- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiBeyaz Eyelinerla Makyaj Nasıl Yapılır?

Beyaz Eyelinerla Makyaj Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde beyaz eyelinerlı makyaj görünümleri oldukça popüler oldu. Özellikle dünya yıldızlarının galalarda kullandığı bu makyaj son derce dikkat çeken çarpıcı bir makyaj çeşidir. Siz de makyajınızla fark yaratmak istiyorsanız beyaz eyeliner makyajını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var. Beyaz eyeliner makyajını ve püf noktalarını bu yazımızda detaylarıyla anlattık.

Beyaz Eyeliner Makyajı Nasıl Olmalıdır?

beyaz eyelıner tercih ettiğiniz zaman makyajınızın uyumlu olması gerekir. Beyaz eyelinera uyumlu makyajı farklı tonlardaki renk seçimleriyle yapabilirsiniz Örneğin beyaz eyelinır sürdüğünüzde far olarak renk seçiminiz zıt bir renk olması gerekir far renginizin  koyu tonlu olması beyaz eyelınırı daha  dikkat çekici durmasını sağlayabilir. İşte 4 adımda beyaz eyeliner makyajı…

beyaz eyeliner makyajı önerileri

1-Göz Makyajında Koyu Tonlar Tercih Edin

Beyaz eyeliner makyajında beyaz eyelinerın daha çok n planda olması için gözde mat ve belirgin farlar kullanmak gereklidir. Bunun için en sevdiğiniz ve size yakışan koyu renk farlardan tercih edebilirsiniz. Bunlar mürdüm, gri, siyah veya kahverengi olabilir. Haki renk far da bu makyaj için yakışır. Göz makyajı bazı ile başlayın. Ardından göz kapaklarımızdaki kılcal damar görüntüsünü kapatmak için ten rengi far ile göz kapaklarından geçin.

Sonrasında koyu renk farınızı göz kapaklarına oturtun. Göz pınarlarına çok yaklaştırmayın. Gözlerin katlanma bölgesini daha koyu bir farla karıştırın ve farları iyice karıştırarak pürüzsüz bir görüntü yakalayın. Ardından beyaz eyeliner ile kuyruklu ve belirgin bir eyeliner çekin. Eyeliner biraz kalın olabilir. Beyaz eyeliner simli olması daha belirgin olmasını sağlar. Beyaz eyeliner üstünden 2 kez geçebilirsiniz. Kullandığınız koyu renk farı alt kirpik diplerinden de geçerek bu görünümü tamamlayın.

Göz makyajını tamamlamak için kirpikleri uzun gösteren bir maskara ile birkaç kat maskara geçin. Kirpikleriniz yetersiz ise takma kirpik takın. İşte çarpıcı göz makyajınız hazır!

2-Kusursuz Bir Ten Makyajı Yapın

Bu mükemmel çarpıcı makyajı tamamlamak için kapatıcılık oranı yüksek bir fondöten kullanabilirsiniz. Cildinizi nemlendirin ve gözenek gibi sorunlarınız varsa bir makyaj bazı kullanarak bunları nötrleyin. Makyaj bazı kullanınca makyajınız daha pürüzsüz duracaktır. Sonra ten ürününüzü göz altına gelmeyecek şekilde cilde tampon hareketeler uygulayın. Işıltı bir ten ürünü u makyaja daha çok yakışır.

Göz altlarınız için ince yapılı bir kapatıcı kullanın. Sivilceleriniz varsa kapatıcı ile onların da üstünden geçin. Sonra ten makyajını sabitlemek için bir şeffaf pudra ile tüm cildinizden geçin.

3- Uyumlu Bir Allık Seçin

Beyaz eyeliner makyajında allığı ve dudak makyajını çok fazla tutmadan yapmak gereklidir çükü odak gözlerdir. Şeftali veya pembe tonlarda doğal bir allığı yanaklarınıza uygulayın ve dağıtarak doğal görünmesini sağlayın. Daha kalıcı olması için likit bir allık uygulayabilirsiniz.

Aydınlatıcı kullanacaksanız likit bir aydınlatıcı seçin ve elmacık kemiklerinin üstüne burun sırtına dudak üstüne uygulayarak dağıtın. Süngeri bu aşamada kullanabilirsiniz. Makyaj daha keskin bir örtünü vermek için mat bir kontur ürünü ile alın çevrenizden ve çene kemiklerinizin altından geçin. Daha kesin bir görüntü yakalamak için ise elmacık kemiklerinin hemen altından transparan pudra ile geçin. Son olarak burun ucunu da aydınlatmayı unutamayın.

4- Mat Ruj tercih Edin

Beyaz eyeliner makyajını tamamlamak için sade ve dudak tonuna yakın bir renk seçebilirsiniz. Kahve veya mürdüm tonlarda ya da far renginize yakın bir ruj seçerek eyelinerin daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz.

Mat bir ruju önce tampon hareketler sonra da fırça ile uygulayın. Dudağınızın nemli olmasına dikkat edin. Pürüzsüz ve parlak dudaklar bu makyaj için harika olacaktır. Parlak durmasını istiyorsanız dudaklardan bir parlatıcı ile geçebilirsiniz. Ardından makyaj sabitleyici spreyi de sıkın ve işte makyajınız hazır!

İlginiz Çekebilir: Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article