- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiSiyah Noktalardan Jelatin Maskesi ile Kurtulun

Siyah Noktalardan Jelatin Maskesi ile Kurtulun

Jelatin maskesi ile yüzünüzdeki tüm siyah noktalardan kurtulmaya ne dersiniz? evde kolay uygulayabileceğiniz jelatin maskesi ile yüzünüzde ışıl ışıl bir görünüm yansıtabilirsiniz.

Siyah noktalarının temizliğinin yanı sıra, yüzünüzdeki ölü derilerden kurtularak, pürüzsüz bir görünüme kavuşabilirsiniz. çok az maliyetle evde kendi maskenizi yaparak daha kazançlı çıkabilirsiniz.

Jelatin Maskesi
Jelatin Maskesi

Jelatin Maskesi Tarifleri ve Jelatinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Jelatin hem gıda maddelerinde hem de kozmetik ürünlerde sıkça kullanılabilen bir malzemedir. Jelatin özellikle memeli hayvanların kemik dokularında bulunan proteinlerden oluşturulan yenilebilen bir maddedir.Kolajenli gıdalar tüketmek ve kolajenli cilt bakım maskeleri kullanmak cildi gençleştirerek gerginliği ortadan kaldırır.

Jelatin cildin genç kalmasını sağlayan ve sıkılaştıran kolajen adlı madde bakımından oldukça zengin bir maddedir.Kolajen cildi sıkılaştıran, elastikiyet özelliği kazandıran ve yaş ilerledikçe azalan önemli bir maddedir. Jelatin içindeki kolajen sayesinde cilt hücreleri yenilenir ve cildin daha genç görünmesinde yardımcı olur.

İlerleyen yaşla beraber, alkol ve sigar kullanımı, yanış cilt bakım ürünleri kullanımı ciltte kolajen seviyesi önemli derecede düşür. gerekli takviyeler sağlanmadığı taktirde, ciltte daha hızlı kırışıklıklar yaşanabilir. ilerleyen yaşla beraber kalojen içerikli takviyeleri kullanmakta fayda vardır. sizler için kalojen içerikli jelatin maskesi tarifleri, faydalarını bu yazımızda bir araya getirdik, faydalanmanızı umuyoruz.

Jelatin Maskesi Tarifleri

Yoğurtlu Unlu Jelatin Maskesi

Malzemeler: 2 çay kaşığı jelatin, 2 çay kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı un

2 yemek kaşığı jelatin ve 4 yemek kaşığı sütü yukardaki tarife göre ısıtın, karışım sağlandıktan sonra kabarması için biraz bekleyin. koyu bir kıvam aldığında, küçük bir kaba alarak sıcak suya oturtarak  sıvı hale gelmesini bekleyin. ardından diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karışmasını sağlayın.

temiz yüzünüze uygulayarak, yüzünüzde iyice kuruyana dek bekletin. ardından nazik hareketlerle yüzünüzde soymaya başlayın. düzenli kullanımda cildinizde ki tüm siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Süt ve Jelatin Maskesi

Malzemeler: 2 yemek kaşığı toz jelatin ve 4 yemek kaşığı süt

ısıya dayanıklı cam bir kabın içine toz jelatini ve sütü dökerek iyice karıştırıp, homojen bir kıvama gelmesini sağlayın. daha sonra mikro dalga fırında 10 dk. boyunca ısıtın. mikro dalgadan çıkardıktan sonra soğumasını bekleyin. Siyah noktalarla baş edebilecek bu karışımı cildinize uygulayın.

En az 30 dk. boyunca yüzünüzde kalmasını bekleyin. iyice kuruduktan sonra, kenarlardan başlayarak içe doğru ilerleme başlayın. Haftada en az 2 kere uygulamanız gerekecektir. devamlı kullanımda yüzünüzdeki tüm siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Jelatin ve Avokado Maskesi

Malzemeler: bir adet olgunlaşmış avokado, 2 yemek kaşığı jelatin, 4 yemek kaşığı süt

Yukardaki taife göre süt ile jelatinin erimesini sağlayın. ardından olgunlaşmış avokadodan 2 çay kaşığı alarak malzemenin içine ekleyin ve iyice homojen bir kıvama gelmesini sağlayın. Krem haline gelen malzemeyi temiz cildinize uygulayın ve 30 dk. sonra kuruyan cildinizden maskeyi yavaşça çıkarın. Haftada 2 kez bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Böylece cilt nemlenmesini sağlayarak ve besleyebilirsiniz. Her cilt tipi için bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağlı Jelatin Maskesi

malzemeler: 2 çay kaşığı süzme balı, 2 çorba kaşığı jelatin maddesi, 2 çay kaşığı doğal zeytin yağı

2 yemek kaşığı jelatin ve 4 yemek kaşığı sütü yukardaki tarife göre ısıtın, karışım sağlandıktan sonra kabarması için biraz bekleyin. koyu bir kıvam aldığında, küçük bir kaba alarak sıcak suya oturtarak  sıvı hale gelmesini bekleyin. ardından diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karışmasını sağlayın.

Kaşlarınızı ve dudaklarınızı kaplamayacak şekilde yüzünüze hazırlamış olduğunuz karışımı sürün. yüzünüzde sertleşene kadar bekletin. Makyaj temizleme pamuğunu süte ya da herhangi bir bitki çayına batırdıktan sonra, yüzünüze nazikçe sürün. Böylece maskenin rahat soyulmasını sağlayın. Devamlı kullanımda cildinizde yaşlanmaya karşı koruyacaktır. istenmeyen tüm siyah noktaları ilk kullanımdan itibaren tertemiz yapar. Hafta iki kez bu işlemi cildiniz uygulayabilirsiniz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

3 Adımda Erkek Cilt Bakımı
El Kremi Nasıl Yapılır?

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article