- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Yüz Bakımı & Makyaj20'li Yaşlara Özel Makyaj Önerileri

20’li Yaşlara Özel Makyaj Önerileri

Ergenlik sonrası genç kızların gözdesi olan makyaj 20li yaşlarda daha sık tercih edilir. Hoş ve daha ön planda görünmek isteyen genç kızlar makyaj önerileri günlük makyaj, gece makyajı gibi makyaj çeşitlerini araştırarak kendi cilt tonuna uygun makyajı bulmak isterler. peki 20’li yaşlarda makyaj nasıl yapılır? sizin için 20’li yaşlarda yapılması gereken makyaj önerilerini sıraladık..

20’li yaşlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

20′ li yaşlarda cilt daha genç ve taze bir yapıda olur. Bunun için 20’li yaşlarda cilde aşırı makyaj yaparak erken yaşlanmasını önemek gerekir. Bunun yanında daha hafif makyajlar tercih ederek yaşından daha büyük göstermemeye dikkat etmek gerekir.

20’li yaşlarda Makyaj malzemesi tercih ederken tamamen kimyasal içermeyen doğal özlü makyaj ürünleri tercih etmek gerekir. Kimyasal içerikli güvenirliği olmayan makyaj malzemeleri cildi yıpratarak daha erken yaşlanmasına ve olduğundan daha yaşlı bir cilt görüntüsü meydana getirir. İşte doğal görünümlü 20 ‘li yaş makyaj önerileri..

İlginizi Çekebilir: En Etkili Makyaj Hileleri

20'li yaşlarda makyaj önerileri

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Makyaja başlamadan önce cildi makyaja hazırlamak gerekir bunun için nemlendirici ve ya doğal özlü makyaj bazı tercih ederek cildi makyaja hazır hale getirmelidir. Makyaj öncesi cilde nemlendirici sürerek makyajın daha doğal ve kalıcı durmasını sağlayabilirsiniz.

BB Krem Tercih Edin

20’li yaşlarda ten makyajında kalın yapılı fondötenler yerine daha ince yapıda ve ciltte pürüzsüz bir duruş sergileyen BB kremler tercih etmek gerekir. Ten renginize uygun yapıda BB kremi makyaj öncesi nemlendirdiğiniz cildinize uygulayabilirsiniz.

BB krem tercih ederken  doğal özlü içeriğe sahip olmasına dikkat ederek cilt sağlığınızı da korumuş olursunuz. Göz altı kapatıcı ise kendi ten renginizden 1 tık açık olarak tercih ederek daha aydınlık bir göz çevresi yaratabilirsiniz.

İçeriğindeki doğal özler sayesinde kusursuz kapatıcılık sergileyen 20’li yaşlara özel Homm Life BB krem Lightı Tavsiye Ederiz.

homm life bb krem lıght
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN

Şeftali Tonlarda Allık Uygulayın

20 ‘li yaşlarda sık sık tercih edilen al yanaklara sahip olmak için allık seçimidir. Allık seçimi yaparken daha doğal görünen ve yanakları öne çıkartan tınlarda allık seçimi yapmak gerekir. Bunun için şeftali tonlar genç kızlara yakışan ve al al gösteren tonlardır.

Nude Tonlarında Göz Makyajı Yapın

20’li yaşlarda ağır makyaj yerine daha hafif ve doğal görünümlü makyaj tercih ederek yaşınızı ön plana çıkartabilirsiniz. Nude tonlarında farlar ile göz makyajını tamlamak için kendi ten renginize uygun nude tonları seçmeniz gerekir. Bu sayede daha doğal görümlü bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Göz makyajınızı bitirdikten sonra göz altına beyaz kalem çekerek gözlerini ön plana çıkartabilirsiniz. eyelıner seçimi ise nude tonlarındaki göz makyaja uygun olan mat eyelenırdır bu sayede göz makyajınızı tamamlamış olursunuz.

 Hıglıgter Uygulayın

Makyaja aydınlık katan ve daha parlak bir görünüş için 20’li yaşların vazgeçilmez makyaj malzemesi hıglıgter cilde doğal ışıltı vermek için tercih edilen Hıglıgterlar nude makyaja en iyi yakışan makyaj ürünüdür.

Hıgletır uygularken hıglıgter fırçası ile yanak üstleri burun ve dudak altına ışıltı katarak 20’li yaş makyajınızı daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Mat Ruj Tercih Edin

20’li yaşlarda en çok önem verilen makyaj ürünlerinden birisi rujdur. Genellikle daha dolgun ve dikkat çekici dudak yapısı için mat bir ruj tercih edilir. 20 ‘li yaşlarda ruj seçimi yaparken mat bir ruj tercih ederek daha dikkat çekici bir dudağa sahip olabilirsiniz.

Ruj öncesi ruj renginden 1 tık açık renkte dudak kalemi ile dudak kenarlarına çizgiler çekin ve çerçeveler oluşturun ardından mat ruj ile boşlukları ve çerçeveleri doldurabilirsiniz.

İçeriğindeki Doğal özler ile dolgun ve dikkat çekici dudaklar için Homm Life Mat Likit Ruju tavsiye ederiz.

homm mat likit ruj
SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYIN
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bunlara da Göz At

Son Yazılarımız

More article