- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiKemik İliği İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır? | Kemik iliği Maskesi Tarifi

Kemik İliği İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır? | Kemik iliği Maskesi Tarifi

Saçlarınız çok fazla kimyasal ve ısıya maruz kalarak yıprandı mı? Öyleyse bu yazı taam da size göre. Saçlar çeşitli faktörlerle yıpranır, matlaşır ve incelir. Özellikle saç dökülmeleri kadın ve erkek hepimizin ortak derdidir.

Şu an içinde bulunduğumuz mevsim geçişleri dolaysıyla da saçlar daha çok dökülüyor ve yıpranıyor. Bunun için doğal yağların yanında çeşitli doğal besinler de saçların kurtarılmasında etkilidir. Bu yazımızda öncelikle etkisi yüksek olan kemik iliği bakından söz edeceğiz ve saçların dökülmesini önleyici maske tarifleri vereceğiz.

Kemik İliği Bakımı Nasıl Yapılır?

Tıpkı cilt ve kemiklerimiz, tırnaklarımız gibi saçların da bir arada kalmasını sağlayan ve yapısını güçlendiren ana madde kolajendir.

Kolajen hem bazı dış faktörler hem de yaşlanma etkisiyle gittikçe üretimi azalan bir maddedir. Bu nedenle her zaman genç ve sağlıklı kalmak için cilt, saç için kolajen içerikli besinler tüketmeli ve yetersiz kaldığında takviyeler almalıyız. Bu sayede daha güçlü v parlak bir cilde, saçlara sahip olmak mümkündür.

Kemik İliği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

kemik iliği maskesi nasıl hazırlanır

Kemik iliği hem lif hem de kolajen bakımından zengin bir besinidir. Kemik iliğini saç bakımında  kullanabilirsiniz. Ebetteki kemik iliğini tüketmek dışarıdan uygulamaya göre çok daha etilidir. Ancak daha hızlı sonuç almak ve saçlarınızın hızlı uzamasını ve dökülmesini önlemek  için bu uygulamayı da deneyebilirsiniz.

Kasaplardan alabileceğiniz kemikleri kaynatarak elde ettiğiniz kemik suyu kemik iliği maskesi için yeterlidir. daha hızlı sonuç almak isterseniz eğer hindistancevizi yağı, çay ağacı yağı ve  kestiğiniz yarım limonun suyu ile maskenin daha fazla işe yaramasına yardımcı olabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı, içeriğinde bulundurduğu vitaminler sayesinde saç köklerinin yeniden onarır ve saç dökülmesine karşı kullanılması gereken doğal bakım yağıdır. Bunun yanında çay ağacı yağı ile saçlarınızı kökten uca onararak daha canlı ve güçlü saçlar elde edebîlerisiniz. limon suyu ile beraber daha sağlıklı uzayan saçlara kavuşabilirsiniz.

Kemik iliği Maskesi Saça Nasıl Uygulanır?

Malzemeler: Kemik Suyu , yarım limon,  1 çay kaşığı hindistancevizi yağı ,çay ağacı yağı

Kemik iliği Kaynayınca ilikler kemikten çıkarılır ve suyunu bir kapa alarak içerisine hindistancevizi yağı, çay ağacı yağı ve  kestiğiniz yarım limonun suyunu ekleyerek homojen bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Daha sonra saç derisine ve saçlara 10 dakika masaj yaparak 2 saat bekletin. Ardından sülfatsız bir şampuanla saçları durulayın.

Bu sayede saçlar ihtiyaç duyduğu protein ve diğer bileşeneler kavuşur. Daha hızlı onarılır ve eksi sağlığına kavuşur. Bu maske her saç tipi için uygundur.  Kemik iliği maskesi sayesinde saçlarınız  beslenir ve güçlenir. Özellikle sağlıksız, ince telli, sönük saçlara sahipseniz veya saçlarınızın daha hızlı uzamasını isterseniz bu maske tam size göredir.

Kemik iliği Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Mevsim değişikliği, zararlı alışkanlıklar, Kimyasal içeren saç bakım ürünlerinden dolayı saçlar hasar görür ve canlılığını yitirir. Bu sebeple saçlar zayıflayarak dökülür. Kemik iliği maskesi ile saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasına tekrardan yardımcı olabilirsiniz. Hafta da bir kere evde yapacağınız bu kemik iliği maskesi ile saç  derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç derisindeki hücreleri tekrardan canlandırabilirsiniz. İşte kemik iliği maskesinin faydaları…

  1. Saç dökülmesini Önler
  2. Saç derisindeki ölü hücreleri yeniden canlandırır
  3. saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır
  4. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur

İlginizi çekecek diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri? 4 Maske Önerisi

Evde Hazırlayabileceğiniz 5 Saç Bakım Kürü

Mükemmel Saçlar İçin En Etkili 9 Bitkisel Saç Bakım Yağı

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article