- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Vücut BakımıCadı Fındığının En Az Bilinen 14 Faydası

Cadı Fındığının En Az Bilinen 14 Faydası

Dünyada birçok ülkede yetişen cadı fındığı bir diğer adıyla macadamia sağlık başta olmak üzere cilt ve saç bakımında birçok faydası bulunur. Birçok kozmetik ürünlerinin içeriğinde yer alan cadı fındığı saç ve cilt bakımı alanında sık sık tercih edilir. Bu yazımızda cadı fındığının sağlığa cilde ve saça faydalarından bahsettik.

Cadı Fındığının Sağlığa Faydaları

Adı çok duyulmasa da doğal ilaç görevinde olan cadı fındığının sağlığa birçok faydası bulunur.  İçeriğinde   linoeik asit, oleik asit,  palmitoleik asit  ve omega 3-6-7  bulunduruyor. Bu sayede birçok hastalıkların tedavisinde kullanılarak sağlığı korumaya yardımcıdır. İçeriğindeki Linoeik asit sayesinde  Kalp ve damar sağlığına iyi gelen cadı fındığı, kalp krizi riskini önler ve damar tıkanıklığı önler.

Cadı fındığı, İçerdiği kaloriler sayesinde daha enerjik hissetmeye yardımcı olarak yorgunluğu gidermede etkilidir. Antioksidan özelliği sayesinde kanser riskini azaltır ve hastalıklara karşı vücutta savunma mekanizması yaratır. Göz ve beyin sağlığına da iyi gelen cadı fındığı göz hastalıklarını önler ve hafızayı güçlendirir.

İlginizi Çekebilir: Aynısefa Yağının Cilde Faydaları 

Cadı Fındığının Cilde Faydaları

cadı fındığı

Birçok etkenlerden dolayı hasar gören cildi tek bir doğal özle onarmak ve beslemek mümkündür. Bunun için Cadı fındığının cilt üzerinde birçok etkisi görülmekle beraber birçok cilt bakım ürünlerinin arasında yer alan krem ,tonik, maske, ve serumlarının içeriğinde yer alır. Zengin içeriği ve antioksidan özelliği sayesinde cilt problemlerini yok ederek cildi hasarlara karşı korur. İşte cadı fındığının cilde başlıca faydaları…

 1. Cilde ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayarak cildi yumuşatır.
 2. Cildin PH dengesini koruyarak ciltte meydana gelen ton eşitsizliklerini giderir.
 3. Egzama, mantar gibi ciltte meydana gelen hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 4. Ciltteki kırışıkları gidermede etkili olan cadı fındığı, yaşlanmayı geciktirir.
 5. Cilt problemlerinin başında gelen akne ve sivilceleri yok eder ve sivilce lekelerini giderir.
 6. Cildi derinlemesine temizleyerek gözenekleri sıkılaştırır ve daha pürüzsüz bir cilt yapısı sunar.

Editörün Seçimi:

İçeriğindeki cadı özü ile cilt sorunlarını en aza indiren Homm Life Balance Cilt Serumunu tavsiye ederiz

homm life balance cilt serumu
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Cadı Fındığının Saça Faydaları

Çevre faktörleri, kimyasal içerikli saç bakım ürünleri, ve fazla ısıya maruz kalan saçlar zamanla canlılığını yitirerek saç problemleri meydana gelir. Zengin içeriğe sahip cadı fındığı ile ile saçları yeniden canlandırmak ve saç sorunlarını önleyebilirsiniz. Günlük saç bakım rutinine cadı fındığı özlü krem, maske ve şampuanlar ekleyerek saç sağlığını korur ve saçınızı kökten uca onarabilmek mümkündür. İşte cadı fındığının saça en etkili faydaları…

 1. Saç derisini besleyerek kepek oluşumunu önler.
 2. Saçları kökten uca onarır ve saçın sağlıklı uzamasına destek olur.
 3. Saçları derinlemesine besler ve daha canlı ve parlak saçlara sahip olunur.
 4. Saçı onararak dökülmeyi durdurur.
 5. Saça nemlilik kazandırır.

Editörün Seçimi:

İçeriğindeki cadı özü ile saçlarınıza bakım yapmak için Homm Life Balance Saç maskesini tavsiye ederiz.

homm life balance saç maskesi
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Cadı Fındığı Nasıl Ve Nerelerde kullanılır?

Zengin içeriği sayesinde birçok faydası görülen cadı fındığı sağlık başta olmak üzere saç ve cilt bakımında tercih edilir.

Cilt bakımında yer alan tonik suyu olarak cadı fındığı derin bir cilt temizliği sunarak cildi sıkılaştırır. Bunun yanında maskelerin içeriğinde kullanılarak cilt problemlerinin giderilmesine katkı sağlar.

makyaj temizliği için diğer kimyasal içerikli cilt temizleme suları yerine cadı fındığının antipestik özelliği sayesinde ciltteki makyaj kalıntılarını ve kirleri arındırır. Bunun yanında ağda sonrası tahriş olan cilde cadı fındığı uygulayarak cildinizi yumuşatabilirsiniz.

Saça birçok faydası görülen cadı fındığını yağ olarak saç maskelerinde kullanabilirsiniz. Bunun yanında saçınızı fazla ısıya maruz bırakmadan şekillendirmek istiyorsanız  cadı fındığı yağı ile doğal yoldan şekillendirebilirsiniz.

Not: alerjik reaksiyonlara karşı bir doktora başvurduktan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article