- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıGül Suyunun Saça Mucizevi 5 Faydası

Gül Suyunun Saça Mucizevi 5 Faydası

Gül suyu geçmişten günümüze kozmetik, cilt bakımı ve yemekte sıklıkla kullanılan faydalı ve doğal bir üründür. Gül suyu gül yapraklarının damıtılmasıyla elde edilir .Günümüzde en çok tercih edilen  ve bitki özlerinden oluşan bir  doğa harikasıdır.

Gülsuyu Ne İşe Yarar?

Gül suyu hem erke hem de kadınlar tarafından cilt bakımı  ve  saç bakımı için kullanılabilir.  ve kozmetik cilt bakım ürünlerinde gül suyu sıklıkla kullanılır.

Gül suyu , ciltteki fazla yağı alır ve gözenekleri sıkılaştırır. Cilt bakımında daha çok tonik olarak Kullanılan gül suyu saç bakımında da birçok faydaya sahiptir. Gül suyunun  faydalarını Görebilmek için mutlaka organik gül suyu kullanmak gereklidir.

Kozmetik ve süper marketlerde bulunan birçok gül suyu vardır. Ancak bunlar organik Sertifikaya Sahip değildir. Organik gül suyunu aktarlardan veya internetten kolayca Bulabilirsiniz. Bu Yazımızda gül suyunun saça olan faydalarını anlattık.

İlginizi Çekebilir: Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

1-Saçlara Parlaklık Kazandırır

Gül suyu kuru ve mat saçlara parlaklık kazandırır. Saçlar birçok faktörün etkisi ile kurur, Matlaşır ve doğal parlaklığını kaybeder. Bunu geri kazanmak için gül suyu kullanabilirsiniz. Gül Suyunu şampuan veya saç kreminizin içine ekleyebilirsiniz. Gül suyunu çeşitli doğal yağlar ile Sarıştırıp saç maskesi olarak da haftada 2-3 kez kullanabilirsiniz. Bunun için gül suyunu bir Sprey şişeye koyarak kullanmak daha iyi olacaktır.

2-Saçtaki fazla Yağ Oluşumunu Engeller

Saçların yağlanması baş etmesi zor bir durumdur. Çünkü yağlı saçlar için her gün yıkama isteği Duyulur. Fakat saçlar her gün yıkanırsa saç nemini kaybeder ve daha fazla kırılır. Bu nedenle Saçlar her gün yıkamak yerine fazla yağını almak için gül suyu gibi doğal faydalı ürünleri Kullanmak gereklidir.

Gül suyunu duştan sonra veya kuru saçlara sprey şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu sayede Saçların fazla yağ üretmesini engeller. Bir sprey şişede gül suyu ile çay ağacı yağını karıştırarak Saçlarınıza dipten uca saç maskesi olarak uygulayabilirsiniz. Haftada 1-2 kez bu saç maskesini Yaptığınızda fazla yağlanma sorununda da kurtulursunuz.

3- Kuru Saçları Nemlendirir

Saçlardaki yağlanma kadar kuruluk da can sıkıcı ve saç bakımını zorlaştıran bir problemdir. Saçların kuruması birçok faktöre bağlıdır.

Bunlar genel olarak saçlara boya gibi kimyasalları aşırı uygulamak, ısı etkili aletleri her gün Kullanmak, saç bakımını düzenli yapmak ve kırıkları aldırmamak, saç bakımında yanlış ürünler Kullanmak, stres, hava kirliliği ve hormonal değişimler gibi nedenlerdir. Bunlar için saçları Kimyasallardan uzak tutmalı ve mümkün olduğu kadar doğal ürünlerle saçları nemlendirmek Gereklidir. Gül suyunu saçlarınıza kuru veya ıslakken uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı çok kuru hissettiğinizde de gül suyunu saç spreyi ile sıkarak nemlendirebilirsiniz

Gül suyunu ve Hindistan ceviz yağını bir  şişede karıştırın ve saçlarınıza, ister saç kremi ister Maske olarak uygulayın. Bu sayede saçlarınız daha nemli ve daha parlak olacaktır.

4- Saçtaki Yıpranmayı Giderir

Günlük hayatta saçları şekillendirirken ve renk verirken daha çok yıpranmasına da neden Oluyoruz. Bu yıpranmaları en az indirmek için de gül suyu kullanabilirsiniz. Gül suyu ile saç Kökleri güçlenir, dökülmeler önlenir. Varsa kepek sorunu da gül suyu ile ortadan kalkar. Bu Aşamada organik bir gül suyunu düzenli kullanmak çok önemlidir.

5- Saçların Hızlı Uzamasında Etkilidir

Gül suyu içeriğinde A,B,C,E vitaminlerini bulundurur. Bu vitaminle hem saç hem de cilt Sağlığımız için oldukça faydalıdır. Gül suyu saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Bunun için gül Suyu ile saçlara dipten uca uygulama yapmak yeterlidir

Gül suyunu saç diplerine masajla Uygulayın ve 20 dk. sonra durulayın. Haftada 2-3 kez bu saç Maskesini uygulayarak Saçlarınızda inanılmaz bir değişim görebilirsiniz.

Not: Her üründe alerjik reaksiyonlar görüldüğü gibi gül suyun da da  alerjik reaksiyonlar Görülebilir bu yüzden kullanmaya başlamadan önce mutlaka uzman doktorunuza başvurun.

Diğer makalelerimiz de ilginizi çekebilir.

Kivi Suyunun Faydaları Nelerdir?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article