kuruyan saçlar zamanla nem oranını kaybeder ve yıpranmaya neden olur.

Keratin sütü saçları kökten uca besleyerek saça ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Bu sayede saçlar doğal ışıltısına kavuşur ve yumuşacık saç yapısına sahip olunur Bunun yanında saçları yatıştırarak elektriklenme ve kabarmayı da önler.

5- Saçların Hızlı Uzamasına Destek Olur

Nemini kaybetmiş kuru saçlar zamanla yıpranarak saç tellerinin zayıflamasına neden olur. Bu nedenden dolayı saçlar uzayamaz. Keratin sütü, saç tellerini onarır ve saçları derinlemesine besleyerek daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde saçların uzamasına destek olur.

Editörün Önerisi

İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller sayesinde saç sağlığını koruyarak daha güçlü ve canlı saçlara sahip olmak için Homm Life Keratin Sütü Spreyi Tavsiye Ederiz.

homm life keratin sütü sprey
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Keratin Sütü Saça Nasıl Uygulanır?

keratin sütü uygulama

Keratin Sütü, Genellikle duş esnasında kullanılması tavsiye edilir. Tuzsuz ve doğal içerikli şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saç uçlarına ve saç derisine masaj yaparak 3 dakika kadar bekletin. Ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu sayede  daha parlak ve dolgun saçlara sahip olarak saç sorunlarını en aza indirebilirsiniz.

Not: Alerjik reaksiyonlara karşı bir doktora başvurduktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article