- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajKahverengi Ruja Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? | 5 Adımda Kahverengi Ruj Makyajı

Kahverengi Ruja Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? | 5 Adımda Kahverengi Ruj Makyajı

Kahverengi ruj her ne kadar daha olgun kadınlara göre bir ruj olduğu söylense de doğal duran mükemmel bir renktir. Özellikle doğal makyajlardan hoşlanıyorsanız sıklıkla kahverengi ve tonlarındaki rujları kullanabilirsiniz.

Kahverengi ruj makyajı ile dudaklar çok daha dolgun görünür. Kahverengi joker bir renktir ve hemen her çeşit makyajla da uyum sağlar. Bu yazımızda sevilen rujlardan kahverengi rujla nasıl bir makyaj yapılabilir, kahverengi rujla sonbahar makyajı nasıl olur bunu anlattık.

Kahverengi Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Özellikle 90’lı yılların vazgeçilmezi olan kahverengi rujları kendi cilt renginize göre size en yakışan tonu seçmelisiniz. Cilt alt tonunuzu soğuk ise soğuk tonu kahverengi, sıcak ise de daha sıcak tonlu kahverengi rujlar tercih etmelisiniz.

Kahverenginin birçok tonu ve birleşimi bulunuyor. Gene olarak kahve-şeftali, kahve- kızıl ve kahve-gri gibi birçok rengi bulunuyor. Seçtiğiniz rengin hem dudak hem de göz renginizle uyumlu olması önemlidir. İşte 5 Adımda kahverengi ruj makyajı yapımı.

kahverengi ruj makyajı nasıl yapılır

1- Öncelikle Ten Makyajınızı Yapın

Kahverengi rujla makyaj yaparken öncelikle normal ten- makyajınız yapın ve olan kusurları kapatın. Ardından mat tonlarda bir kontur veya bronzer uygulaması yapın. Eğer dudağınızda kullanacağınız kahverengi çok koyu bir kahve rengi ise gözleri daha sade tutmalısınız. Kızıl kahve tonlarda bir ruj kullanacaksanız gözlere de aynı tonlarda bir makyaj yapabilirsiniz.

2- kahverengi Rujla Uyumlu Göz Makyajı Yapın

Gözlerinize makyaj için baz sürün. Ardından katlanma bölgesine koyu kahve rengi ile bir geçiş yapın. Kahverengi farkı alt kirpik diplerinde de düz bir fırça ile geçerek daha bütüncül bir görüntü sağlamayı unutmayın.

Gözü orta kısımlarına kadar bu kahverengi ile boyayın. Ardından sedefli renk farı gözün iç kısımlarına geçin. Mat bir eyeliner çekerek göz makyajını bitirin. Dilerseniz simli bir kahverengi eyeliner çekerek de makyajı vurgulayabilirsiniz.

3- Allık ve Aydınlatıcı Seçimine Dikkat Edin

Allığınız da yine kahve tonlarda olmalıdır. Kahverengi rengi için mat makyajlara daha çok yakışır. Yine de aydınlatıcı uygulayacaksanız elmacık kemiklerin üstüne bej rengi bir aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz.

4-  Kahverengi Ruj Uygulayın 

Kahverengi ruju sürerken dudaklarınızın üstünden fırçada kalan son fondötenle geçin. Dudaklarınızı açık kahve renkli bir kalem ile çerçeveleyin. Bu sayede dudaklara daha belirgin ve daha güzle görünür. Ardından seçtiğiniz kahverengi rujla dudakların içini doldurun. Ruju saten veya likit mat olarak seçebilirsiniz. Ancak hafif nemli durması daha güzel olacaktır.

5-  Son olarak Sabitleyici Sprey Sıkın

son olarak ten, göz, ve dudak Makyajının gün boyu kalıcılığını arttırmak için 15 cm uzaktan  sabitleyici sprey sıkarak kahverengi ruj makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kahverengi Ruj Makyajında Önemli Noktalar Nelerdir?

Kahverengi ruj makyajında önemi olan doğru tonu seçmek ve doğru uygulamaktır. Yanlış tonlu kahveler seçerseniz sizi ölü gibi gösterecektir ve daha solgun durmanıza neden olur. Bu nedenle cildi daha iyi gösteren ve yakışan içinde hafif kımızı veya pembe canlı renkle içeren kahverengileri tercih edebilirsiniz.

Kahverengi ruju dumanlı makyajlarda kullanabilirsiniz. Özellikle yoğun siyah ve grileri olduğu makyaja mat bir kahverengi çok yakışacaktır.

Koyu rujları seviyorsanız içinde bordoluk içeren kahverengi rujlardan tercih edebilirsiniz. Bu tonlar sonbahar mevsimine de çok yakışmaktadır.

Kahverengi ruju bronz göz makyajıyla da kullanabilirsiniz. Bronz kahve tonlu bir göz makyajı, bronzer ve nemli saten bitişli bir kahverengi ruj ile yaz ve kış tüm davetlere katılabilirsiniz.

İlginizi Çekecek diğer makalelerimize de göz atabilirsiniz.

Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Beyaz Eyelinerla Makyaj Nasıl Yapılır?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article