- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajEn Etkili Makyaj Hileleri

En Etkili Makyaj Hileleri

 

Makyaj ile ufak göz hileleri yaratarak istenilen etkiyi alabilirsiniz. Hiç kimse kusursuz olmadığı için bazı insanların dudakları ince bazılarının gözleri küçük veya başka bir noktası istediği gibi değildir. Ancak makyaj ürünlerini doğru tekniklerle uygularsanız istediğiniz görüntüye kısa yoldan kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda en etkili 5 makyaj hilesini anlattık.

  • Daha Dolgun Dudaklar

Hemen her kadın daha dolgun dudaklara sahip olmak ister. Bunun için estetik de yaptırabilirsiniz. Ancak yaptırmıyorsanız çeşitli makyaj hileleri ile dudaklarınız daha büyük ve dolgun göstermek mümkündür. Bunlardan en etkilisi rujunuzun içine nane yağı karıştırarak sürmektir. Bu sayede dudaklarınız daha büyük ve dolgun görünür. Birçok kozmetik market dudakları daha dolgun göstermek için bazı ürünler bulunur ancak bunlar dudağa uygulandığı anda dudakları aşırı yakar ve yanma hissi oluşturur. Bu da dudağınızı tahriş edebilir ve soyulmalara yol açabilir. Bunun yerine doğal ve bitkisel yöntem olan nane yağını kullanabilirsiniz. Rujunuzdan fırçayla alarak elinizin üstünde karıştırın ve üstüne nane yağı ekleyin. Ruju karıştırın ve dudağa uygulayın. Nane yağı rujun rengini veya yapısını değiştirmez.

  • Daha büyük gözler

Daha büyük gözlere sahip olmak göz makyajının daha iyi durmasını sağlar. Ancak küçük gözleriniz varsa göz içlerine beyaz veya nude tonlarda bir göz kalemi çekerken de gözleri olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca bu sayede göz makyajı da daha belirgin olur. Göz pınarlarınıza da bir aydınlatıcıyı parmakla dokundun ve hafifçe dağıtın. Bu sayede hem gözler daha aydınlık görünür hem de daha canlı ve ışıltılı bir makyaj görüntüsü oluşur.

  • Kusursuz Eyeliner Çekme yöntemi

Eyeliner çekmek özellikle de elleri titreyenler için zor bir makyaj uygulamasıdır. Bunun için öncelikle eyeliner çekmenizi kolaylaştıracak bir eyeliner edinmelisiniz. Jel eyeliner yerine kalem eyeliner kullanmak işinizi daha kolay hale getirir. Ayrıca daha kolay eyeliner çekmek için ince uçlu eyeliner tercih etmekte fayda var çünkü bu sayede hata yaparsanız düzeltmeniz daha kolay olur.

Eyeliner çekerken daha kolay olması için öncelikle noktalar halinde çizgiler bırakın. Ardından bu noktaları yavaşça birleştirin. İşte kusursuz eyeliner çekmek bu kadar kolay.

  • Daha Küçük Burun

Daha küçük bir burun görünümü için makyajda bronzer veya kontur ürün kullanarak farklı etki yaratabilirsiniz. Bunun için bronzer ürünün ışıltılı değil kesinlikle mat olması gereklidir. Burun kenarlarından düz bir fırça ile kontur ürününü geçin. Konturu iyice dağıtmak doğal durması açısından önemlidir. Ardından burun üstüne de aydınlatıcı uygulayın. Bu sayede burnunuz olduğundan çok daha küçük ve düz görünecektir.

  • Daha Etkili Kaşlar

Kaşlar yüz ifadesini belli eden ve değiştiren en önemli detaydır. Kaşlara yapılan makyaj tamamlayıcıdır ve iyi yapılması makyajı da daha iyi gösterir. Kaşlara makyaj yaparken küllü tonlar kullanılmalıdır. Çok siyahlık içeren farlar kullanılmalıdır. Kaşların daha belirgin olması için kaş kemiğinin altına az miktarda aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Bu sayede kaşlar daha kalkık ve güzel görünecektir. Kaşlarınızın şeklini gün boyu sabit tutmak için de kaş sabitleyici kullanmayı unutmayın.

  • Daha Dolgun Kirpikler

Daha dolgun kirpikleri göz makyajını harika gösteren en önemli detaydır. Bunun için takma kirpikler kullanabilirsiniz. Ancak çoklu yerine tekli takma kirpikleri kullanırsanız çok daha doğal bir görünüm oluşur. Bununla birlikte kirpiklerinizi daha dolgun görünmesi için üst göz kapağının içine akmayan bir siyah göz kalemi sürebilirsiniz. Bu sayede hem eyeliner çekilmiş gibi bir görüntü oluşur hem de kirpikler daha yoğun görünür.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article