- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & MakyajDolgun ve Çekici Dudaklar için En Etkili Doğal Yöntemler

Dolgun ve Çekici Dudaklar için En Etkili Doğal Yöntemler

Dolgun ve dikkat çekici dudaklar her kadının hayallerinden birisidir. Dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olmanın yolu ilk başta dudak bakımından geçer  düzenli dudak bakımını gerçekleştirerek ve botoks ve dolguya para harcamadan doğal yöntemler uygulayarak dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Bu yazımızda dolgun dudaklar için en etkili dudak dolgunlaştırma  önerilerini sıraladık…

Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olunur?

Dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olmanın yolu bakımlı dudaklardan geçer. Kimyasal içerikli ruj ve dudak bakım ürünleri dudak yapısına zarar vererek dudak çatlaklarına, uçuğa, ve dudak kuruluğuna yol açar.

Günlük doğal özlü yağ ve ürünlerle dudak bakımını gerçekleştirmek ve doğal özlü ruj ve dudak bakım ürünleri tercih ederek dolgun ve dikkat çekici dudaklara sahip olmak mümkündür. Bunun yanında dudağınızı daha dolgun gösterecek hile ve yöntemler uygulayarak istediğiniz dudak görüntüsüne ulaşabilirsiniz. İşte dolgun ve dikkat çekici dudaklar için 5 Yöntem…

İlginizi Çekebilir: Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

dolgun dudaklar için doğal yöntemler

1- Vazelin Kullanın

Dolgun dudaklar için ilk aşama dudak bakımdır. Özellikle kış aylarında soğuk hava etkisiyle hasar gören dudaklar canlılığını yitirir ve solgun bir dudak görüntüsü medyana getirir. Bunun için her  gün dudağınızı doğal yağ ve ya ürünlerle nemlendirmek gerekir. Dudak nemlendirici olarak da bilinen vazelin dudaklarınızı doğal yoldan nemlendirerek daha dolgun dudak görüntüsüne kavuşturur.

2- Dudak Peelingi Uygulayın

Dolgun dudaklara sahip olmak için en etkili yöntemlerden birisi dudak peelingdir. kimyasal içerikli peelingler yerine doğal yağ ve ürünlerle karıştırarak uygulayacağınız dudak peelingi sayesinde hem dudaklarınızı besler hem de dolgun ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

Hazırlanışı ve Kullanımı;

Bit kabın içerisine 1 çay kaşığı Hindistancevizi yağı 1 çay kaşığı tarçın yağını ve vazelini karıştırarak kremsi kıvama getirin ardından dudaklarına nazikçe masaj yaparak uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile dudaklarınızı yıkayabilirsiniz.

3- Kırmızı Mat Ruj Kullanın

Daha dolgun dudaklar için ruj tercih ederiz. Fakat bazı rujlar kimyasal içeriğe sahip olarak hem dudak yapısına zarar verir hem de dolgun gösterme de etkili olmaz bunun için doğal özlerden elde edilmiş ve mat yapıya sahip rujlar ve kırmızı tondaki ruj  ile doğru ruj tekniğini uygulayarak çekici ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

İçeriğindeki doğal özler ve mat yapısı ile birlikte daha dolgun ve çekici dudaklar için Homm Life Mat Likit ruju tavsiye ederiz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

3- Tarçın Kullanın

Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma yöntemlerinin arasında yer alan tarçın en etkili dudak dolgunlaştırma yöntemdir. Öncelikle temizlediğiniz ve kirden arındırdığınız dudaklarınıza uygulayarak 1 dakika bekletin ardından iki üç defa tekrardan uygulayın. daha sonra ılık su ile dudaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra vazelin ile dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.

4- Dudak Masajı Uygulayın

Dudakları daha kalın ve dolgun göstermek için kullanılan yöntemlerden birisi duydak masajıdır.  Dudak masajı dudak bölgesindeki kan akışını hızlandırarak kasların rahatlamsını sağlar ve dudaklarınızın kalınlaşmasında önemli bir rol oynar. Öncelikle nane yağı ile dudaklarınıza uygulayarak parmaklarınıza dudaklarını ile geri iterek hareket ettirin bu hareket 2-3 defa tekrar edin.

5- Dudak Hatlarını Belirginleştirin

Dolgun ve kalın dudaklara sahip  olmak için bir diğer yöntem dudak kalemi tekniğidir. rujdan önce uygulanan dudak kalemini belirgin sürmek ve dudak üst ve altlara çizgiler çizmek dudak hatlarını belirginleştirir daha sonra mat ruj işlemi sürdükten sonra daha dolgun ve çekici dudak yapısına sahip olabilirsiniz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article