- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç BakımıSaç İçin Gerekli B Vitaminin Faydaları Nelerdir?

Saç İçin Gerekli B Vitaminin Faydaları Nelerdir?

Cilt ve vücut sağlığı kadar önem arz eden saçların sağlığı ve görüntüsü de önemli bir konudur. Saç sağlığını destekleyen ve saçları yeniden onarmaya yardımcı vitaminler kullanmayı tercih ederiz.

Saç için en faydalı vitaminlerden olan B vitamini saç sorunlarını en aza indirirken daha sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmaya yardımcı oluyor. Bu yazımızda B vitaminin saça faydalarından ve nasıl kullanıldığından bahsettik.

B Vitaminin Saça Etkileri Nelerdir?

B vitamin saçın en ihtiyaç duyduğu vitaminler arasında yer alır. B vitamini eksikliğinde saçlar canlılığını  kaybederek kepek saç dökülmesi yıpranma gibi saç sorunları  meydana getirir. Bunun için düzenli olarak B vitamini takviyesi ve B vitamin içerikli saç bakım ürünleri ile bakım yaparak saç sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

B vitamini kendi içeresinde 7 Ye ayrılır. Bu vitaminler saça ayrı ayrı etiler yaratarak saç sorunlarını en aza indirmeye yardımcı olur. İşte B vitaminin Saça faydaları…

İlginizi Çekebilir: Saç Sağlığını Destekleyen Vitaminler Nelerdir?

b vitaminin saça faydaları

B1 Vitamini ( Tiamin)

B1 Vitamini bir diğer adıyla tiamin saç üzerinde olumlu etkileri görülür. Saç derisinde kan akışını düzenler ve saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler. B1 vitamini aynı zamanda daha canlı ve parlak saçlara sahip olmayı sağlar ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

B2 Vitamini  (Riboflavin)

Saç üzerinde birçok faydası görülen bir diğer B vitamini ise B2 vitaminidir. B2 vitamini saç derisinde yağ oranını dengeleyerek yağlanmayı engeller. Bu sayede saç dersini besleyerek kepek, pul pul gibi saç sorunlarını önler. B2 Vitamin eksikliğinde saç derisi çabuk yağlanır ve saç uçları çabuk kırılır.

B3 Vitamini ( Niyasin)

B3 Vitaminin saç üzerinde en önemli etkilerinden birisi saç rengini korumasıdır. B3 vitamini eksikliğinde saçlar hızlı bir şekilde beyazlar. bunun için B3  vitamin içerikli saç bakım serum ve ya şampuanlar kullanarak ve B3 Vitamin içeren süt ürünleri gibi besinler tüketerek saç beyazlamasının önüne geçebilirsiniz.

B5 Vitamini (Pantotenik)

B5 Vitamini saç üzerinde en etkili vitaminlerden birisidir. B5 Vitamini saç ve saç dersini kökten uca güçlendirerek saç dökülmesini durdurur Ve saçların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasında yardımcı olur.

B5 Vitamini eksikliğinde çalar mat ve cansız bir görünüm olarak dökülür ve uzayamaz. Bunun için B5 vitamin içerikli besin tüketerek ve saç bakım ürünleri kullanarak daha sağlıklı saçlara sahip olarak saç sorunlarını engelleyebilirsiniz.

İçeriğindeki B5 vitamini ve doğal özlerr ile birlikte saç dökülmesini engeller ve saçları kökten uca besleyerek daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için Homm LLife Keratin Serumu tavsiye ederiz.

homm life keratin serum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

B6 Vitamini (Pridoksin)

B6 Vitamini saç derisinde hücre yenilemi sağlar ve saç dersini besleyerek egzama, sedef, hastalığının meydana gelmesini engelleyerek bu hastalığın tedavisinde de kullanılır. B6 Vitamin içerikli besinler tüketerek ve Saç bakım ürünleri kullanarak saç derisi hastalıklarına dur diyebilirsiniz.

B7 Vitamini (Biotin)

B7 Vitamin saç üzerinde birçok faydası görülür. Saç ve saç dersini besler, yeniden onarır yaparak saç dökülmelerini en aza indirir. Saç tellerindeki kırıkları onararak daha hızlı bir şekilde uzamasına katkı sağlar. Bunun yanında Saç beyazlamasının önüne geçer ve saç derisinde görülen egzama, sedef hastalığının oluşumunu önler.

İçeriğindeki B7 ve doğal özler ile birlikte daha daha hızlı uzayan ve güçlü saçlar için Homm life Multivitamin Complex Serumu tavsiye ederiz.

homm life multivitamin complex serum
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

B8 Vitamini (İnositol)

B vitaminlerin arasında yer alan bir diğer vitamin ise B8 vitaminidir. B8 vitamini saçları güçlendirir ve saçları onararak hızlı uzamasına destek olur. B8 Vitamini eksikliğinde saçlar dökülmeye başlar ve sağlığını yitirir. Bunun için B8 Vitamin içerikli besinler tüketerek ve saç bakım ürünleri ile bakım yaparak eski saç sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

B9 Vitamin (Folik Asit)

B9 Vitamini saçların daha hızlı uzamasına destek olurken aynı zamanda saç beyazlamasının önüne geçer. Saç köklerini güçlendirir ve saç uçlarını onarak saç dökülmelerini önler. B9 Vitamini içerikli saç bakım ürünleri kullanarak daha sağlıklı ve hızlı zuayan  saçlara sahip olabilirsiniz.

B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

Son olarak saç üzerinde etkisi görülen B vitaminlerden birisi B12 vitaminidir. B12 vitamin saçları besler ve tekrardan saç çıkmasını sağlayarak saçları gürleştirir. Bunun yanında koparak dökülmeleri önler ve saçları doğal yoldan nem desteği sunar.

B12 eksikliğinde saç dersinde kuruluk ve saç dökülmesi medyana gelir. Bunun için B12 Vitamini içeren süt, yumurta gibi besinler tüketerek ve B12 Vitamin içerikli saç bakım seurm, krem, şampuanlar kullanarak saç sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article