- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç ModelleriEvde Saç Nasıl Şekillendirilir, Püf Noktaları Nelerdir?

Evde Saç Nasıl Şekillendirilir, Püf Noktaları Nelerdir?

Evde saç nasıl şekillendirilir? biz bayanların en çok merak ettiği konulardan biridir. sürekli kuaför salonlarında zamanımızın çoğunu tüketmek yerine, evde saç işlemlerimizi yapmayı isteriz.

Evde kısa sürede saç yapmak ve uzun süre bozulmayacak saç modelleri kurtarıcımız olmaktadır. İşte okulda toplantıda her yer için en kısa sürede yapabilecek saç modelleri ile hem zamandan hem de paradan tasarruf etmek mümkün.

Evde Saç Nasıl şekillendirilir?
Evde Saç Nasıl şekillendirilir?

Evde Saç Şekillendirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Saçlarınızın şekli ve boyu ne olursa olsun, evde gerekli aletlerle saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Günümüzde iş ve hayat yoğunluğundan dolayı özel günlerde dahil olmak üzere, her zaman bir güzellik markizine gidecek vakit bulamayabiliyoruz. Bu nedenle kendi saçlarınızı iyi tanıyıp yakışan modeli yapabilmek oldukça önemli.

Saçlarınıza pratik dokunuşlarla basitçe istediğiniz şekli verebileceğiniz bir kaç püf noktaya değindik. Sizlerde size yakışan saç modeline karar verip, kısa sürede istediğiniz saç modeli yapabilirsiniz. Faydasını görmenizi umarız.

Evde Dağınık Topuz Yapımı

Dağınık topuz uğraşılmamış gibi görünen doğal ve bir o kadar hoş bir saç modelidir. Kutlamalarda ve hemen her gün kullanılabilir. Dağınık topuz için şu adımlara dikkat etmelisiniz.

  • Öncelikle saçınızın düz ya da dalgalı olmasına karar verin. Eğer dalgalı yaparsanız dağınık topuz daha hacimli durur. İnce telli saçlara sahipseniz önce saçları dalgalı hale getirin. Sonra da enseden mi yoksa tepeden mi topuz yapacağınıza karar verin.
  • Tepeden dağınık topuz yapacaksanız, saçları çok sıkmadan toplayın ve at kuyruğu yapın. Eğer dalgalı yapacaksanız, öncesinde bir saç maşası kullanarak hafif su dalgaları verin. Çok mükemmel olmasına gerek yok aksine dağınık durması bu noktada önemli.
  • Ardından yaptığınız at kuyruğunu kendi etrafında hafifçe çevirin ve bir tokayla sabitleyin. Saçın çıkan kısımların ise bir kısmı tokayla tutturur ve kalan kısmı dağınık kalsın.
  • Eğer kakül veya perçem varsa ortadan veya yandan ayırarak, alın bölgesinin boş kalmasını sağlayın. Son olarak bir saç spreyi sıkın ve saçlarınızın bu dağınık topuz şeklini gün boyu koruyun. İşte evde dağınık topuz yapmak bu kadar basit.

Kısa Saç Nasıl Şekillenir?

  • Kısa saç kullanımı hem rahat, hem de şekillendirmesi bazen zor olan bir saç modelidir. Eğer kısa ve düz saçlarınız varsa şekil vermek bir miktar daha kolaydır. Bunun için saçları tarayın ve hacim verici bir köpük ile bir tarafı tarayın ve yana ayırın. Bu şekilde daha hacimli ve şekilli saçlara kavuşmak mümkün.
  • Eğer hem kısa hem de kıvırcık saçlara sahipseniz bu şekillendirme yöntemini kullanabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra saç şekillendirici kremi sürün ve ellerinizle havalandırarak şekil verin. Tarak kullanmaya gerek yok. Son olarak fön makinesiyle kurutun ve saçlarınızı ayırın. Bu şekilde saçlar doğal kıvırcık görünümü korur, aynı zamanda daha bakımlı ve şekillendirilmiş gibi durur.

Isı Kullanmadan Saç Şekillendirme Yöntemi

Isı kullanmak saçların yapısını bozar, daha hızlı kırılmasına ve koparak dökülmelere neden olur. Bu nedenle saçlarınız şekillendirmek için doğal yöntemler kullanmak daha sağlıklıdır. Özellikle saçlarınız uzatma aşmasındaysanız, bu dönemde saç şekillendiricilerden ısı etkili ürünlerden uzak durmakta fayda olacaktır. Evde ısı kullanmadan saç şekillendirmek için sadece bir saç bandına ihtiyacınız var. Bunun için aşağıdaki adımları yapmanız yeterli olacaktır.

  • Saç bandını banda olarak saçlara takın. Bu aşamada saçların hafif nemli olması gereklidir. Nemli saçların daha kolay şekil aldığını unutmayın.
  • Ardından arka tarafta porta boy saç tutamlarını ayırın ve her tutamı bu saç bandından geçirerek, dolayabildiğiniz kadar dolamaya çalışın. Bu yöntemi gece uygulayın ve sabaha kadar bu bandı saçınızda bekletin. Sabah uyanınca saçları açın ve geniş dişli bir tarak ile tarayın. Abartılı lüleler varsa oraları ellerinizle açın. İşte doğal dalgalı saçınız hazır.
  • Saçlara doğal olarak dalga yaratıp şekil vermenin bir başka yolu da deniz tuzu spreyi gibi etkili saç ürünleri kullanmaktır. Hafif nemli saçınıza bu spreyden uygulayın ve elinizle şekil vererek kurumaya bırakın. Bu esnada saç kurutma makinesinden az da olsa yardım alabilirsiniz. Böylece saçlar denizden çıkmış gibi hafif ve doğal, mükemmel dalgalara sahip olur.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Saç Maskesi Nedir?
Saç En Çabuk Nasıl Uzatılır?
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article