- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Cilt BakımıDoğa Özü Gülsuyunun Cilde Faydaları | 5 Kullanım Önerisi

Doğa Özü Gülsuyunun Cilde Faydaları | 5 Kullanım Önerisi

Gülden elde edilerek geçmişten bugüne doğal güzellik suyu olarak kullanıldığımız gül suyu, cilde birçok fayda sağlamakla birlikte çoğu cilt bakım ürünleri ve kozmetik ürünlerinin içeriğinde yer alır. Günlük cilt bakımı rutinine gül suyunu ekleyerek gül suyunun cildimize sağladığı birçok faydasını görebiliriz.

Gül Suyunun Cilde En Etkili Faydaları

Çevre faktörleri, yaş, zararlı alışkanlıklar, ve güvenirliği olmayan cilt bakım ürünleri cildin sağlığını kaybetmesine neden olarak birçok cilt problemleri ve cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Bu durumu önlemek için tamamen doğal ve zengin vitamin ve minerallere sahip olan gül suyu ile cilt bakımı geçekleştirebiliriz. İşte gül suyunun Cilde sağladığı başlıca faydalar…

İlginizi Çekebilir : Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

1- Cildi Nemlendirir

Soğuk havalardan dolayı kuruyan cilt soluk ve cansız bir görüntü meydana getirir. Bu durumu önlemek için gül suyu etkili bir üründür.

İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu  nem oranını karşılayarak cildi derinlemesine nemlendirir ve yumuşacık bir cilt yapısına sahip olmayı amaçlar.

2- Sivilce ve Akneleri Yok Eder

Cilt problemlerinin başında gelen sivilce ve akneleri en aza indirir. antiseptik özelliği sayesinde cilt hasarlarını iyileştirir ve sivilce izlerini yok ederek pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmayı sağlar.

3- Cilt Tonunu Eşitler

Cildin PH dengesini koruyarak güneşten ve ya zararlı ışınlardan dolayı ciltte meydana gelen kararmaları yok ederek cilt tonunu eşitler ve daha canlı ve parla bir cilde sahip olunur.

4- Göz Altı Morluklarını Giderir

Yorgunluk, bazı ilaç kullanımları, kimyasal içerikli göz bakım kremleri yüzünden göz altı çökerek morluk bir görünüm meydana gelir. Gül suyu,  göz altı morluklarının geçirmesinde oldukça etkilidir. Düzenli olarak gül suyunu göz altına pamuk yardımı ile uygulayarak sonucu görebilirsiniz.

5- Gözenekleri Sıkılaştırır

Gözenekler hemen hemen her insanda görülen can sıkıcı bir durumdur. Bu durumdan kurulmanın yolu gül suyudur. Gül suyunu her gün düzenli bir şekilde cildinize uygulayarak gözenekleri yok ederek cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.

6- Yaşlanma Karşıtıdır

Yaş aldıkça ciltte kırışıklıklar kaz ayakları gibi cilt sorunları meydana gelir. Gül suyu kırışıkları ve kaz ayaklarını gidermede etkili doğal üründür. Her gün düzenli olarak gül suyunu cildinize uygulayarak genç ve güzel görünmenizi sağlayabilirsiniz.

7- Selülit ve Çatlakları Giderir

Hamilelik sonrası ve ya hızlı kilo alıp vermede meydana gelen selülit ve çatlakların tedavisinde kullanılan gül suyu, selülit ve çatlakların giderilmesinde önemli bir rol oynar.

Cilt Bakımında Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

gül suyunun cilde faydaları

Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri barındıran gül suyunu cilt bakımında farklı şekillerde kullanarak daha çok faydalarını görebilirsiniz. İşte gül suyunun kullanım şekilleri

İlginizi Çekebilir: Gül Suyunun Saça Mucizevi 5 Faydası

1- Tonik Suyu Olarak Kullanın

Birçok cilt problemlerine iyi gelen akne, sivilce ve siyah noktalarının giderilmesinde önemli bir rol oynayan gül suyunu günlük cilt bakım rutininde tonik görevinde kullanabilirsiniz.

2- Nemlendirici Olarak Kullanın

Güvenirliği olmayan kimyasal içerikli nemlendirici kremler cildin yapısını bozarak cilt sağlığını olumsuz etkiler. Bu durumu önlemenin en doğal yolu gül suyudur. Gül suyu içeriğindeki E vitamini sayesinde cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayarak cildi yumuşatır. Gül suyunu günlük cilt bakım rutinine nemlendirici olarak ekleyebilirsiniz.

3- Makyaj Temizleme Suyu Olarak Kullanın

Güvenirliği olmayan makyaj temizleme suları, cilde zarar vererek cilt sorunlarını meydana getirir. Bu durumu önlemek için gül suyunu diğer kimyasal içerikli makyaj temizleme suyu olarak kullanıldığında cildi makyajdan ve kirlerden arındırarak derinlemesine temizler.

4- Cilt Maskelerinde Kullanın

Günlük cilt bakım rutininde yer alan cilt maskelerinin bazıları güvenilir olmayabilir. bunun yerine cilde iyi gelen doğal yağ ve ürünlerle ile karıştırıp hazırlayacağınız gül suyu maskelerini günlük cilt bakım rutinine ekleyerek haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Not: Herhangi bir alerjik reaksiyonlara karşı doktora danışarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article