- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıBalın Saça Faydaları Nelerdir? | Ballı Saç Maskesi Tarifleri

Balın Saça Faydaları Nelerdir? | Ballı Saç Maskesi Tarifleri

Doğal özlü bir şifa kaynağı olan balın Sağlık cilt ve sorunlarına karşı mücadele etmekle beraber kozmetik ,sağlık, saç ve cilt bakım alanında tercih edilir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saça faydalarını saymakla bitiremeyiz.

Saç bakım yağı ,şampuan, ve kremlerde tercih edilen bal, saçlara canlılık ve parlaklık vermesiyle birlikte  saç sağlığını korur ve saçları kökten uca besler.

Balın Saça Mucizevi Faydaları

Mevsim değişikliği, kimyasal saç bakım ürünleri ve fazla ısıya maruz kalan saçlar zamanla yıpranarak saç dökülme sorunu yaşanır. Bunu en önlemenin en doğal yollarından birisi baldır. Balın içeriğinde bulunan c vitamini ve demir minareli  sayesinde saç derisini besleyerek saç kırılmalarını önleyerek saç bakımı ve bunun yanında saçın uzamasını hızlandırır.  İşte balın saça faydaları Şu şekildedir;

İlginizi Çekebilir: Balın Cilde Faydaları 

  1. Saçları derinlemesine nemlendirerek gün boyu yumuşacık saça sahip olmanıza yardımcı olur.
  2. Saç derisindeki kir ve ölü hücreleri arındırır. saç derisindeki pullanmaları önler
  3. Saçı kökten uca besleyerek saç kırılmalarını önler
  4. Saç kabarmalarını ve saç elektriklenmelerini engeller.
  5. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına destek olur.
  6.  Saç kökünü besleyerek saç dökülme sorunlarını en aza indirir.
  7. Saça canlılık ve parlaklık kazandırır.
  8. Saçı kökten uca nemlendirerek gün boyu yumuşacık saçlara sahip olmanızı sağlar.

Ballı Saç Maskesi tarifleri

Bal son derece doğal özlü olup içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saçlarınızı dış faktörlere karşı iyi bir koruyucudur. günlük saç bakımı rutininin bal ekleyerek saçlarınızı her gün besleyerek canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Saç bakımında maske olarak kullanılan bal ve doğal yağlar ile yapacağınız maske ile saç sorunlarını ortadan kaldırabilmek kolaydır. İşte doğal yağ ve ürün yardımıyla hazırlayacağınız saç maskesi tarifleri….

İlginizi Çekebilir: Yeşil Çay Saç Maskesi Tarifi

balın saça faydaları

 

1- Avakado Ve bal maskesi

Malzemeler: 1 Adet avokado, 1 çay bardağı bal ( saçın uzunluğuna göre ölçüde farklılık olabilir)

Bal ve avokadoyu ezerek kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırın. daha sonra saç uçlarından diplerine kadar eşit miktarda uygulayın .20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkabilirsiniz. Haftada bir veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Avokado saç bakımlarda tercih edilen şifa deposu olmasıyla birlikte bal ile birleştiğinde saçınızı kökten uca besleyerek saça canlılık ve parlaklık kazandırır.

2- Hindistancevizi Yağı Ve Bal Maskesi

Malzemeler: 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı , 1 çay bardağı bal ( saçın uzunluğuna göre ölçüde farklılık olabilir)

Bir kapta hindistancevizi yağını ve balı karıştırın. kremsi kıvam elde ettiğiniz zaman  saç uçlarından diplerine kadar eşit miktarda uygulayın .20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkabilirsiniz. Haftada 1 veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Hindistancevizi yağının içeriğindeki  zengin vitamin ve mineraller sayesinde saçları derinlemesine nemlendirir. bal ile birleşen hindistancevizi yağı ile saçlarınız gün boyu yumuşacık kalır.

3- Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Malzemeler: 2 Yemek kaşığı zeytinyağı ,1 Çay bardağı bal

Zeytinyağı ve balı bir kaba alarak karıştırın. kremsi kıvam elde ettiğiniz zaman  saç uçlarından diplerine kadar eşit miktarda uygulayın .20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkabilirsiniz. Haftada bir veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı içeriğindeki vitaminler sayesinde bal ile birleştiğinde saç kırıklıklarını onararak saç uzamasını hızlandırır. ekstra saça nemlilik sağlayarak gün boyu canlı ve parlak durmasını sağlar.

4- Muz Ve Bal Maskesi

Malzemeler: 1 adet muz , 2 yemek kaşığı badem yağı (isteğe göre zeytinyağı da katılabilir.) 1 çay bardağı bal

Muz bal ve badem yağını bir kaba alarak karıştırın. kremsi kıvam elde ettiğiniz zaman  saç uçlarından diplerine kadar eşit miktarda uygulayın. 20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı yıkabilirsiniz. Haftada bir veya 2 defa uygulayabilirsiniz.

Muz zengin içeriği sayesinde saçlara parlaklık ve canlılık kazandırır bal ile birleşince saçı derinlemesine besler ve yumuşaklık kazandırır. Badem yağı ise saçlarınızın uzamasına destek olur.

Not: Makalede bahsettiğimiz maskeleri kullanmadan önce alerjik reaksiyonlara karşı doktora başvurduktan sonra kullanmanızı öneririz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article