- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Saç DökülmesiMarjinal 90'lar Makyajı Nasıl Yapılır? | 5 Makyaj Tüyosu

Marjinal 90’lar Makyajı Nasıl Yapılır? | 5 Makyaj Tüyosu

Her bakımdan farklı bir yıl olan 90’lar giyiniş stili, makyajı, müzikleri bakımından özenilen ve aranılan zamanlardır. Kendine has bir yıl olan 90’larda yapılan makyaj ise dikkat çekici ve çarpıcı olarak günümüzde bile tercih ediliyor.

Ruj rengi far şekli derken 90’lar makyajının kendine has özelliğinden dolayı makyaj trendlerinden düşmez. Bu yazımızda 90’lar makyajı nasıl yapılır ve makyaj önerilerini anlattık.

90’lar Makyajı Nasıl Yapılır?

Kendine has bir yıl olan 90’ların makyajı da diğer yıllara göre farklı ve marjinaldir. 90’yılların makyajının farklı olmasının sebebi daha keskin renkler ve  farklı nude tonlarının birleşmesiyle ortaya çıkan makyaj görüntüsüdür.

90′ yıllarda en çok tercih edilen makyaj stili kahverengi ruj ve neon tonları ve ince kaş stilidir. İşte 90’lı yıllarında yapılan çarpıcı makyaj tüyoları…

İlginizi Çekebilir: Kahverengi Ruja Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

1- Doğal  Bir Ten Makyajı Yapın

ten makyajı

90’lı yıllarda ten makyajı genellikle pürüzsüz ve daha doğal görünüyor genellikle ince yapılı fondötenler seçilir ve fazla göze çarpmayan doğal görünümlü ten makyajı yapmayı tercih ederler. Çünkü 90’yıllarda ten makyajından çok göz makyajı ve dudaklar öne çıkardı bu yüzden 90’yıllar ten makyajı yaparken daha hafif ve doğal görünümlü fondaten ve ya BB krem tercih edilmesi gerekir.

İçeriğindeki doğal özler sayesinde cilt sağlığını koruyarak kusursuz bir 90’lar ten makyajı için Homm Life Bb Krem Lıght’ı tavsiye ederiz.

homm life bb krem lıght
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

 

2- Neon Renklerde Far Tercih Edin

göz makyajı

90’lı yıllarda en çok tercih edilen makyajlardan birisi neon makyajıdır. Neon makyajında mavi ve pembe far  tercih ederek daha dikkat çekici ve uyumlu bir göz makyajı yapabilirsiniz. Açık pembe ve maviyi belirgin şekilde göz kapaklarına sürerek dileğe göre simli pembe ve mavi far ile birleştirebilirsiniz.

Kaş altına ise beyaz renkte far çekerek neon renklerin öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. göz kalemini mavi ve ya siyah tercih ederek göz altına ince bir çizgide çekerek neon renklerin dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Bakışlar İçin 6 Ela Göz Makyaj Tüyosu

3- Kirpikleri Belirginleştirin

rimel seçimi

90’lı yıllarda yapılan makyajda il göze çarpan hacimli ve uzun kirpiklerdir. Bunun için rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcı ile kirpiklerini öne çıkararak arından rimeli üst kirpikten başlayarak alt kirpiğinize uygulayın alt kirpiğine fazla sürmemeye dikkat edin. Bu şekilde Daha dikkat çekici kirpiklere sahip olabilirsiniz.

4- Nude Tonlarında Allık Uygulayın

pembe allık

90’lı yılların vazgeçilmezlerinden biri ise allıklardır. Göz ve dudak makyajı daha çok göze çarpacağı için allık seçimi şeftali tonlarında olması gerekir Al yanaklı görünüş 90’lı yıllarda sıkça tercih edilir. Bu yüzden daha nude tonlarında allık tercih ederek hafif bir allık uygulaması yapabilirsiniz.

6- Son Olarak Kahverengi Ruj

kahverengi ruj

90’yılların trendi olan dolgun ve botoks görünümlü dudaklar için dudak kalemlerini dudak çizgilerini belirgin hale getirmektir. Bunun için kahverengi rujun bir tık koyusu dudak kalemi tercih edebilirsiniz.

90’lı yıllarda en çok tercih edilen ruj rengi olan kahverengi ile daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz. Göz makyajı dikkat çekici olduğundan rujun mat olması makyajı kusursuz hale getirecektir.

Öncelikle Dudak kaleminde tercih ettiğiniz kahverengi tonun bi tık açık Kahverengi mat ruju dudak kenarlarından başlayarak içini doldurun ve bir kere daha üstünden geçin. İşte Daha çarpıcı ve dikkat çekici dudaklara sahipsiniz…

İçeriğindeki doğal özler sayesinde daha dolgun ve kusursuz dudaklar için Homm Life Mat likit ruj Kahverengi tonunu Tavsiye Ederiz.

homm mat likit ruj 3
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article