- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç Bakımı5 Adımda Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

5 Adımda Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin saç bakımı ile saçlar daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme kavuşur. ayrıca keratin uygulaması yapılan saçlar, daha hacimli bir hale gelir.

Keratin nedir? cilt, saç ve tırnakların ana maddesini oluşturan proteindir.

Keratin Saç Bakımı

Keratin Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar

Keratin bakımı ile saçlar beslenir, güçlenir, koparak dökülmelere karşı daha dayanıklı hale gelir. Daha parlak ve bakımlı saçlar için saç bakım rutinlerine mutlaka keratinli ürünler eklenmelidir.

Keratin bakımı kuaförlerde oldukça yüksek fiyatlara uygulanır. Bununla birlikte keratini evde de saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Özellikle mevsim geçişleri, saçların ve cildin en çok yıprandığı dönemdir. Bu dönemlerde saçlar daha çok bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Keratin bakımı ile saçlarınızı, uzun süre şekillendirmeye ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Bu bakım ile saçlar hem daha düz hem de daha bakımlı görünecektir. Mevsim geçişlerinin yaşandığı dönemlerde, keratin bakımı ile saçlarınızı daha bakımlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu yazımızda keratin hakkında araştırmalar yaparak, püf noktalarına değindik. Faydalı olmasını dileriz.

1- Süre Verin

Keratin bakımı ile ilk uygulandığı andan sonra da çeşitli olumlu sonuçlar görülür. Ama aşırı yıpranmış saçlarınız varsa keratin bakımını mutlaka bir süre boyunca  düzenli uygulamalısınız. Ancak bu süre sonunda saçlarınızda daha olumlu değişimler görülecektir. Aşırı yıpranmış saçlar için 6 ay boyunca düzeni olarak keratin bakımı yapılması gereklidir.

Keratini serum şeklinde saçlara uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda saç bakım kremi ve şampuanınızın içine de keratin ekleyerek kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarda daha hızlı bir etki görülecektir.

2- Doğal Keratin Serumu Tercih Edin

Bakımlı ve canlı saçlara kavuşmak için keratin bakımı yapmak en iyi bakım seçeneğidir. Ancak her şeyde olduğu gibi keratinin de organik olmayan birçok çeşidi vardır. Bunun için doğal keratin serumları kullanarak saçlarınızın bakımını sağlayabilirsiniz.

Keratin serumunu saçlarınıza kür halinde uygulayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez dipten uca doğru tüm saçınıza bu serumu uygulayın ve etkilerini gözlemleyin.

3- Temizleyin ve Arındırın

Saçların keratini emebilmesi için mutlaka öncende saçlarınızı temizliğini sağlayın. Bunun için keratin bakımı öncesinde saçlarınızı, keratin içeren bir şampuan ile yıkayın. Gerek varsa saç maskesi yaparak dipleri de iyice arındırın. Ardından keratin serumlarınızı uygulayabilirsiniz. Temiz saçlar keratin bakımı ile daha kolay beslenir ve güçlenir. Ayrıca keratin bakımı öncesinde saç kırıklarınızı da aldırın.

4- Kuru Saçlara Keratin Bakımı Uygulayın

Keratin bakımı mutlaka kuru saçlara uygulanmalıdır. Saçlarınızı yıkadıktan 1-2 saat sonra tam kurumasını bekleyin. Ardından tarayın ve tutamlara ayırın. Sonra da saç keratinli serumunuzuz diplere gelmeden her yerine uygulayın.

Keratin bakımını tüm saçlara boya yapar gibi dikkatlice uygulayın. Keratin varken saçlarınızı taramayın. Bir süre bu halde bekletin ve sonra da fön makinesi ile düşük ayarda çalıştırarak saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile hafifçe tarayın.

Bu sırada saçlara nazik davranın. Çünkü saçlar ıslak olduğu için kırılabilir. Keratin bakımı sayesinde saçlar hem daha düz hem de çok daha bakımlı olacaktır. Ayrıca keratinli saç bakımı ile saç bariyeri dış faktörlere karşı daha güçlü hale gelecektir.

  • Doğal Şampuanlar Kullanmaya Özen Gösterin

Keratin bakımının etkisini uzatmak ve saçların her zaman mükemmel kalması için mutlaka, sülfatsız ve köpüksüz şampuanları tercih etmelisiniz. Ayrıca saçları her gün yıkamak da hem saç sağlığını bozar, hem de saçları fazlaca kurutacaktır.

Köpürmeyen şampuan kullanmak başta garip gelebilir ve sadece temizlik hissi yaratmayabilir. Ancak köpüksüz şampuan ile saçları yıkamak daha sağlıklıdır ve saçların arınmasını sağlar. Bunun için keratinli şampuanları az miktarda kullanarak saçlarınızı arındırın.

Saçları besleyip daha bakımlı olması için şampuanınızın içine çay ağacı yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal bakım yağlarını ekleyebilirsiniz. E vitamini serumlarını saç şampuanlarının içine ekleyebilirsiniz. Böylece saçlar arınırken aynı zamanda nemlenecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Saç Serumu Nedir?
Balzamik Sirkenin Faydaları Nelerdir?
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article