- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajÇekici Bir Görünüş İçin Esmer Kadınlara Özel Makyaj Önerileri

Çekici Bir Görünüş İçin Esmer Kadınlara Özel Makyaj Önerileri

Esmer tenli kadınlar, çekiciliği ve güzelliği sayesinde dikkat çekiyor. Esmer teninizi ön plana çıkarmak ve daha kusursuz bir görüntü için esmer tene uygun makyaj seçmeniz gerekir.

Makyaj ürünleri ve malzemelerini seçerken esmer tene uygun ve doğal içerikli olmasına dikkat ederek ve esmer teninize uygun saç rengini seçerek iddialı bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda esmer tenlilere özel makyaj önerilerini anlattık.

Esmer Ten Makyaj Önerileri

Esmer ten, dünyada en dikkat çekici ten rengidir. Esmer tene uygun makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı konular. Vardır. fondöten tonu, allık rengi, far rengi ve ruj rengidir. Kendi tonunuza yakışan ve sizi daha ön planda gösteren tonları yakalayarak iddialı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İşte esmer kadınlara özle hazırlanan makyaj önerileri..

İlginizi Çekebilir: 6 Adımda Çekici ve İddialı Gece Makyajı

esmer tenlere makyaj önerisi

Saç Rengi ile Makyajınızı Uyumlu Tutun

Esmer tenlilerde makyaja geçmeden önce makyaj ile saç renginiz tonunu tutturmanız gerekir. Bunun için teninize yakışan ve sizi daha ön planda gösterecek tonlarda saç rengi seçmeniz gerekir.

Esmer tenlilere en çok yakışan saç renkleri çikolata kahvesi, kestane, gece mavisi, mavi siyah tonlarda renklerdir. Bu sayede hem ten renginize yakışacak hem de sizi daha marjinal bir görünüşe sahip edecektir.

Kusursuz Ten Makyajı Uygulayın

Esmer kadınlarda yapılan ten makyajında kendi teninize uygun tonu bulmanız gerekir. Kendi teninize uygun tonu bulmak için alt  çene kemiği ile çeneniz aranızdaki bölgede denemeniz yeterli olacaktır. Kendi ten renginize uygun bulduğunuz fondötenin yapısını ince yapıda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun için BB kremleri tercih edebilirsiniz. İnce yapıda fondöten seçimi daha doğal bir ten makyajına sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Ten makyajının vazgeçilmezi kontur uygulamasıdır. Esmer tenlilere en çok yakışan kontur uygulaması ile yüz hatlarınızı belirgin hale getirebilirsiniz.

İçeriğindeki doğal özler ile birlikte daha doğal ve kusursuz kapatıcılık için esmer tenlere özel hazırlanan Homm Life BB Krem Darkı tavsiye ederiz.

homm life bb krem dark
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Pembe Tonlarında Allık Tercih Edin

Esmerlerde en çok yakışan ve elmacık kemiklerini belirginleştiren bir diğer uygulama isse allıktır. Allık seçimi yaparken esmer tene uygun seçmeniz gerekir. Bunun için önerilen ton pembe ve şeftali tonlardır. Pembe ve şeftali tonlarındaki allık ile al al yanaklara sahip olabilirsiniz.

Vurgulu Göz Makyajı Yapın

Gözlerin belirginleştiren ve daha dikkat çekici göz makyajı için far renginizi ten renginize uygun seçmeniz gerekir. Esmer tenlerinde göz makyajı yapılırken far seçimlerinin tamamen sıcak ve nude tonlar tercih etmek gerekir. Esmer ten rengine yakışan ve daha iddialı görünüş sergilemek için ve göz renginizi vurgulamak için bakır, kızıl, bronz renkler seçebilirsiniz. Farınızı tamamladıktan sonra eyelınerınızı mat yapıda seçerek daha çarpıcı göz makyajınıza sahip olabilirsiniz.

Esmerlerin vazgeçilmezi olan rimeller için ten renginizi daha ön planda gösteren renkli rimel de tercih edebilirsiniz.

Son Olarak Kırmızı Ruj

Esmer tenlere yakışan renklerden birisi olan kırmızı ile dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olabilirsiniz. Ruj sürmeden önce ruj tonunuzdan 1 tık tondaki dudak kalem ile dudaklarınıza çerçeveler çizin.

Dudak hatlarınızı daha belirgin hale getirdikten sonra mat yapıya sahip kızımı ruj ile makyajınızı yapabilirsiniz. Mat kırmızı rujun en güzel durduğu ten esmer tenlilerdir. mat kırmızı ruj ile makyajınızı daha ön planda ve çekici bir hale getirebilirsiniz.

İçeriğindeki doğal özler sayesinde esmer tenlilerde dolgun ve dikkat çekici bir dudak için Homm Life Mat Likit Ruju tavsiye ederiz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article