- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç Dökülmesiİnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İnce telli saç bakımı, en zor ve en çok uğraş isteyen saç tipidir. Saç telleriniz ince ise muhtemelen çok dert yanıyorsunuzdur. Çünkü ince teli saçlar dayanıksız ve güçsüz oldukları için kolay kırılıp dökülebiliyor.

İnce Telli Saç Bakımı
İnce Telli Saç Bakımı

İnce Telli Saçlar İçin Saç Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Saçların ince telli ve hacimsiz olması can sıkıcı bir durumdur. Çoğu zaman saçların canlı ve havalı olması daha güzel ve kusursuz bir görüntü oluşturmaktadır. ince telli saçların genel sebebi genetik olmakla birlikte, yanlış bakım ve zararlı kozmetik ürünlerinden de kaynaklanabilmektedir.

Bundan da öte ince telli saçlara istenilen model ve görünümü vermek, her zaman mümkün olmamaktadır. Saçın ince yapısından dolayı, saçlar hacimli ve gösterişten uzak kalmaktadır. gelin sizler için bu dezavantajı, avantajlı bir hale dönüştürmeniz için bira kaç tüyo verdik. Hazırsanız başlayalım

 • Kâkül ve Perçem Detaylarından Faydalanın

Saçın boyu ve şekli ne olursa olsun kâkül ve perçemler saçı her zaman daha doğal ve hacimli gösterir. Dümdüz perçem kestirmek yerine farklı boyutlarda perçem kestirerek, saçlarınızı doğal şekillendirin. Böylece daha daha hacimli ve havalı saçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

 • İnce telli saçlar için küt ve kısa kesimler her zaman daha idealdir. Saçınız küt kestirip ön tarafa doğru yoğunluk verirseniz, saçlarınız daha hacimli görünecektir.
 • Saçlarınızı dümdüz küt kestirmek yerine, aralara katlar attırarak kestirmelisiniz. Böylece saçlarınız daha dolgun ve hacimli görünecektir. Saçların düz ve küt şeklinde kestirmek, saçların ince yapısını belirgin olarak açığa çıkaracaktır. Böylece yüz tipinizi de olduğu gibi aşağı doğru çekecektir.
 • Saçları ortadan ikiye ayırmak yerine yan taraflara doğru ayırın. Saçı ortadan ikiye ayırmak saçın ince telli solgun görüntüsünü daha ortaya çıkarır. Bunun yerine saçlarınızı en sevdiğiniz tarafa doğru olacak şekilde yana ayırın. Sonrasında yana atmış olduğunuz saçlarınıza hacim verici köpüklerden sıkarak eliniz ile havalandırın. Böylece daha göz alıcı ve dolgun saç görümü oluşturabilirsiniz.

Saçlarınızın Uçlarına Işıltı Katın

 • Saçlarınızın uçlarının rengini saç renginden bir ton açık renge boyatarak veya araya farklı renkler attırarak daha hacimli saç görünümü ortaya çıkarabilirsiniz. Saçların tek renkte olması ince görüntüsünü daha çok açığa çıkarır. Kumral saçlara sahipseniz bir ton açık rengini uçlarda kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha hacimli ve hareketli saçlara sahip olursunuz.
 • Saçlarınız ince telliyse büyük ihtimal kuru saç tipine sahipsinizdir. Bunun için doğal içerikli sülfat içermeyen şampuan kullanmalısınız. Saçlarınızı her gün yıkamamaya özen gösterin. Bu durumda saçların daha çok incelmesine ve matlaşmasına neden olur.
 • Ayrıca saçlarınıza haftada 2-3 kez yoğun nem Veren bakım maskeleri yapmalısınız. Böylece saçlarınızın daha dolgun ve hacimli görünmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Saçlarınıza ısı kullanmadan şekillendirmeye özen gösterin. Bunun için duştan sonra deniz tuzu spreyi gibi şekillendirici ürünler kullanarak saçlarınıza havalı bir şekil verebilirsiniz.

Saç Dolgunlaştırıcı Doğal Ürünler Kullanın

Saçlarınız ince telliyse yağlı ve yoğun saç kremi uygulamak, saçların daha hızlı yağlanmasına sebep olur. Bunun için daha çok su bazlı saç kremi veya doğal yağlar kullanabilirsiniz. Saçınıza ağırlık yapmayan ve yağlı his bırakmayan dolgunlaşmasına destek verecek saç bakım ürünleri tercih etmelisiniz.

 • Saç uçlarını düzeli olarak kestirmek de özellikle ince telli saçların bakımı için çok önemlidir. Saçlar en çok uçtan kırılır ve bu yüzden daha cansız, solgun görünür. Bu nedenle saçınızın yapısına göre kırıkları ayda 1 kez aldırmak önemlidir.
 • Saça hacim veren ürünleri sürdükten sonra bunların aktifleşip daha iyi çalışması için mutlaka bir fön makinesiyle saça çok yaklaşmadan kurutmak gereklidir.
 • Saçınızı tararken yuvarlak yerine seramik fırçalar tercih edin. Bu taraklar ile saçlar daha iyi taranır ve koparak dökülmeler azalır.
 • İnce teli saçlar için çam terebentin yağı kullanabileceğiniz gibi içeriği zengin olan yumurtayı kullanarak da çeşitli maskeler yapabilirsiniz. Her ikisi de özelikle ince teli saçların bakımında ve canlılık kazanmasında oldukça etkili ürünlerdir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Soğuk Havalarda Saç Bakımı 
Kükürt Sabunu Nedir

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article