- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç Dökülmesiİddialı ve Çekici Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

İddialı ve Çekici Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renk tonlarını seçerek ve daha çarpıcı ve dikkat çekici gece makyajınıza sahip olabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre değişiklik gösteren gece makyajını ister ağır ister hafif olarak yapabilirsiniz. İşte gece makyajı nasıl yapılır etkili ipuçları…

Adım Adım Gece Makyajı

Gece makyajında olmazsa olmazı çarpıcı göz makyajıdır. gece makyajının ön planda olması için koyu tonlarda göz makyajı tercih etmelidir daha doğal ten makyajı ve nude tonlarında ruj ile harika gece makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Peki, kusursuz ve dikkat çekici gece makyajı nasıl yapılır? İşte adım adım iddialı ve çekici gece makyajı

1- Makyaj Bazı Kullanın

makyaj bazı uygulama

Gece makyajına başlamadan önce cildi makyaja hazırlamak gerekir. Önce cildi temizleyerek nemlendirici krem sürerek makyajın yüzünüze zarar vermeden daha kalıcı ve doğal olmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra makyajınızı sabitlemek ve uzun süre kalıcılık yakalamak için makyaj bazı uygulamanız gerekir. Bu sayede cildinizi makyaja hazırlamış olursunuz. Makyaj bazı yerine doğal özlü nemlendirici krem uygulayarak da makyaj bazı etkisinigörebilirsiniz.

2- Doğal Ten Makyajı Uygulayın

ten makyajı

Gece makyajı yaparken ten makyajında mutlaka ince yapılı ve ciltte doğal görünüş sergileyen BB krem veya fondöten tercih etmek gerekir. Daha sonra göz altı kapatıcı uygulayarak göz altı kusurlarını kapatabilirsiniz. Son olarak ise yüz hatlarını keskinleştirmek için fondöteninizden 1 veya 2 tık koyu kontur uygulamasına geçmek gerekir. Bu sayede ten makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İçeriğindeki Doğal özler ile gece makyajında kusursuz kapatıcılık sergileyen Homm Life Göz Altı Kapatıcıyı tavsiye ederiz.

homm life göz altı kapatıcı
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

3- Hıglıgtır Ve Allık Uygulayınallık ve hıglıgter

Gece makyajının vazgeçilemez ikilisi hıgletır ve allıktır. Hıglıgteri kremsi veya toz halinde tercih edebilirsiniz. Işıltılı bir görünüş sergilemek için hıgletırı burun yanak  ve dudak üstüne uygulayın. Fazla uygulamamaya dikkat edin aksi taktirde yüzünüzün ışıltılı görünüşü göz makyajınızı kapatabilir. Allık olarak nude tonlarında tercih etmek göz makyajı ve ruju tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

4- Dumanlı Göz Makyajı Yapın

dumanlı göz makyajı

Gece makyajına yakışan göz makyajlarından biri dumanlı göz makyajıdır. Dumanlı göz makyajında seçeceğiniz siyah ve gri tonları seçerek  göz renginizi belirginleştirir ve göz makyajınızı öne çıkarabilirsiniz. Göz altına turuncu tonlarında far çekerek daha hoş bir göz makyajı görüntüsü sağlayabilirsiniz. Eyelınırızı ince çekerek ve son olarak rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Esmer Kadınlara Özel Makyaj Önerileri

5- Dolgun ve Dikkat Çekici Dudaklar

kırmızı ruj

Gece makyajını tamamlamak için son işlem ise ruj seçimidir. ruj sürmede dudaklarınıza balm sürün ve bu şekilde yumuşatarak rujun dudakta daha güzel ve doğal durmasını sağlayabilirsiniz.  Gece makyajına yakışacak en iyi renk kırmızı rujdur. Kırmızı ruj ve dumanlı göz makyajı ile farklı bir gece makyajı elde edebilirsiniz. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çevresini vurgulayın ve mat kırmızı ruj tercih ederek rujunuzu uygulayın.

İçeriğindeki doğal özler ile gece makyajına uygun daha dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olmak için Homm Life Mat Likit Rujun kırmızı tonunu tavsiye ederiz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

6- Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanın

makyaj sabitleyici sprey

Gece makyajınızı bitirdikten sonra son kalan işlem ise makyaj sabitleyicisidir. makyaj sabitleyici spreyi yüzünüze uzak tutarak sıkın bu şekilde daha kalıcı ve belirgin gece makyajı elde edebilirsiniz.

Önemli Not: Gece makyajı yaparken mutlaka cildinizin yıpranmaması için temiz olması  gerekir. İsteğe göre cilt maskesi yaptıktan sonra da makyajınızı yapabilirsiniz. Kullanacağınız makyaj ürünlerin güvenirli ve doğal içerikli olmasına dikkat ederek hem sağlığınızı korumuş hem de doğal yoldan güzelleşmiş olursunuz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article