- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiEvde Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Evde Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Günümüzde nişan, söz, kız isteme gibi makyajları kadınlar kendi kendine yapmayı tercih etmektedirler. Hayatınızın en önemli anlarından biri olan nişan töreni için siz de kendi makyajınız evde kendiniz yapmayı düşünüyorsanız birkaç püf noktayı bilip uygulamanız yeterlidir.

Söz/nişan makyajı özen istemekle birlikte evde de kolayca yapılabilecek bir makyajdır. Bu yazımızda sizler için adım adım nişan makyajını nasıl olmalı, hangi ürünler ne şekilde uygulanmalı sorularını yanıtladık.

 Evde Söz / Nişan Makyajı Önerileri Nelerdir ?

söz nişan makyajı her zamankinden bir tık daha fazla güzel ve dikkat çekici olunmalıdır. Evde yapacağınız söz nişan makyajı ile sanki kuaföre gitmiş gibi sonuç olabilirsiniz. Aşamalı ve dikkatli bir şekilde yaptığınız zaman daha kolay bir şekilde makyajınızı tamamlarsınız. İşte 9 Söz /nişan makyajı Önerisi…

söz nişan makyaj önerileri

İlginizi Çekebilir : Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

1- Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Bunun için makyaj bazı veya nemlendirici uygulaması yapmalısın. Öncesinde ihtiyaç varsa maske veya peeling yaparak cildinizi ölü hücrelerden tamamıyla arındırmalısınız. Ardından gözenekleri küçülten iyi bir makyaj bazı ile başlamalısınız.

2- Suya Dayanıklı Ten Ürünü Kullanın

Makyajda ten ürünü olarak normalde sevdiğiniz ve özel gün fondöteni olarak kullanabileceğiniz orta kapatıcılıkta bir ürünü kullanabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre seçtiğiniz fondöten cildi ışıl ışıl ve sağlıklı gösteren bir ten ürünü olmalıdır. Seçtiğiniz fondöten uzun saatler boyunca yüzünde kalacağı için suya ve terlemeye dayanıklı bir ürün olmalıdır. Fondöteni daha doğal bir duruş sağlamsı için süngerle tampon hareketlerle uygulayın. Fondöteni sürerken göz altlarına getirmeden uygulamaya dikkat edin.

3- Göz Altı Kapatıcısı Seçimine Dikkat Edin

Göz altlarınız çok sorunlu değilse ince yapılı ve çizgilere dolmayan bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcıyı birkaç damla halinde sürün ve süngerle veya fırçayla tampon hareketlerle uygulayın.

4- Transparan Pudra Kullanın

Nişan makyajınızın kalıcı olması ve kolay çıkmaması için bu adım önemlidir. Ciltte ağırlık yapmayan bir transparan pudrayla tüm cildinizden veya sadece parlamasını istemediğiniz bölgelerden geçebilirsiniz. Dilerseniz bu pudrayla makyajı pişirme işlemi de yapabilirsiniz.

5 – Göz Makyajınızı Tamamlayın

Nişan için göz makyajınızda kahve, bakır veya bej tonlarında modası hiç geçmeyecek renkler kullanabilirsiniz. Bu renkleri tek başına veya karıştırarak kullanabilirsiniz. Makyajı uygularken sadece bir far oturma fırçası bir de karıştırma fırçası yeterli olacaktır. Nişan makyajı için göz içini aydınlatıp dış köşelere koyuluk katarak derinlik vermek önemlidir. Bu şekilde daha romantik bakışlar elde edersiniz. Göz pınarlarını makyaj sonunda aydınlatıcı ile aydınlatın. Kirpik diplerine ise sürdüğünüz koyu fardan hafifçe geçmeyi unutmayın.

Göz makyajınızı bir eyeliner ile tamamlayın. Eğer simsiyah buğulu görüntüden hoşlanıyorsanız mat bir siyah eyeliner kullanabilirsiniz. Daha doğal dursun diyorsanız kahverengi tonunda bir eyelinar veya göz kalemi de kullanabilirsiniz.

6 – Maskara Ve Takma Kirpik Seçimine Dikkat edin

Nişan makyajı yaparken gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız maskarayı daha yoğun tutmayı ve birkaç kat sürmelisiniz. Özel gününüz için seçtiğiniz maskara kirpikleriniz hem tek tek ayırmalı hem de hacim vermelidir. Eğer kirpiklerinizin etersi olduğunu düşünüyorsanız takma kirpik de kullanabilirsiniz. Bu saye daha derin ve anlamlı bir göz makyajı çıkacaktır.

7 – Allık ve Kontur Uygulayın

Allık hem canlı hem sağlıklı bir görüntü katar. Makyajda diğer renklerle ve elbisenle uyumlu renkte bir allığı uygulayabilirsiniz. Eğer gözenek sorununuz yoksa bu allık ışıltılı bir allık da olabilir.

8 – Son Olarak Ruj İle Makyajınızı Tamamlayın

Nişan makyajının en önemli ve son adımına geldik. Ruj seçerken daha çok parlayan ve sana yakışan, makyajla uyumlu bir renk seçmelisin. Ayrıca kalıcı olmasında fayda var. Örneğin kırmızı bir nişan elbiseniz varsa daha açık pembe tonlarında parlak bir ruj sürebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article