- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajKaş ve Kirpik Gürleştiren En Etkili Doğal Yağlar

Kaş ve Kirpik Gürleştiren En Etkili Doğal Yağlar

Stres, hormon değişikliği, dengesiz beslenme, kimyasal içerikli kaş bakım ürünleri gibi birçok etkenden dolayı kirpik ve kaşlar dökülerek görünüşü olumsuz etkiler. Tekrardan kirpik ve kaş çıkartma yöntemleri deneyerek başarısızlıkla sonuçlanır.

Bunun için doğal özlü ürün ve ya yağlarla yapacağınız kaş ve kirpik bakımı ile tekrardan gür kaş ve kirpiğe sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda kaş ve kirpik bakımı nasıl yapılır doğal yöntemleri sıraladık…

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Yanlış kaş aldırma, kimyasal içerikli kaş kirpik serumu, rimel, kaş sabitleyici gibi nedenlerden dolayı kaş ve kirpikler sağlığını kaybederek dökülme meydana gelir. Kaş ve kirpik dökülmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise gece makyajla uyumaktır. Bunun için gece yatmadan önce cildinizden makyaj kalıntılarını arındırarak cilt temizliği gerçekleştirmek ve her gün düzenli olarak doğal özlü yağlar ile kaş ve kirpik bakımı yapmak gerekir.

Dengesiz beslenme ise kaş ve kirpik dökülmesine neden olan etkenlerdir. Bu yüzden kaş ve kirpik sağlığını destekleyen besinler tüketmek ve günlük su tüketimine dikkat ederek kaş ve kirpik dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. İşte birbirinden etkili kaş ve kirpik gürleştiren doğal yöntemler….

İlginizi Çekebilir: Kısa Sürede Saç Uzatan 5 Doğal Yağ Önerisi

kaş ve kirpik bakımı

1- Zeytinyağı

Yemeklerden eksik etmediğimiz zeytinyağını saç ve cilt bakımında da tercih ederiz. Kaş ve kirpik bakımında da faydası görülen zeytinyağı kaş ve kirpiklerin gürleşmesine yardımcı olurken sağlıklı bir şekilde kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağını, Gece yatmadan önce kirpik ve kaşlarınıza uygulayın kaş fırçası ve temizlenmiş kirpik fırçası ile de uygulayabilirsiniz. sabah ılık su ile kaş ve kirpiğinizi temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerin gürleştiğini fark edeceksiniz.

2- Badem Yağı

Kaş ve kirpik gürleştirmede önemli bir rol oynayan badem yağı içeriğindeki A,B,E vitaminleri sayesinde dökülen kaş ve kirpiklerin yeniden çıkmasını ve gür bir şekilde uzamasına yardımcı olur tek başına ve ya diğer kaş kirpik gürleştiren yağlar ile birleştirerek uygulayacağınız badem yağını düzenli kullanımda kaş ve kirpik üzerinde etkisini görebilirsiniz.

Temizleniş kaş ve kirpiğe fırça yardımı ile uygulayın 20-25 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın daha fazla sonuç almak için gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.

3- Hindistancevizi Yağı

Vitamin mineral deposuna sahip olan hindistancevizi yağı ile gür kaşa ve hacimli kirpiğe sahip olabilirsiniz. Öncelikle ellerinizle ısıttığınız Hindistan cevizi yağını fırça yardımcı ve elinizle kaş ve kirpiklere uygulayın göze gelmesine dikkat edin. Ardından 25 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Dileğe göre gece yatmadan önce de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hindistancevizi Yağı Saça En Etkili 11 Faydası

4- Hint Yağı

Cleopatra’nın güzellik iksiri olarak kullandığı Hint yağının dökülen kaş ve kirpikleri tekrardan çıkartarak gürleştirmeye etkisi vardır. Hint yağını tek veya diğer kaş kirpik bakımında kullanılan yağlarla karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

5- Fındık Yağı

Fındıktan elde edilen yağ ile dökülen kaş kirpikleri çıkarmak mümkündür. Lif oranı açısından zengin olan fındık yağı ile pamuk ve ya fırça ile kirpik ve kaşlarınıza uygulayarak daha gür kaş ve kirpiğe sahip olabilirsiniz. İsteğe göre gece yatmadan önce de uygulayabilirsiniz.

içeriğindeki fındık yağı ve doğal özler ile birlikte daha gür kaş ve kirpiklere sahip olmak için Homm Life Kaş Kirpik Bakım Yağını Tavsiye ederiz.

homm life kaş kirpik bakım yağı
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

6- E Vitamini Yağı

Kaş ve kirpik bakımında oldukça etkisi görülen E vitamin yağı kirpik ve kaşları besleyerek sağlıklı bir şekilde tekrar çıkmasına yardımcı olur. Her gün düzenli olarak kullanılan E vitamini sayesinde kalın ve gür kaşlara , uzun hacimli uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Önemli Not: Makalede bahsettiğimiz yağları boş rimel kutusunun içerisine katarak dökülen kirpik ve kaşları tekrardan çıkartarak daha gür kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.

 Alerjik reaksiyonlara karşı kullanmadan önce bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article