- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajEtkileyici Bakışlar İçin 6 Ela Göz Makyaj Tüyosu

Etkileyici Bakışlar İçin 6 Ela Göz Makyaj Tüyosu

Ela göz yeşil, kahverengi ve dore renklerinin karışımıdır. Oldukça sofistike olan bu göz rengine sahipseniz bazı makyaj teknikleri ile bu rengi daha da ortaya çıkarmak ve mükemmel görünmem mümkündür.

Bu yazımızda ela göz renkleri için ideal far renkleri nelerdir ve nasıl göz makyajı yapılmalıdır, çekici göz makyajı nasıl yapılır gibi soruların cevabını verdik

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dünyada en az göz rengine sahip olan kişiler ela gözlülerdir. Ela gözlü kişilerin yaptığı göz, ten, ruj makyajı nasıl olursa olsun göz renginden dolayı daha dikkat çekici durabilme avantajları vardır. Ela göz rengine sahip kişiler makyaj yaparken göz rengini daha çok belirginleştirecek göz makyajı tercih etmelidirler. İşte ela gözlere sahip kişiler için 6 göz makyajı Tüyoları….

İlginizi Çekebilir: Kahverengi Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

ela göz makyajı

1- Metalik Göz Makyajı

Göz rengini daha da belirginleştirmek için gözün dış köşe kısımlarını koyu bir renk ile gölgelendirin. Ardından açık sedefli bir farı göz kapağının ortasına oturtun. Göz pınarlarını aydınlatın. Makyajınızda altın ve kahverengi tonlarında birçok renk kullanabilirsiniz. Göz makyajınız için sizi yansıtan yumuşak ve pigmentli farlara sahip olan bir far seçmelisiniz.

Metalik bir makyaj yapmak isterseniz metalik farı göz kapağına sürün ve parmak veya fırçayla dağıtın. Dış köşeleri koyu kahve bir far ile dağıtın ve göze derinlik katın.

2-  Yeşil Tonlarında Göz Makyajı

Bunun için soluk renkli bir yeşil farı göz kapağına oturt. Gözün dış köşelerine ise kahverengi veya daha koyu yeşil ir far ile gölge ver. Son olarak göz pınarlarını da altın rengi bir far ile aydınlat. Bu makyajı daha çok davetlerde ve konsept makyaj lazım olan yerlerde kullanabilirsiniz. Bu makyaj sayesinde ela göz içindeki yeşil renk daha belirgin hale gelecektir. Yeşilin tonlarını kullandığımız bu makyaj aynı zamanda ton sür ton bir makyajdır.

3- Dumanlı Göz Makyajı 

Kalıcı bir dumanlı makyaj için kremi yapıda siyah bir far uygula. Ardından bu farı toz bir siyah far ile dağıt ve makyajını siyah bir eyeliner ile tamamla. Dumanlı makyajın pratik olması için gözde iyi dağılan kolay karışabilen farlar kullanmalısınız.  Dumanlı göz makyajını en iyi şekilde tamamlayan ise hacimli ve gür kirpiklerdir. Bunun için birkaç kat maskara uygulayın veya takma kirpik takın. Mükemmel dumanlı göz makyajınız hazır.

4- Yanık Turuncu ve Bakır Renk Göz Makyajı

Özellikle bu iki rengi karıştırarak yapacağınız buğulu göz makyajı göz renginizi daha belirgin hale getirir.  Bu makyaj için gözlerin katlanma bölgesine turuncu farı, göz kapağına bakır renginde farı son olarak göz pınarlarına da altın tonlarındaki farı uygulayın. Mükemmel renk tonlarına sahip bu makyajı davetlerde veya gece makyajı olarak da kullanabilirsiniz. İlk buluşma makyajı için de oldukça romantik duran bir makyaj görüntüsü.

5-Bronz Göz Makyajı

Hem gündüz hem de gece makyajlarınızda bronz metalik tonları kullanabilirsiniz. Özellikle yaz makyajlarında çok güzel duran bu bronz tonu uygularken metalik renkli bir bronz renk kullanabilirsiniz.

Tek başına bu rengi sürün ve üzerinde kirpikleri tek tek ayıran bir maskara ile geçin. Bu makyajı güzel bir kırmızı ruj veya nude bir ruj ile tamamlayabilirsiniz.

6- Canlı Renkler ile Göz Makyajı

Ela göz rengi için yeşil, turuncu, sarı, pembe gibi canlı renkler d etek başına ve karıştırıp kombin yaparak kullanabilirsiniz. El göz rengine yakışmayan far rengi nerdeyse yok. Bu nedenle makyajınızda özgün ve özgür olmalısınız.

Özellikle de parti, festival gibi etkinliklerde bu renkleri kullanarak canlı bir makyajla katılabilirsin. Göz kapaklarına sarı renk, dış köşelerine doğru de turuncu renk uygula ve farları güzelce dağıt. Bu mükemmel makyaj ile partinin en güzel gözlü kızı siz olacaksınız!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article