- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıCilt Gençleştiren Jelatin Maskesi Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Cilt Gençleştiren Jelatin Maskesi Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Kolajen deposu jelatin maskesi ile cildinizin tazeleyerek canlı ve yeniden gençleşmesini sağlayabilirsiniz.

Jelatin cilt bakım ve kozmetik ürünlerinde sıklıkla kullanılır. Jelatini kullanarak evde daha az maliyetle ve doğal ürünlere kedi cilt bakım maskenizi hazırlayabilirsiniz. Jelatin kırıklıkları azaltır ve engeller, cilde parlaklık kazandırır ve sıkılaştırır.

Jelatinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Siyah noktaların yok edilmesinde bir hayli etkili olan jelatin maskesi, düzenli olarak cilde uygulandığında birçok cilt problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İşte jelatin maskesinin cilde faydaları…

  1. Ciltteki kolajen miktarını arttırır.
  2. Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.
  3. Cildi derinlemesine temizler.
  4. Sivilcelerin kurumasını sağlar.
  5. Cilde doğal botoks etkisi sağlar.
  6. Cildin doğal nem dengesine kavuşmasını sağlar.

Jelatin Nasıl Uygulanır?

Jelatin, birçok farklı maske şeklinde hazırlanarak cilde uygulanabilir. Aşağıda en etkili jelatin maskesi tariflerini sizlerle paylaşarak daha parlak ve canlı cilde sahip olmanızı kolaylaştıracağız.

En Etkili Jelatin Maskesi Tarifleri

jelatin maskesi önerileri

1- Jelatin ve Avokado Maskesi

Malzemeler: jelatin, avokado ve su

Hazırlanışı ve Uygulama

Elinizdeki avokadoyu bir çatal kaşığı yardımı ile ezin ve daha sonra uygun bir kaba koyun. Daha sonra jelatin ve suyu ilave ederek kıvam alıncaya kadar karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi, cildinize masaj yaparak uygulayın.

Haftada 2 veya 3 defa uygulamanız halinde etkisini daha fazla görebilirsiniz.

2- Jelatin ve Limon Maskesi

Malzemeler: bal, su, jelatin ve limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulama

Uygun bir kabın içerisinde elinizdeki malzemeleri karıştırın. Kıvam aldıktan sonra maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinize uygularken masaj yaparak uygulayarak cildinizin daha iyi emmesini sağlayın. 30 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

3- Jelatin ve Süt Maskesi

Malzemeler: süt ve jelatin

Hazırlanışı ve Uygulama

Uygun bir kabın içerisinde sütü kaynatın. Ilımasını bekledikten sonra elinizdeki jelatini süt ile karıştırın ve kıvam almasını bekleyin. Hazırladığınız maskeyi cildinizde masaj yaparak uygulayın ve yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra suyla cildinizi durulayın.

Haftada 1-2 defa uygulayarak cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz.

4- Jelatin ve Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler: yumurta akı ve jelatin

Hazırlanışı ve Uygulama

Malzemeleri jelatini eritin ve yumurta akını çırparak içine ekleyin. Ardından karışımı soğutun ve çilinize her yer eşit gelecek şekilde uygulayın. Maskeyi göz çevrenize getirmemeye dikkat edin. 30 dakika sonra ise maskeyi soğuk suyla çıkartın.

5- Bal ve Jelatin Maskesi

Malzemeler: bal, zeytinyağı ve jelatin

Hazırlanışı ve Uygulama

Jelatini kaynar suya atarak eritin ve iyice karıştırın. Diğer malzemeleri de içine ekleyin ve tekrar pürüzsüz kıvama getirene kadar karıştırın. Ardından temiz cilde ev boyun bölgesine uygulayın. 30 dakika sonra maskeyi duralayın. Bu maske ile cilt nemlenir, kırışıklık oluşması engellenir.

6- Muz ve Jelatinli Cilt Maskesi

Malzemeler: muz, gliserin, jelatin

Hazırlanışı ve Uygulama

Olgun bir muzu çatalla ezin, jelatini kaynar suda eritin ve diğer malzemelere güzelce karıştırın. Temiz cilde maskeyi masaj yaparak uygulayın. 30-40 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayarak etkisini arttırabilirsiniz. Muz yerine elma da kullanabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için malzemeleri blenderden da karıştırabilirsiniz.

7- Yoğurt ve Jelatin Maskesi

Malzemeler: un, yoğurt ev jelatin

Hazırlanışı ve Uygulama

Yağlı ciltler için uygun olan bu maskeyi hazırlamak için jelatini eritin ve diğer malzemelerle blenderden geçirerek homojen şekilde karıştırın. Temiz cilde ve boyna uygulayın. 25 dakika sonra cildinizi durulayın.

Not: Bazı cilt maskeleri ciltte tahrişlenme ve alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Maske uygulamadan önce elinizin yüzüne az bir miktarda uygulayarak alerjinizin olup olmadığını test edin, daha sonra kullanın.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article